Autor Wątek: ESP vs E II  (Przeczytany 3229 razy)

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
ESP vs E II
« 10 Lut, 2020, 15:59:02 »
Czy ktoś porównywał może stare dobre seryjnie produkowane ESP do E II ? Czy to rzeczywiście tak, jak sami piszą tylko rebrandowanie i zmiana napisu na główce czy jednak E II to już nie to samo co kiedyś seryjne produkowane ESP ?

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: ESP vs E II
« Odpowiedź #1 10 Lut, 2020, 16:12:37 »
Za takie pieniądze to powinny być dobre gitary (?!).

Chociaż i takie recenzje się po internetach walają:


https://m.thomann.de/intl/esp_e_ii_horizon_nt_ii_bpg_reviews.htm?i11l=pl_GB%3ADE.EUR%3AEUR&languages=en&r=0





007

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: ESP vs E II
« Odpowiedź #2 11 Lut, 2020, 10:25:56 »
Wszędzie zdarzają się Fuck up'y - w mayonesach robionych na zamówienie (zweryfikowane osobiście), w Jacksonach custom shopach, parkerach itp. pytanie jak często.  W żadnej branży nie ma czegoś takiego jak zerowy odsetek reklamacji np. niedziałajace elektryczne szyby w Mercedesach z salonu (też sprawdzone osobiście). Z programi jest najgorzej - co z tego, że w fabryce ładnie nabiją, jak podstrunnica potem może zacząć pracowąc i zrobią sie gdzieniegdzie lekkie garby. Mi bardziej chodzi o ogólną jakość, brzmienie.

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
007

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: ESP vs E II
« Odpowiedź #4 11 Lut, 2020, 11:34:06 »
Pamiętam przez krótki czas było coś takiego jak LTD Elite (coś zupełnie innego niże LTD DELUXE, seria 1000), coś pomiędzy LTD a ESP i ludzie się skarżą, że te EII to rebrandowane ELITE a nie ESP STANDARD....no to dupa.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: ESP vs E II
« Odpowiedź #5 11 Lut, 2020, 13:01:13 »
EII to rebrand ESP Standard Series.
Logo ESP miało być zarezerwowane wyłącznie dla CS i Signature Series.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: ESP vs E II
« Odpowiedź #6 11 Lut, 2020, 13:07:44 »
Tylko ludzie tam w tym temacie piszą, że to EII jakościowo nijak się ma do starszych ESP Standard. A bliżej im do LTD, które kosztują połowę mniej. Też bym się wkurzyła gdybym kupił gitarę za 1800 euro z krzywymi markerami
« Ostatnia zmiana: 11 Lut, 2020, 17:20:57 wysłana przez october »
007

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: ESP vs E II
« Odpowiedź #7 11 Lut, 2020, 14:12:44 »
Do starszych czyli których?

Tu też ciekawy temat:
https://www.rig-talk.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=194562
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Odp: ESP vs E II
« Odpowiedź #8 11 Lut, 2020, 14:16:25 »
Miałem LTD Elite M-II. Według mnie było to lepsze wiosło niż Ibanezy prestige, a nawet Rg3270 ;) Gdyby było z mahoniu to zostało by u mnie na zawsze.
power to a being never dies

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: ESP vs E II
« Odpowiedź #9 11 Lut, 2020, 17:27:25 »
Do starszych czyli których?

Tu też ciekawy temat:
https://www.rig-talk.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=194562


Dobre. Trzeba się nieźle orientować, żeby kupić dobry instrument od ESP.  Albo po prostu mieć trochę szczęścia i dostać ten dobrze wykończony. W końcu za to się płaci powyżej 1000 dolarów. W tańszych gitarach więcej się wybacza. Na pewno te wpadki z EII nie zachęcają do zakupu. 
007

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: ESP vs E II
« Odpowiedź #10 11 Lut, 2020, 18:00:49 »
Albo kupujesz LTD albo szukasz ESP z numerami K, CH, TH, T, S.
Reszta to tylko logo ESP strugane poza CS.

Przy czym bardzo często zdarzały się modele Signature Series z oznaczeniem np. z Kiso.

Tu więcej o numerach seryjnych
http://www.guitarscollector.com/esp-serial-numbers.html
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: ESP vs E II
« Odpowiedź #11 12 Lut, 2020, 10:40:59 »
EII to rebrand ESP Standard Series.
Logo ESP miało być zarezerwowane wyłącznie dla CS i Signature Series.

Według szefostwa. Według kupujących jakość poszła na łeb i bardziej im to przypomina LTD ELITE (LTD robione rzekomo w Japoni a nie Korei  https://www.espguitars.com/products?categories=ltd-elite ) niż wcześniejsze ESP.

Offline tom81

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 26
Odp: ESP vs E II
« Odpowiedź #12 12 Lut, 2020, 11:35:20 »
Tutaj są ceny ESP japan ceny zaczynają się od 15K bez podatku.
https://espguitars.co.jp/products/esp

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Odp: ESP vs E II
« Odpowiedź #13 12 Lut, 2020, 12:06:46 »
Mam LTD Elite MII. W porównaniu z E-II z wyglądu i w dotyku są takie same. Nawet czcionka logo jest ta sama. Na papierze LTD Elite ma Floyd Rose 1000 a E-II Floyd Rose Orginal. Reszta specki taka sama Jeżeli drewno brali z tej samej kupki to są to wiosła w zasadzie identyczne. Być może przy dłuższym użytkowaniu albo jakimś aptekarskim studyjnym nagraniu wyjdą różnice. Ja e E-II obcowałem 2 godziny. LTD Elite mam z 5 lat. A ESP standard nie miałem nigdy w rękach więc w sumie wyszło, że to oftop  :facepalm:

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: ESP vs E II
« Odpowiedź #14 12 Lut, 2020, 13:20:16 »
W sumie potwierdza to co ludzie piszą, że ESP podaje że EII to rebrandowane ESP STANDARD a w rzeczywistości (jeżeli chodzi o wykonanie) to bardziej rebrandowane LTD ELITE. Tłumaczyłoby to czemu u "profesjonalistów" widzi się teraz częściej albo ESP CUSTOM shop albo zwykle LTD jak ktoś leci po budżecie, a te EII to jakoś tak nie za często.
« Ostatnia zmiana: 12 Lut, 2020, 13:23:06 wysłana przez Chomick »

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: ESP vs E II
« Odpowiedź #15 12 Lut, 2020, 13:21:57 »
Nie chce mi się szukać ale EII chyba jest robione w tych samych fabrykach co LTD ELITE. Więc ciężko żeby była różnica w jakości skoro te same deski i ręce.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Odp: ESP vs E II
« Odpowiedź #16 12 Lut, 2020, 13:44:17 »
LTD Elite wychodziły tylko przez jeden rok 2011. Zaraz zmienili nazwę na E-II o dołożyli do ceny 3000 i już po okazji. A i prestiż wioseł od razu w górę.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: ESP vs E II
« Odpowiedź #17 12 Lut, 2020, 14:31:22 »
I to chyba już wyczerpało temat. Trzeba będzie się jednak pogimnastykować trochę  :-\

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: ESP vs E II
« Odpowiedź #18 12 Lut, 2020, 14:34:07 »
Zwróćcie też uwagę jak poszły ceny przez to dzielenie linii produktów.
LTD Heada kosztuje ponad 200 tyś Yenów. W takiej cenie kilka lat temu chodziły Standard Series.
Signature Series np. Carpentera 500tyś Yenów, wcześniej za trochę mniej można było kupić CSa.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: ESP vs E II
« Odpowiedź #19 12 Lut, 2020, 15:13:29 »
To wszystko przez te 500 plus !!!




A tak serio - koszty pracy w całej Azji rosną i to dlatego. W Korei jakiś rok czy dwa temu minimlana płaca mocno poszła w górę i LTD seria artist weszły na pułap 5000 -5500 zł za nówkę. Dlatego wszyscy pospieprzali do indonezji. Teraz już żadnego LTD z nowych wypustów nie kupisz z Korei - patrzcie na fotki na Thomannie. Jeżeli gdzieś wisi jakiś za 3300 zł to po prostu jakiś stary stock, kupiony przypuszczalnie po dobrym kursie dolara i sklep już chce go się pozbyć na minimalnej marży aby nie mieć tak długo zamrożonego kapitalu i zajmować przestrzeni towarowej dla nowych dostaw. Problem z Indonezją jest taki, że jest tam w cholere fabryk i o skrajnie różnych jakościach. W przypadku Korei było tak naprawdę tylko kilka i wszystkie trzymały poziom dlatego napis "MADE IN KOREA" coś jeszcze w miarę znaczył a "INDONESIA" bo to będzie już naprawdę ruletka.

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 304
Odp: ESP vs E II
« Odpowiedź #20 12 Lut, 2020, 18:54:08 »
Kurczę przez Was aż otworzyłem futerał - jak jest SS to jest dobrze?

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Odp: ESP vs E II
« Odpowiedź #21 12 Lut, 2020, 19:20:57 »
Kurczę przez Was aż otworzyłem futerał - jak jest SS to jest dobrze?
( Obraz usunięty.)

Pokaż całą :D
power to a being never dies

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 304
Odp: ESP vs E II
« Odpowiedź #22 12 Lut, 2020, 19:27:19 »
Normalny Horizon

ale lubię jego dziubek

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: ESP vs E II
« Odpowiedź #23 12 Lut, 2020, 20:35:31 »
Jest huiowo, pakuj i wysyłaj. Na PW wysyłam Ci mój adres.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: ESP vs E II
« Odpowiedź #24 13 Lut, 2020, 10:28:23 »
Z tego co było napisane w którymś linku wychodzi na to, że tak :) SS to standard series czyli prawdziwy standard.
Mi konkretnie chodzi po głowie Eclipse.