Autor Wątek: [NGD] Wygląda jak twoja stara kurtka  (Przeczytany 5769 razy)

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Ok, przekonałeś mnie.
Jak kiedyś stanę się gwiazdą rocka i będę zmuszony grać na stojąco to zrobię tą dziurę
007

Online wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Paczki z głów!

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 306
Jak miałem Jacksona USA po Pająku z Vader to było tam sporo dziurek po takich zabiegach i wiosło sprzedało się bez problemu.
Można w taką dziurkę wkręcić śrubkę i prawie jej nie ma ;-)

Zomballo

  • Gość
Zamiast deflorować pierdyliard dziur najsamprzód lepiej zrobić patent z ciężarkami w cavity z potkami. Nie ingerujesz w drewno a dodatkowa waga może pozytywnie wpłynąć na wilki, sustain i ogólne pierdolnięcie. Nieumiejętne wiercenie może pęknąć lakier a w najgorszym przypadku drewno. Wg. mnie przez gruby korpus Viperowi bliżej do LP niż SG. ;)

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Les Paul z Viperem są podobnego wzrostu :-)
A tak to bym ich chyba nie porównywał.
Choć na upartego jedno i drugie gitara :-)

« Ostatnia zmiana: 06 Maj, 2020, 22:33:46 wysłana przez october »
007

Online wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Jak miałem Jacksona USA po Pająku z Vader to było tam sporo dziurek po takich zabiegach i wiosło sprzedało się bez problemu.
Bo to było wiosło z legendą :)

Jeśli gryf jest wkręcany, to hardkorowcy montują zaczep na jednym z wkrętów, tylko jeśli trzeba daje się dłuższy.
Paczki z głów!

Zomballo

  • Gość

Offline PabloPicasso2018

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
  • Well..umm... no?
Les Paul z Viperem są podobnego wzrostu :-)
A tak to bym ich chyba nie porównywał.
Choć na upartego jedno i drugie gitara :-)

( Obraz usunięty.)

Jak ten lp studio z bindingiem? Czy porównując z innymi studio, ten ma lepiej jakościowo wykonany gryf? W sensie czujesz ze ktoś w fabryce poświecił więcej czasu przy progach itd?

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
To jest Gibson z 2007 roku z serii Guitar od the Week. Wyszło 400 sztuk. Nie to, że od razu daje jej to jakiś status wyjątkowości. Ot ciekawostka.

Ta ma gryf 59kę. Heban na podstrunicy,  binding i aktywne pickupy. W oryginale miała 81 i 85. U mnie 85 zostało zamienione na 60. Doszły jeszcze blokowane klucze Sperzla.

Sporo się mówi, że Gibsony źle wykończone. A tutaj wszystko na miejscu. Może to szczęście, albo prosta konstrukcja. Nie wiem. Niech znawcy się wypowiedzą.

To nowa gitara w moim domu
Ale po lekkim setupie stwierdzam, że jest mięso  :-)

Czy progi lepiej zrobione? Dobrze są zrobione. Binding ładnie na nie nadchodzi. Nie mam porównania trochę jak to Gibson potrafi zjebać . Tu jest ok
007

Offline PabloPicasso2018

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
  • Well..umm... no?
damn, cała czarna i heban z bindingiem na studio? zajebiście wygląda, chyba dość rzadko można taką spotkać

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Tak wyglądają mniej więcej progi.



A tak mniej więcej gitara :-)


Jeszcze jej wymienię struny na świeże elixiry i zobaczymy, ale juz jest dobrze.

Na pewno jestem większym fanem 60 niż 85 pod gryfem.

Trochę offtop się zrobił ale uznajmy, że ta gitara wygląda jak moja aktualna czarna kurtka
007

Offline PabloPicasso2018

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
  • Well..umm... no?
ona jest w stylistyce mojego czarnego vipera, też by mi do kolekcji takie cudo pasowało :-) tak czy inaczej gratulacje, fajne studio

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Zevertunić go trzeba
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline PabloPicasso2018

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
  • Well..umm... no?
Zevertunić go trzeba

uzywałeś tego evertune? naprawde gamechanger jak piszą, czy overhyped? bo ładuja w każde ESP prawie teraz

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Osobiście nie. Ale ludki z cięższych odmian muzy masowo go wrzucają do Gibów z których korzystają w studio i na koncertach.
Coś musi w tym być.
Najbardziej ciekawi feel takiej struny która odpowiada zmianą naciągu.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Właśnie sobie wyobraziłem tego Gibola z Evertunem. Pasowałoby!

Głos rozsądku mi mówi. Evertune kosztuje 299 euro. Plus koszt montażu. Nie rób tego. Nie rób. I tak sprzedasz.
007

Offline PabloPicasso2018

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
  • Well..umm... no?
ufff, myślałem, że tylko jak tak mam z tym sprzedawaniem ;-)
swoją drogą, to montuje jakiś konkretny sklep w PL czy oni to wysyłają gdzieś?

Online wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
IMO z praktyki
Evertune? Do dużego studia i na scenę jak się dużo jeździ po świecie (Australia - Chiny - Floryda w jeden tydzień). Ale spokojnie da się to ominąć po prostu strojeniem. Gówno jest bardzo ciężkie (sam most z mechanizmem + korpus musi być dużo grubszy), poza tym gitara robi się taka "pusta" harmonicznie, bo te wszystkie minimalne odstrojenia - w tym między strunami - są zniwelowane i zaczyna to brzmieć jak jakaś symulacja. Najlepiej jak masz Evertune + True Temperament, to już w ogóle full autotune ;)
Można tak ustawić, że bendujesz i nic się nie dzieje z dźwiękiem (weird!!! :D), albo bardziej normalnie. No właśnie feel jest taki gumowy, sprężyna kompensuje naciąg.
Czyli dla mnie: można, ale czy warto? Trochę jak podgrzewanie kierownicy za dodatkowe 4 tysiące w samochodzie za 20.
IMO z praktyki
Paczki z głów!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Właśnie sobie wyobraziłem tego Gibola z Evertunem. Pasowałoby!



Spoiler
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Pasuje dużo bardziej niż do gitar superstrat
007

Online wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
A od spodu masz wywalone 2 garści drewna :)
Paczki z głów!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
A od spodu masz wywalone 2 garści drewna :)
W tych już nie aż tyle



dla porównania
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Online wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
A od spodu masz wywalone 2 garści drewna :)
Jo jo. Mam na myśli, że standardowo jakieś pięć :) Drewna nie ma aż do tej nowej płytki, więc niech będzie 3,5 garście:

Paczki z głów!

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
IMO z praktyki
Evertune? Do dużego studia i na scenę jak się dużo jeździ po świecie (Australia - Chiny - Floryda w jeden tydzień). Ale spokojnie da się to ominąć po prostu strojeniem. Gówno jest bardzo ciężkie (sam most z mechanizmem + korpus musi być dużo grubszy), poza tym gitara robi się taka "pusta" harmonicznie, bo te wszystkie minimalne odstrojenia - w tym między strunami - są zniwelowane i zaczyna to brzmieć jak jakaś symulacja. Najlepiej jak masz Evertune + True Temperament, to już w ogóle full autotune ;)
Można tak ustawić, że bendujesz i nic się nie dzieje z dźwiękiem (weird!!! :D), albo bardziej normalnie. No właśnie feel jest taki gumowy, sprężyna kompensuje naciąg.
Czyli dla mnie: można, ale czy warto? Trochę jak podgrzewanie kierownicy za dodatkowe 4 tysiące w samochodzie za 20.
IMO z praktyki

Nie grałem ale podobne rzeczy słyszałem już też z innego żródła, polskiego nadmienię a na youtubuowego ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
27 Odpowiedzi
11040 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Wrz, 2009, 08:14:10
wysłana przez Page_Hamilton
36 Odpowiedzi
9938 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Gru, 2011, 10:49:18
wysłana przez pivo
18 Odpowiedzi
2933 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Gru, 2013, 11:45:06
wysłana przez matisq
19 Odpowiedzi
2170 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sty, 2014, 19:33:21
wysłana przez Yanecki
6 Odpowiedzi
2468 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Kwi, 2014, 21:05:10
wysłana przez y