Autor Wątek: Cyfra, co teraz warto kupić?  (Przeczytany 9275 razy)

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #25 08 Lip, 2020, 14:48:43 »
Bardzo szybko rozwiązałem swój problem, aczkolwiek obawiam się że to tylko tymczasowe rozwiązanie...

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #26 08 Lip, 2020, 15:08:29 »
Bardzo szybko rozwiązałem swój problem, aczkolwiek obawiam się że to tylko tymczasowe rozwiązanie...

Jebłeś graniem? :)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #27 08 Lip, 2020, 15:31:18 »
Trzeba było skończyć pierdolić i zacząć grać xD
Z brzmieniem znalazłem jakiś tam kompromis.
Jeśli trafi się wolna kasa to być może wymienię Helenę na Fractala FM3 albo Kempera Stage, ale przestałem już się GASować próbkami z jutuba.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #28 08 Lip, 2020, 16:04:25 »
A ktorym wyjsciem z Radara do konsolety? Bo chyba nie sluchawkowym? DiBox mowicie lepiej miec, niz nie miec na wyjsciu z Radara?

Z Radara outputem ( nie słuchawkowym) na diboxa i z diboxa na kosolete. Power amp w Radarze na ON.

Dzieki! W sumie mozna by dodatkowo uzyc wyjscie sluchawkowe, zeby sobie swoj wlasny osobisty monitoring zrobic. Dobrze kombinuje? Czy jak sie wsadzi kabel w gniazdo sluchawkowe, to odlaczy te glowne?

Offline drzevoo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 121
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #29 08 Lip, 2020, 20:45:12 »
Polecam wypróbować taki patent w helixie - zaraz za blokiem wzmacniacza Kinky Boost z drive na 0 (przynajmniej dla mnie tak jest najlepiej), boost off i bright w zależności od upodobania. Mi to zrobiło mega różnicę.
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #30 08 Lip, 2020, 22:15:28 »
Próbowałem tego patentu dzisiaj choć w nieco innej konfiguracji, jutro spróbuję jeszcze raz.
Fajnie mi to sklejalo PV Panamę, bo jak dla mnie to jest zbyt rozlazły wzmacniacz.

Natomiast nie wiem czy ja jestem ułomny czy część wzmaków jest nieukrecalna. Wiem jaka jest charakterystyka brzmienia Bognera Ubershalla, ale mimo różnego rodzaju korekcji ciągle brzmi mi on kartonowo, ciężko uzyskać tight brzmienie. Mówię oczywiście o jego odpowiedniku w Helixie.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #31 13 Lip, 2020, 19:59:16 »
Może to dziwnie zabrzmi z ust wieloletniego fanboja Fractala i cyfry ale ostatnio bawię się opcja :
Kopia TS808 (Puff) + MXR 5150 + Mooer Radar i głupio powiedzieć ale ten zestaw tak kurwi że szok, owszem będę jeszcze wrzucał parę kostek do efektów albo tylko Line6 M5 i jakiś looper żeby to razem zgrać ale serio, miazga. Zajmuje mało miejsca, można zrobić opcje z wyjście bezpośrednio na PA i na pakę z jakąś kostką powerampu itd. Polecam Żanetkaleta.

Testowałem AMT P2 z Radarem i też była petarda. Do użytku domowego chcę iść w Torpedo CAB M+, Friedman BE-OD oraz KSR Ceres.

Mam też kopie BE-OD, poniżej próbka z Radarem , bez dopałki , ten sam "riff"

https://soundcloud.com/kszaq-1/be-od


Gitara miała aktywy czy pasywy ? Jak pasywy to jakieś ceramiki hi-gainowe ?

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #32 13 Lip, 2020, 22:53:53 »
Trzeba było skończyć pierdolić i zacząć grać xD
Z brzmieniem znalazłem jakiś tam kompromis.
Jeśli trafi się wolna kasa to być może wymienię Helenę na Fractala FM3 albo Kempera Stage, ale przestałem już się GASować próbkami z jutuba.

Też mam megadylemat ciągle... FM3 czy Kemper Stage...

A tak z ciekawostek, podobno Fractal Audio pracuje nad nowym unitem.
Coś pomiędzy FM3 a Axe-FX III. Strzelam, że to będzie FM3 + wbudowany pedał ekspresji. Lub więcej switchy.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #33 14 Lip, 2020, 11:29:44 »
Może to dziwnie zabrzmi z ust wieloletniego fanboja Fractala i cyfry ale ostatnio bawię się opcja :
Kopia TS808 (Puff) + MXR 5150 + Mooer Radar i głupio powiedzieć ale ten zestaw tak kurwi że szok, owszem będę jeszcze wrzucał parę kostek do efektów albo tylko Line6 M5 i jakiś looper żeby to razem zgrać ale serio, miazga. Zajmuje mało miejsca, można zrobić opcje z wyjście bezpośrednio na PA i na pakę z jakąś kostką powerampu itd. Polecam Żanetkaleta.

Testowałem AMT P2 z Radarem i też była petarda. Do użytku domowego chcę iść w Torpedo CAB M+, Friedman BE-OD oraz KSR Ceres.

Mam też kopie BE-OD, poniżej próbka z Radarem , bez dopałki , ten sam "riff"

https://soundcloud.com/kszaq-1/be-od


Gitara miała aktywy czy pasywy ? Jak pasywy to jakieś ceramiki hi-gainowe ?


IBANEZ RGDIX7MPB - seria bez zmian
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #34 14 Lip, 2020, 22:45:44 »
Trzeba było skończyć pierdolić i zacząć grać xD
Z brzmieniem znalazłem jakiś tam kompromis.
Jeśli trafi się wolna kasa to być może wymienię Helenę na Fractala FM3 albo Kempera Stage, ale przestałem już się GASować próbkami z jutuba.

Też mam megadylemat ciągle... FM3 czy Kemper Stage...

A tak z ciekawostek, podobno Fractal Audio pracuje nad nowym unitem.
Coś pomiędzy FM3 a Axe-FX III. Strzelam, że to będzie FM3 + wbudowany pedał ekspresji. Lub więcej switchy.

W sumie gadałem z gościem który nas nagrywa, i z doświadczenia własnego wybrałby Kempera, ale tak jak ja, chce się wpiąć i ma grać a nie szukać brzmienia przez 3 miesiące.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #35 15 Lip, 2020, 00:48:37 »
Trzeba było skończyć pierdolić i zacząć grać xD
Z brzmieniem znalazłem jakiś tam kompromis.
Jeśli trafi się wolna kasa to być może wymienię Helenę na Fractala FM3 albo Kempera Stage, ale przestałem już się GASować próbkami z jutuba.

Też mam megadylemat ciągle... FM3 czy Kemper Stage...

A tak z ciekawostek, podobno Fractal Audio pracuje nad nowym unitem.
Coś pomiędzy FM3 a Axe-FX III. Strzelam, że to będzie FM3 + wbudowany pedał ekspresji. Lub więcej switchy.

W sumie gadałem z gościem który nas nagrywa, i z doświadczenia własnego wybrałby Kempera, ale tak jak ja, chce się wpiąć i ma grać a nie szukać brzmienia przez 3 miesiące.

Ano właśnie, ja lubię za to grzebać, kręcić i tworzyć więc bardziej mnie ciągnie do fractala.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline nerozume

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #36 15 Lip, 2020, 08:35:37 »
Z FM3 jest niestety problem z dostępnością, sam przyczaiłbym się na niego, jakby byłoby więcej ich na rynku, a koniec końców pewnie wyląduję na Axe FX III

A co do dłubania na Fractalu, to od siebie mogę dodać, że aż tak nie trzeba dużo dłubać, jeśli się wybierze ichniejsze FAS ampy które są po lekko "wyidealizowane" - przez co łatwiej się kręci, a czasem można większość na ustawieniach domyślnych zostawić, chyba że chce się uzyskać jakieś specyficzne brzmienie, to pewnie jak wszędzie, trzeba będzie pokręcić trochę.

Kempera sam ograłbym, bo ma ciekawe (fajne), dość specyficzne dla mojego ucha brzmienie.

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #37 15 Lip, 2020, 08:58:46 »
Teraz w studio siedzieliśmy trochę nad brzmieniem gitar, helix bardzo fajnie wypadł wpięty w końcówkę Engla Powerballa i paczkę ENGL 412XXL, niemniej jednak ostatecznie brzmieniowo wygrały konfiguracje ENGL Powerball + Tubescreamer, i Rockerverb 100 + Tubescreamer.

Ciekaw jestem jak by to wyglądało z Fractalem.
I żałuje że nie mam Kempera, bo profil Engla już by się robił  :-\

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #38 15 Lip, 2020, 21:26:27 »
Teraz w studio siedzieliśmy trochę nad brzmieniem gitar, helix bardzo fajnie wypadł wpięty w końcówkę Engla Powerballa i paczkę ENGL 412XXL, niemniej jednak ostatecznie brzmieniowo wygrały konfiguracje ENGL Powerball + Tubescreamer, i Rockerverb 100 + Tubescreamer.

Ciekaw jestem jak by to wyglądało z Fractalem.
I żałuje że nie mam Kempera, bo profil Engla już by się robił  :-\

Jak my nagrywaliśmy na 8strunowcach, to Helix poległ z kretesem w testach przeciwko lampie i 212. :( Ciekawym jak wypadłby właśnie FX3 albo FM3.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #39 15 Lip, 2020, 22:40:02 »
A to dziwne bo z reguły niskie stroje ciężko opanować na wzmakach. Tak mi się wydaje.

Helix jest naprawdę spoko, ale jednak widać że to ten najgorszy z trójki. Ciekawe tylko czy Neural strąci go z podium.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #40 16 Lip, 2020, 11:58:32 »
A to dziwne bo z reguły niskie stroje ciężko opanować na wzmakach. Tak mi się wydaje.

Helix jest naprawdę spoko, ale jednak widać że to ten najgorszy z trójki. Ciekawe tylko czy Neural strąci go z podium.

To znaczy signal chain był Fortin 33 -> Mesa DR -> Hesu 212 Demon. Gdyby nie Fortin 33 to byłby sam muł i buła.
VS
Helix.

No po prostu zero szans. ;)

Ostatnio też grałem sobie na próbie kapeli na lampie i... gra się przyjemniej, pod łapą fajnie wszystko się zachowuje, cleany są po prostu boskie. Ale jeśli grasz przesterem, to w mixie od razu na aktywnej kolumnie (ja mam Yamaha DXR10) jest o wiele selektywniej. W warunkach koncertowych (i w zasadzie na próbach też) przester jest nie do odróżnienia, czy to lampa, czy to cyfra. Cleany już łatwiej rozpoznać.

Ale dzisiaj wezmę Fortin 33 na próbę i zobaczymy jak zagada.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #41 16 Lip, 2020, 15:46:44 »
Pełna zgoda. W warunkach koncertowych jest to faktycznie ciężkie do odróżnienia. Ale już dawno doszedłem do wniosku że jeśli dla mnie to gra, to dla publiki nie ma znaczenia czy za plecami stoi Head + 412, czy tylko małe elektroniczne ustrojstwo przed nogami.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #42 16 Lip, 2020, 20:22:06 »
No i po próbie.

Fortin 33 + MG Raven + Hesu 212 + UV777 zamiata. Aż nie chce się przestawać grać. Fortin 33 dał selektywność, której było trzeba. Ale pewnie jakiś Tubescreamer też by dał radę.

Ale i tak dla wygody potrzebuję cyfry. Dla przyjemności mogę sobie lampową końcówkę mocy kupić i zostawić jakąś kolumnę.

Ten Neural to już wyszedł czy dalej się czają jak kuna w agreście?
« Ostatnia zmiana: 16 Lip, 2020, 20:30:46 wysłana przez Bjørn »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #43 16 Lip, 2020, 20:36:06 »
Neural to od razu był zapowiedziany na wrzesień.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #44 16 Lip, 2020, 21:24:46 »
Neural to od razu był zapowiedziany na wrzesień.

To mi się ubzdurało chyba, że zeszłego roku. :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #45 16 Lip, 2020, 23:05:09 »
To Fractal FM3 miał być w lipcu 2019. Będę się cieszył jak mój dotrze we wrześniu 2020.

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #46 17 Lip, 2020, 11:08:52 »
O i teraz wziałem pod uwage fakt ze przy 1 gitarzyście w zespole, Kemper nie pozwoli mi ustawić dwóch osobnych rigów na stronę...

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #47 18 Lip, 2020, 00:15:27 »
To Fractal FM3 miał być w lipcu 2019. Będę się cieszył jak mój dotrze we wrześniu 2020.

Z FM3 czytam, że jest strasznie dużo awarii...
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #48 18 Lip, 2020, 10:48:40 »
Ta, przegrzewanie się, słabe USB... Ja na pewno nie dostanę egzemplarza z pierwszej partii, a druga też wątpliwa. Niestety, nie widzę na rynku lepszego urządzenia dla mnie niż FM3, a że firma porządna i 3 lata gwarancji, to mogą mi wymieniać do skutku. :P

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #49 18 Lip, 2020, 11:29:45 »
Obstawiam że Quad Cortex będzie jeździł co chwilę na gwarancję przez te swoje footswitche.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
12 Odpowiedzi
8443 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Paź, 2008, 09:51:19
wysłana przez nikt
5 Odpowiedzi
7237 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Mar, 2012, 23:08:32
wysłana przez Orange
5 Odpowiedzi
2454 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Cze, 2012, 00:09:14
wysłana przez CmnD
10 Odpowiedzi
3524 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lip, 2013, 11:11:40
wysłana przez youshy
18 Odpowiedzi
6163 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sie, 2013, 00:13:35
wysłana przez lwronk