Inne > Warsztat

ćwiczenia - 7 str w drop-ie

(1/2) > >>

dizzit:
Z góry zaznaczę że w pierwszej kolejności przeglądnąłem co jest w tym dziale ale nie wiele znalazłem tego co by mnie interesowało.
Zakładam że spora część z Was (grających na "siódemkach") gra w drop-ie i może coś doradzi.

Stroje się w dropie w przekonaniu że można w ten sposób zagrać wszystko - może trochę wyżej lub niżej ale wszystko. Standard tuning niestety mocno uniemożliwia siekania jakiś riffów Rammstein-a, Keith Merrow-a itd - albo schematy robią się tak karkołomne dla reki że odpuszczam. Sam benefit siekania power hordów jednym palcem też jest spoko więc zostaje. przy tym stroju.

Niestety poza "tabowo" wyuczonymi kawałkami dolne A w wolnej grze służy mi tylko do "patataja"..  - 0 0 0   0 0 0   0 0 0 -
Wogóle w żaden rozsądny sposób nie mogę dodać rozsądnych dźwięków z tej struny.

Oklepanie skal na 6 standardowych strunach jakoś powoduje że jadąc totalnie na free stylu trafia się w dźwięk który pasuj do reszty.
Przeniesienie schematu na strunę A (z cieńszej A) powoduje że tracimy jeden dźwięk i chcąc zagrać całą skale albo musimy wędrować od dwie pozycje wyżej na A albo niżej na E dla tego jednego dźwięku.

No i teraz - jesteście w stanie polecić jakieś schematy które dobrze wyuczą rękę jak tu grać ze struną w dropie. Czy może jednak standardowe podejście jest że olewamy ten jeden brakujący dźwięk ze skali i trenujemy skale z "dziurą"?


   

wuj Bat:
Dwie rzeczy: czy planujesz grać pełne skale w utworach? I jest taki patent, że zamiast obniżać ostatnią - stroisz wyżej przedostatnią strunę. Jeśli jesteś na etapie poszukiwań możesz spróbować.

Nightmarishreaper:
Podpatrz jak to robią najlepsi, np. Loomis

spacelord7:

--- Cytat: dizzit w 26 Lis, 2020, 10:32:29 ---Zakładam że spora część z Was (grających na "siódemkach") gra w drop-ie i może coś doradzi.

--- Koniec cytatu ---
To dość odważne założenie, że ktoś tu gra na siódemkach. Tutaj to mało kto gra na szóstkach o innych nie wspominając.  Zobacz jak mnie, niczym psa, zjechali, jak napisałem, ze chcę ósemkę kupić :D

Co do tematu - ja się zbytnio nie przywiązuję do ogrywania skal dźwięk po dźwięku. Mi to zupełnie nic nie dało. Straciłem tylko kilka stówek na nauczycieli pokazujących mi te skale.
Dużo ważniejsze jest poznanie:
a) położenia poszczególnych dźwięków
b) dźwięków odpowiadających interesującym cie skalom (ja np wałkuję molową i frygijską, czasem lidyjską zwiększoną)
c) poznanie znaczenia poszczególnych stopni tych skali
Posty połączone: 26 Lis, 2020, 18:01:50d) jeżeli chcesz jednak ćwiczyć skale dźwięk po dźwięku, w łatwym opalcowaniu, to możesz grać np od dźwięku A na 6 strunie

wuj Bat:

--- Cytat: spacelord7 w 26 Lis, 2020, 13:47:56 ---Zobacz jak mnie, niczym psa, zjechali, jak napisałem, ze chcę ósemkę kupić :D

--- Koniec cytatu ---
Nie, nie, rzuciłem się na ratunek ;)

Dobrym treningiem jest komponowanie w głowie następstw dźwięków i powtarzanie na gitarze. Rzuć uchem na kanał Ricka Beato.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej
Powered by SMFPacks Mentions Pro Mod
Powered by SMFPacks Alerts Pro Mod