Autor Wątek: Potrzebna obiektywna ocena, a nie pierdolenie o gustach.  (Przeczytany 6037 razy)

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Dobry patent ze skompresowana druga sciezka bebnow i blendowaniem. Pewnie ze sprobuje. Ja tylko dodaje reverb typu Plate bo wedlug mnie sprawdza sie najlepiej. Staralem sie dobrac odpowiedni werbel a beczki wrocily te same, ktorych uzywalem od zawsze. Podlubie jeszcze. THX
INTERSTELLAR

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Ostatnia rada do baniaków - czasem warto totalnie odejść od swoich nawyków i przyzwyczajeń. Wiem po sobie, że włażenie coraz głębiej w króliczą norę, jaką jest multi-output i kreowanie łańcucha efektów, prowadzi do coraz większej konsternacji podczas, gdy wystarczy zrobić rzecz najprostszą na świecie: zostawić to samplerowi i poszukac włąsciwej biblioteki, tudzież podmienić niektóre sample. Bębny obrabiać całościowo (co obecnie czynie)

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Długa pauza, ale najwyższy czas było ruszyć do współpracy nowo kupione ENZO więc popełniłem kolejny track...

... https://soundcloud.com/gehinnom-1/15-bishops-finger
INTERSTELLAR

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Super riffy! Slucham na laptopowych glosniczkach i wydaje sie, ze gitara jest bardzo z lewej, z prawej tak troche jakby pusto bylo. Tak mialo byc?

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Tak ma byc. Porozstawiane tracki gitar.
INTERSTELLAR

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Długa pauza, ale najwyższy czas było ruszyć do współpracy nowo kupione ENZO więc popełniłem kolejny track...

... https://soundcloud.com/gehinnom-1/15-bishops-finger

Super ta partia solowa od ok. 1.00-1.30, momentami jak jakaś trąbka. Ogólnie bardzo przyjemne obie solówki. Perkusja fajnie zrobiona - brzmienie i rozpiska.
W porównaniu do poprzednich (czyli np 12 COVID - 19), ten kawałek wydaje mi się stosunkowo monotonny przez mniejsze urozmaicenie riffów, no i rozstawienie gitar - wydaje się pusto w prawym kanale bez solowych partii.
W sumie to 12 COVID - 19 znacznie bardziej mi się podoba :)

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Kurwa wszystko dlatego, ze nie ma pieprzonego wokala. Ja nie robie instrumentalnych walkow bo nie jestem wirtuozem gitary. W sumie patrze przyszlosciowo z umieszczeniem wokali. Niestety stoje w prozni bo jecze ze nie mam wokalisty i w sumie nic nie robie by go miec ;-)

Posty połączone: 16 Lip, 2020, 14:02:13
A kwestie kanalow jeszcze ogarne inaczej. Tam gdzie nie ma enzo puszcze gite w dwoch kanalach.
INTERSTELLAR

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
ehhh  zero spuszczania się i gitara też już jest w drugim kanale. 5 sekund roboty. Ten sam link hula więc nie muszę nic kopiować
INTERSTELLAR

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Riffy sa ok, z potencjałem ale bas z gitarami słabo się klei, a main riff ma "przeintelektualizow any' feel i aranż baniaków (chyba chciałeś tym podkreślić jak bardzo ważny jest riff gitary a nie po prostu 'grać' bębny). Mało żywe to jest. Wątpię, żeby w ten sposób grał to dobry kumaty bębniarz z jakimś doświadczeniem. W ten sposób, kawałek nie będzie bujać wg mnie. Ale jak wyżej, riffy mają potencjał, który po prostu zjebałeś resztą aranżu.

Jak siedzisz i robisz to w domu dla siebie, to wyślij mi surowe tracki - pokażę Ci o co mi chodzi.
« Ostatnia zmiana: 19 Lip, 2020, 23:48:24 wysłana przez OMSON »

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Nie sadze, ze jestes wstanie przewidziec jak zagralby to bebniarz tak samo nikt nie bylby wstanie przewidziec jak pan Hakke zajebie w gary na kolejnych albumach po Contradiction Collapse. Totalna miazga w jego wykonaniu oczywiscie. Ja tu nie porownuje jego umiejetnosci z moimi miernymi mozliwosciami kreowania garow natomiast mam taki przywilej by zmierzyc sie z tworzeniem garow w Superior D bedac jedynie sredniakiem w klasie gitarowej. Przewalam tu swoje pomysly i wizje tworzone w danej chwili podczas nagrywania. Czasem ide na latwizne ale tak czy siak nie interesuje mnie wizja innych osob odnosnie tego co robie, natomiast opinie jak najbardziej. Biore pod wzglad kazda wypowiedz i staram sie wdrazac zmiany w mare mozliwosci w kolejnych odslonach jednakze nie zacierajac swojego stylu. Kazda krytyka wnosi pewne przemyslenia ale nie sprzedam dupy dla nie moich wizji mojego materialu. Zawsze jest tak, ze jednemu podoba sie kolor czarny a drugiemu zielony. Jezeli nawet 50 osob wytknie mi bladosc kompozycji to i tak jade dalej. To juz 15 track odkad rzucilem granie live. Obecne miksy i barwa sa milion razy lepsze niz 3 pierwszych trackow. Mam taka zasade ze nie dlubie duzo w gotowych sprawach tylko nanosze zmiany na nowe tracki by slyszec postep w stosunku do wczesniej nagranych kompozycji.

Posty połączone: 20 Lip, 2020, 16:41:10
Jestem na wyjezdzie. Wygeneruje tracki gitarowe i basu w wolnej chwili. Wrzuce na dropboxa i trzasne na priv.
« Ostatnia zmiana: 20 Lip, 2020, 16:41:10 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Ale pewnych rzeczy nie sposób opisać, lepiej pokazać. Wrzuć te tracki i popiszemy, jak podłoże baniaki itd... Będzie to jakaś wykładnia, do dalszych konstruktywnych rozważań, a nie pustej pisaniny. Później i tak będziesz robić po swojemu, także o przestawianie gustu, to raczej się nie martw - bo z tym od zawsze jest jak z dupą - każdy ma własną ;)

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Ok stary. Wyprowadziłem wszystkie tracki. Dropbox na priv. skompresowany rar. Metronom 150 bpm
INTERSTELLAR

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Ok, wrzucam, żeby było jak podyskutować dalej - zwróc uwagę na main riff baniaki i brzmienie basu (nie robiłem całości, bo nie o to chodziło):

https://soundcloud.com/omson2711/ithmw-testowy

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Kurwa stary...   ...na początku miałem mieszane uczucia ale tylko na wejściu utworu. Początek jak zaczynają gary to w zasadzie kwestia gustu natomiast cała reszta hahahaahaha...   ...dotarło do mnie, że moje miksy są w chuj za grzeczne. Faktycznie patrząc na wszystkie z 15 moich kawałków, które wyprodukowałem a tam jest od chuja dobrych riffów wszędzie mam tą samą tendencję do wycyckania dokładności kosztem dynamiki. Tak trochę mój miks mogę porównać do kapeli grającej przy kolacji w knajpie natomiast Twój miks do tej samej kapeli ale już nie w garniturach i zdecydowanie nie w knajpie przy schabowym. Jest jeszcze jedno "ale". Jest tam taki ciężki wolny riff prawie przy końcu Twojego miksu w którym nie słyszę dobrego pomysłu na gary. Pewnie problemem było lekko złamane wejście ale to i tak nieważne...    ...kompletnie. Ja raczej skupiam się bardziej na brzmieniu całości, a na drugi plan zrzucam kreatywność. Powiem szczerze...   ...przeskoczyłeś mnie w tym na bank. Jeżeli chodzi o detale to bas jest bardzo ciekawy i fajnie growluje. Perkusja bardzo żywa. Perka u mnie jest nieco za mocno ugłaskana, że tak powiem studyjnie wygłaskana. Nie wiem co zrobiłeś z gitarą, ale wjeżdża z jakimś brudem. No chyba, że bas i perka powoduje, track gitary zmienił wyraz

U siebie widzę poprawnie wszystko zrobione na tyle, że można tego słuchać ale kompletnie bez fajerwerków. U Ciebie nawet najbardziej prostacki riff będzie miał dobry vibe.

Nadal będę borykał się z tym problemem ponieważ zielonego pojęcia nie mam co zrobić z garami a z basem to już kompletny total gnój. Nie ogarnę tego.

Posty połączone: 24 Lip, 2020, 21:36:45
uwielbiam to przejście z dobitym jednym talerzem (china lub kopułka raid) 1:51-1:52
« Ostatnia zmiana: 24 Lip, 2020, 21:36:45 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Nadal będę borykał się z tym problemem ponieważ zielonego pojęcia nie mam co zrobić z garami a z basem to już kompletny total gnój. Nie ogarnę tego.
Graj, a miksy dawaj komu innemu i załatwione.
Nie ma gwarancji, że nawet po latach nauki Twoje miksy będą dobre, niektórzy do tego nie mają ucha - i nie muszą.

Cytuj
uwielbiam to przejście z dobitym jednym talerzem (china lub kopułka raid) 1:51-1:52
Jest czad! :)

Paczki z głów!

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
...i chuj. Zmienilem zdanie. Dam rade.
INTERSTELLAR

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Dzięki stary za uznanie, ale chodziło o jakąś wykładnie do dyskusji, bo coś Ci zarzucałem i nie było konstruktywnego odniesienia o co mi chodzi. Teraz można popisać.

Głownie chodziło o main riff - w jaki sposób powinny wg mnie groović baniaki - tam resztę aranżu ułożyłem, żeby coś było (i tak mi się nie chciało do końca). ;)

Gitary jakoś dziwnie po rozbiciu na lewo-prawo 100% i tak były w mono (na wspólnej grupie ustawione stereo). Dopiero po odwróceniu fazy jednego z ujęć zrobiła się przestrzeń (za to sygnał perfekcyjnie się zeruje w mono - dlatego słuchając tego np z głośnika komórki - NIE MA GITAR) :D Ale olałem - ma być słuchane w sterele, poza tym nie o to chodziło w tym przykładowym miksie ;) No i ewentualne brudy mogą być z tym związane (te wypusty gitarowe nie wiem jak przygotowałeś, bo np bas DI był wypuszczony w stereo itd... zmieniałem to), ewentualnie nie wiem, jak ma działać to ENZO - czy to nie daje lekko fuzzowatego zabarwu... Gitary nagrywałes z dublami, czy kopiowałeś ujecie (ewentualnie coś Ci z miejsca grało w stereo)? Napisz.

Eksport garów linkuje Ci w wiadomości prywatnej. To jest konglomerat kilku bibliotek Toontrack plus reverb plate Lexicona z kompresją z DAW-a.

Jeśli chodzi o bas, jest tam RAT od TSE, kompresor NI Supercharger (można zastąpić z podobnym efektem darmowym Tokyo Down Labs Nova), impuls lodówki Ampega (moge Ci wysłać, bo TEN konkretnie IR wg mnie siedzi w miksach ideolo) i 2x użyty preamp gitarowy Ronald Passion JCM900 na AUX-ach z odpowiednimi cięciami sygnału HPF/LPF. Krótko mówiąc takie odkrywcze "myki" które oferuje nowomodny Neural Parallax - ja stosuje od lat i to z możliwością dużo lepszej ingerencji zarówno wszystkich składowych i przepływu ;)

Jak używasz Sonara, to moge Ci wysłać projekt, to se dociągniesz co trzeba i powyczajasz co i jak / podłubiesz po swojemu.
« Ostatnia zmiana: 25 Lip, 2020, 02:25:11 wysłana przez OMSON »

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Niektóre wskazówki uwzględnione i naprawdę wielkie dzięki za to OMSON. Ja tu czuję postęp. Mam nadzieję, że dostanę mniejszy wpierdol tym razem.

https://soundcloud.com/gehinnom-1/15-bishops-finger
INTERSTELLAR

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Jest progres, tylko trzeba to uporządkować jeszcze - pogadamy na messengerze o konkretach.

Offline delaa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 129
    • Youtube
Spoko efekt - jak na salce zbierane jednym majkiem. Jeśli tak miało być to gratki.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
@ITHMW - podsumowując wprost: daleka jeszcze droga... ;)

Wolałbym zapłacić chociażby OMSONowi za mix i mieć wywalone, skupić się na pomysłach, nagrywaniu. Czasy Leonardów Dawinczich się skończyły (wymyślił, zaaranżował, zagrał, zaśpiewał, nagrał, zmiksował). Ostatni raz kiedy jeden człowiek mógł objąć umysłem całą wiedzę ludzkości miał miejsce na początku XIX wieku.
Paczki z głów!

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
...a dwie ciocie klocie otworzyły poprawny link ??
INTERSTELLAR

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Paczki z głów!

Offline delaa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 129
    • Youtube
Raczej poprawny. Jest monofonicznie.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
2482 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lip, 2010, 03:30:43
wysłana przez g-zs
Potrzebna rackowa sieczka

Zaczęty przez czerez « 1 2 » Efekty

25 Odpowiedzi
13073 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Mar, 2011, 07:41:04
wysłana przez czerez
4 Odpowiedzi
1280 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sie, 2011, 19:31:53
wysłana przez bandit112
2 Odpowiedzi
2012 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2012, 09:58:30
wysłana przez Matzer
46 Odpowiedzi
34946 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2014, 09:28:10
wysłana przez rusiu