Autor Wątek: Wysyłka gitary poza Polskę - jak i za ile  (Przeczytany 3036 razy)

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Wysyłka gitary poza Polskę - jak i za ile
« 09 Mar, 2020, 22:34:58 »
Myślę, że spróbuję wystawić gitarę na reverbie.

Na pewno w ramach UE, czy macie doświadczenie w wysyłaniu kuriera w ramach Unii?

Jakiej firmy używacie / jaki to orientacyjnie koszt? Gitara w twardym kejsie, więc z pakowaniem problemu by nie było.

Na USA raczej się nie nastawiam, bo to chyba zbyt droga impreza, żeby się opłacało komukolwiek tak kupować wiosło za ~700 eur?

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Myślę, że spróbuję wystawić gitarę na reverbie.

Na pewno w ramach UE, czy macie doświadczenie w wysyłaniu kuriera w ramach Unii?

Jakiej firmy używacie / jaki to orientacyjnie koszt? Gitara w twardym kejsie, więc z pakowaniem problemu by nie było.

Na USA raczej się nie nastawiam, bo to chyba zbyt droga impreza, żeby się opłacało komukolwiek tak kupować wiosło za ~700 eur?

Po Europie pewnie z 50-60 euro. Polecam sprawdzić ceny poczty i nimi wysyłać, bo im to wychodzi. Jakoś tak się złożyło, ze wszystkie ostatnie wiosła wysyłałem lub otrzymywałem poczta (zarówno te z UE jak i USA) i za każdym razem cenowo wychodziło najlepiej. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to jeden chuj, bo to zależy od ludzi, nie firmy.
B ( o ) ( o ) B S

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Dzięki. Że to orientacyjnie 50 euro to wystarczająco konkretne info.

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Zawyżać ceny wysyłki też nie jest zbyt fajnie. Wysyłka DHL na terenie całej UE z Niemiec, paczka do 10kg to ok 22 euro. A raz nawet do Rosji wysyłałem DHL gitarę. Wyszło 38 euro. Więc nie jakoś dużo więcej. Cen z Polski nie znam, ale podejrzewam, że nie jest to aż 50 euro.
007

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Zawyżać ceny wysyłki też nie jest zbyt fajnie. Wysyłka DHL na terenie całej UE z Niemiec, paczka do 10kg to ok 22 euro. A raz nawet do Rosji wysyłałem DHL gitarę. Wyszło 38 euro. Więc nie jakoś dużo więcej. Cen z Polski nie znam, ale podejrzewam, że nie jest to aż 50 euro.

Wysyłka do Norwegii - 48 eur, wysyłka do UK - 53 eur (przeliczałem z PLNów po kursie mojego banku). Takie kwoty zapłaciłem w ostatnim półroczu. Cena za wysyłkę kurierską ubezpieczoną na pełną wartość gitar (około 10k pln)
B ( o ) ( o ) B S

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
DHL Niemcy
Norwegia (kraj poza UE) 38 Euro do 10kg, do 120cm dł.


Wielka Brytania DHL20,99 Euro do 10kg, do  20kg 31,99. Też maks 120cm długość.

Tylko ubezpieczenie do 500 euro.
Więc pewnie by się ceny wyrównały z pełnym ubezpieczeniem gitary powyżej 1000 euro.
« Ostatnia zmiana: 10 Mar, 2020, 08:52:17 wysłana przez october »
007

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
DHL Niemcy
Norwegia (kraj poza UE) 38 Euro do 10kg, do 120cm dł.


Wielka Brytania DHL20,99 Euro do 10kg, do  20kg 31,99. Też maks 120cm długość.

Tylko ubezpieczenie do 500 euro.
Więc pewnie by się ceny wyrównały z pełnym ubezpieczeniem gitary powyżej 1000 euro.


Mógł u mnie jeszcze wejść gabaryt, bo miałem kartony na 140 cm i nie chciało mi się ich skracać :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Jak wysyłałem heada Engela do azjaty mieszkającego w UK, to na "furgonetka pl" znalazłem najtańszą opcję i w sumie jestem zadowolony. Kurier przyjechał taki sam jak zawsze, nie lubiłem go tak samo jak zawsze, ale skasowali mniej niż bezpośrednio w firmach kurierskich zamawiając.

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
O, super że przez brokera też się da.

Dzięki panowie. Dzisiaj wrzucam ogłoszenie także jak ktoś chce xiphosa to szybko bo NA PEWNO się na niego rzucą:)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Na USA raczej się nie nastawiam, bo to chyba zbyt droga impreza, żeby się opłacało komukolwiek tak kupować wiosło za ~700 eur?
Na USA to malo ktora firma kurierska sie zgodzi, bo gitara albo za duza, albo za ciezka albo nie dadza ubezpieczenia, bo delikatna. Jedynie Poczta byla sklonna wyslac, aczkolwiek tanio nie bylo.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Polska -> UK wyszło mi z ubezpieczeniem 140zł
UK -> Pl wyszło koło 38 funtów

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Hey friend,

I've been looking for one of these guitars for about 10 years now. Is there any chance you would be willing to ship to Australia if I pay for shipping? I understand if not. Hope to hear from you.

~Jack
The Bakery May 06, 2020 09:38 AM
_____________

Sorry, I assumed Reverb would link to the listing. I was referring to the Ibanez XPT707FX.
The Bakery May 06, 2020 09:41 AM


Jak myślicie, Prince from Nigeria i jakiś przekręt? Czy w tej Australii serio od 10 lat można szukać wiosła z 2009 r.?

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Wysłałem ca. 30 git do Australii, czyli można ogarnąć :) Koszt Pocztą Polską z ubezpieczeniem około 200EUR.

Dziwne by było, gdyby szukał wiosła z 2011 ;)
Paczki z głów!

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Hehe no tak, ale aż taki unikat to nie jest, dlatego się dziwię.

Co do wysyłki to zobaczymy, poczta odpada przynajmniej na razie bo międzynarodowych chyba nie biorą.

Inna sprawa to opłacalność takiej imprezy, na reverbie ją wystawiłem między 600 a 700 eur, 200 eur to sporo przy tym:)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Nie decyduj za klyjęta :D Będzie chciał to zapłaci, wychodzi 20Eur. rocznie ;) Kurierami wyjdzie 2x tyle.
Paczki z głów!

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Powiedzcie mi jeszcze czy struny luzować. Jedzie do Belgii,  a nie Australii wprawdzie - więc chyba nie ma potrzeby?

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Minimalnie tak. Ale robienie maks flaków bez luzowania pręta może się źle skończyć.
Między struny a progi wrzuć jakieś stare wizytówki albo grubszy papier.
Strap piny zawsze zabezpieczaj gąbką albo czymś miękkim żeby nie mogły stykać się bezpośrednio z futerałem.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
i zobacz, czy jak gitara przesuwa się w kejsie, to przypadkiem nie napiera główką na ściankę futerału, jak tak, to też koniecznie coś podłóż. Ja też zawsze podkłądam coś amortyzującego przy łączeniu korpusu z gryfem, żeby gitara opierała się bardziej korpusem niż samym gryfem,
B ( o ) ( o ) B S

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
To jest hard case dedykowany dla xiphosa, nie wiem czy te zabiegi nie pogorszą sytuacji... :)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
To zależy czy uzgodnisz wcześniej z kurierem którą stroną kejsa ma rzucać a na której stawać.
Bez kitu, już odbierałem wiosła które na kartonie z naklejką FRADŻIL miały ślady butów.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Ok w sumie macie rację. Zabezpieczę ją dodatkowo.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Koniecznie zabezpiecz gitarę przed przesuwaniem w futerale, wszędzie tam, gdzie po przesunięciu jakaś część opiera się o ściankę boczną. Wystarczy dać pomiędzy złożoną na kilka piankę. Załóż z góry, że paczka będzie rzucana. W regulaminach firm przewozowych jest wprost napisane, że paczka musi wytrzymać upadek z minimum 50cm, bo tak dzieje się na automatycznych sortowniach.
Paczki z głów!