Autor Wątek: [NPD] Mały, krępy Zoom MS-70CDRASDGJDJWFNBMN czyli Strymon Eventide killer!  (Przeczytany 2776 razy)

Zomballo

  • Gość
No może przesadzam ale coś w tym jest. Efekt napakowany jak nóż szwajcarski i ma wszystko czego ambientowy hipis potrzebuje no może nie ma wbudowanego bonga ale wytwornicę dymu w miejscu na baterie pewnie by Makgajwer upchał. Po kilku minutach rozkminki co jest co i do czego, mogę już parę słów sklecić. Brzmieniowo jest bardzo dobrze, zresztą wszelkie produkcje filmowe na judupie tylko to potwierdzają. Tu nie ma wtopy, serio. Co się dziwić jak cyfra napiera nawet z lodówki czy samoczyszczącej się deski do klozetu. Ale nie to przykuło mój zmysł powonienia. Efekt jest bardzo transparentny! Szok i niedowierzanie, no przecież jak? Toż to nie ma Trv Bajpasu? Po ostatniej nieudanej nocce z TC Electronic Fluorescence (brrrr chcę zapomnieć) Zoom wprawia wręcz w osłupienie. Ogromny plus! Jak macie jakieś pytania piszcie. Jeśli potrzebna ci puszka z takim arsenałem https://www.zoom-na.com/sites/default/files/products/downloads/pdfs/E_MS-70CDR_FX-list_v2.pdf to "baby bieszta bo już reszta". Z tego co się orientuję to chyba już nie jest produkowany. :(



Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Nowy brałeś czy z lumpa?
Ostatnio wszędzie to widzę na kanałach z klawiszami i synthami. Ogrywałeś tego MS50?
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Zomballo

  • Gość
Oczywiście z grzebańca ale miętowy. Niestety nie ogrywałem MS50, którego chciałem pierwej (simy ampów itp.) ale stereło wygrało (i tak nigdy nie użyję :P ). Wcale się nie dziwię, że do synthów brany, wg. mnie te efekty są zajebiste.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Miałem MS-50G, praktycznie to samo. Za tę kasę (i z opcją działania na baterię) steal. Polecam topic na reddicie, gdzie ludzie odtwarzają ustawienia z innych (często butikowych) efektów:

https://www.reddit.com/r/guitarpedals/comments/6ocqb1/zoom_multistomp_settings_and_discussion_megathread/

Symulacje wzmaków są nawet ok - do ćwiczenia albo jako preamp czystego wzmaka wystarczą. Nawet ze 2-3 przestery są bardzo używalne. Głowny minus to IMO interfejs, nieco za dużo dłubania w menusach. Ale jako muliefekt do syntha czy gitary do małego, mobilnego rigu - miodzio, a w przypadku używki w cenie fistaszków.

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Miałem miesiąc. I to był najdłuższy miesiąc w życiu. Obskoczyć te kurestwo podczas próby = niemożliwe. Edycja presetów dramatyczna. Jakoś się tak nie obsrałem nad jakością efektów. Nic szczególnego. No i w moim przypadku po wpięcia do pętli heada słyszalnie ciął sygnał.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Strymon gunwo - nie ma startu nawet do tego Zooma.
« Ostatnia zmiana: 07 Maj, 2020, 19:46:40 wysłana przez Bjørn »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Zomballo

  • Gość
Miałem miesiąc. I to był najdłuższy miesiąc w życiu. Obskoczyć te kurestwo podczas próby = niemożliwe. Edycja presetów dramatyczna. Jakoś się tak nie obsrałem nad jakością efektów. Nic szczególnego. No i w moim przypadku po wpięcia do pętli heada słyszalnie ciął sygnał.
Na próbie to nadaje się tylko jako efekt on off. Co do edycji to się nie wypowiem bo dłużej nie kręciłem. W 5 min miałem co chciałem. W tej cenie jakość jest bardzo dobra w porównaniu do shimmera od TC to nie mam pytań. Co do cięcia to dziś zauważyłem, że przed wzmakiem tnie a w pętli zależy od samej pętli.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Ma ktoś porównanie z L6 M5? W sumie szukam multi ale ze sterowaniem midi i tu L6 ma taką opcje a jak sama jakość efektów?
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Zomballo

  • Gość
Zoom obsługuje jakieś komunikaty Midi po USB ale musisz mieć z tym kontroler. Wg. mnie wątpię żeby Multistomp miał lepsze symulacje niż M5 nie mniej jednak nie porównwałem bezpośrednio więc się nie wypowiem. M5 ma więcej możliwości np. podpięcie exp pedala a stereło też obsługuje.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Zoom przede wszystkim obsługuje kilka efektów jednocześnie. Niektóre efekty (delay, reverb) sądzę, że lepsze niż M’ka

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Zoom ma gorszy interface i trudniej sie go obsluguje, no ale ma maly format i jak sie dobrze skonfiguruje, dolozy MIDI, to mozna sobie fajny, maly pedalboard zrobic

(Zdjecie nie moje)

Zomballo

  • Gość
Wooohaaa!  Co to za sterownik?

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Fajne w tej desce jest to, ze i zoom i CB Brothers sa sterowane przez MIDI, wiec kupa brzmien i latwy do nich dostep.

Zomballo

  • Gość
Dobra, złapałem się na tym, że odkąd go mam to siedzę i kręcę. Leci na giełdę.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.

Offline Duży Czarny Kogut

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Pokręcił;)

Bossa Gt-10 to ze 5 razy odpaliłem przez kilka lat. Było co z kurzu wycierać. A co to miało nie być, na cztery baty i różne takie. Było.
Za to o Zoomie od jakiegoś czasu to ciężko się negatywnie wypowiadać. Miałem G3 bodajże. Loopuje, symuluje, podkłady perkusyjne robi. Efektów w rzędzie kilku możliwość daje. Usb jako interfejs posiada. No niezłe to było.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
16 Odpowiedzi
8149 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Maj, 2016, 01:04:36
wysłana przez Radek M
0 Odpowiedzi
1352 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2018, 22:29:54
wysłana przez Szorstki_EVL
0 Odpowiedzi
1192 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2018, 11:26:45
wysłana przez Orange
2 Odpowiedzi
1616 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sty, 2020, 12:16:53
wysłana przez spacelord7
6 Odpowiedzi
2383 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Mar, 2021, 20:17:25
wysłana przez wuj Bat