Autor Wątek: Otwory w Dimarzio Evo 7 - rozmiar otworów montażowych w egzemplarzu  (Przeczytany 1825 razy)

Offline macko9393

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Witam,

Jestem na etapie zakupu Evo 7 (stwierdziłem że potestuję czy wpada mi w gust). Tylko na zdjęciu otwory montażowe w uszach wydają mi się dziwnie szerokie, jakby rozwiercane. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć czy one tak mają wyglądać, czy coś tu było modzone?





Z góry dzięki

Online wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Miałem i brzmieniowo było po prostu niedobrze. Góra sypała, a w dole pojawiły się jakieś niekontrolowane subbasy przy PM. Wg mnie uszy były wiercone - albo jakaś bardzo nietypowa seria ;)
Paczki z głów!

Offline macko9393

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Jest szansa że wiercone żeby w dechę wpasować? Pytam, bo szczerze mówiąc nigdy nie wymieniałem jeszcze pikupów wkręcanych w deskę, a jedynie te w ramkach, gdzie otwór jest mały i nagwintowany

EDIT
Widziałem też filmik gdzie gość zwykłe pickupy rozwiercał żeby zamontować w desce. Rozumiem, że nie da się zamontować ich bezpośrednio bez orania uszu?

A odnośnie brzmienia to wszystko będzie lepsze od seryjnych pipaków w RG7321 :D
« Ostatnia zmiana: 16 Gru, 2020, 14:28:37 wysłana przez macko9393 »

Online wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Tak, prawdopodobnie po to wiercone. Innego celu za bardzo nie widzę ;)

A odnośnie brzmienia to wszystko będzie lepsze od seryjnych pipaków w RG7321 :D
Jedno co jest pewne, to że zawsze coś może być gorzej ;) Np. Merlin S8 :D Ale np. synowi wsadziłem do gitary taniutkie Wilkinsony, bo ludzie pisały, że dobre i był spory zaskok w komorze testowej Skervesena.
Paczki z głów!

Offline macko9393

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Cóż, się okaże. Od czegoś trzeba zacząć. Na anglojęzycznych forach zachwycają się nimi pod niebiosa. W szósteczce mam SD SH-6 które imho wymiata, więc będę miał jakiś punkt odniesienia. A tak już sobie umyśliłem, że każdą gitarę na innych zbuduję, stąd jedna ma Seymoury, druga EMG Hz-ki, tak że z popularnych i cenowo przyzwoitych to już tylko DiMarzio zostało :D No i jakoś tak w mózgu mi one pasują do Ibola. Jak mi evo nie przypasuje to spróbuję może D-Activatora

Online wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Wiadomo, że w tym wszystkim najważniejszy jest gust i cała dalsza część Twojego łańcucha brzmieniowego.

U mnie super był D-Sonic, ale wsadzony sztabką do środka.
Paczki z głów!

Offline macko9393

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
No fakt, że gust jest jak dupa

Łańcuszek brzmieniowy u mnie jest raczej mizerny - ot gitara i wzmak kustoma quad 100 dfx, to dalej przez mic Behringera XM8500 do Presonusa USB 96 i samego już softu. W przyszłym miesiącu pokuszę się pewnie o bramkę szumów w pętlę i to w sumie wszystko. Nie jestem fanem wodotrysków ;) Ustawiać i nagrywać mikrofonem dopiero się uczę, i właśnie to wskazało mi jak dużo brakuje ibanezowskim axisom. Straszliwie zamulają na najgrubszej strunie, a wcale nie mam jej takiej wielkiej z kolej - bodaj w rozmiarze 65.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
4270 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Mar, 2009, 13:46:17
wysłana przez maarioo
34 Odpowiedzi
12440 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sie, 2012, 20:14:38
wysłana przez Winged
2 Odpowiedzi
1424 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Maj, 2013, 15:56:46
wysłana przez Sleepwalker74
10 Odpowiedzi
3405 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Sty, 2015, 11:37:44
wysłana przez Mother Puncher
11 Odpowiedzi
3886 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Mar, 2018, 23:02:56
wysłana przez phoen1x