Home Recording > Ogólnie

Strojenie basu do gitary 7 w A. HOWTO?

(1/8) > >>

dobry:
Otóż, wieczorami, jak już rodzina pójdzie spać, spełniam swoje muzyczne hobby i coś tam sobie gram na gitarze i czasem nagrywam. Naszło mnie, że chciałbym do tego bas.
Gram na 7 w stroju ADGCFAD. Basu póki co nie mam, ale się rozglądam - bas będzie dla mnie (a może któryś z dzieciaków się zainteresuje). Właśnie, tylko za czym mam się właściwie rozglądać. Chciałbym "dopasować" bas, a właściwie jego strój, do stroju gitary.
Jak to stroić? Oktawę niżej niż A w gitarze, czy może ta sama oktawa? szukać 5 czy 4 struny? 34 cale stykną? Jakiej grubości struny będą potrzebne?

Jak to Wy robicie?

Nie chodzi mi o pokazanie palcem konkretnej gitary, tylko pomocy w rozgryzieniu konceptu. Na przykład: "my stroimy bas w ADGC oktawę niżej ale musiałem pierdzielnąć struny 200 / 50 cali gryf żeby nie waliło o progi"
A może lepiej ta sama oktawa? Help.

Jakiś początkowy koncept do przemyśleń potrzebuję od Was.

fk:
Oktawe nizej zdecydowanie. my stroimy sie do G# czyli jeszcze kapke nizej, bas warwicka, struny 135, set od 5-ki ale zalozony na 4-ke :D Minimalnie makarony ale ujdzie grac.
Stricte do nagrywania mam swojego Dingwalla, struny 145 jesli dobrze pamietam, tu juz makaronizmu nie ma

Pozdro

Zelman:
Oktawa niżej i na pewno skala dłuższa, niż 34. Najlepiej Dingwalla kupić ;)

dobry:
Dingwall ze 3x za drogi jak na kanapowe granie.
Natomiast dzięki za dwie najważniejsze wskazówki. 34" to ciut mało, i że musowo oktawa niżej.

dobry:
Hm, jak tak oglądam thomanna to taki 35" bas można znaleźć za poniżej 2k PLN, no to całkiem spoko :-)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej
Powered by SMFPacks Mentions Pro Mod
Powered by SMFPacks Alerts Pro Mod