Autor Wątek: Monitory aktywne do gitary i VST  (Przeczytany 6621 razy)

Online Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Odp: Monitory aktywne do gitary i VST
« 03 Kwi, 2020, 10:57:16 »
Mam nadzieje że autor posta się nie obrazi bo się chce podpiąć. :D

Ja na chwile obecną mam Vox-a ad 15VT-XL (15W). Kiedyś pytałem o małą lampę i multi - i mi to odradzano (a tak dokładnie to multi). Jako że się strasznie napaliłem na Moore-a GE200 to od razu myśle o nagłośnieniu tego więc wychodzące na przeciw internety sugerują że kolumienka FRFR będzie najlepszym rozwiązaniem. Gdzieś tu na forum przewijało się ALTO TS112 (ależ mi się to nie podoba - wygląda jak kolumna z odpustowego jamnika :P) W każdym razie wpadł w oko HEADRUSH FRFR-112.

No i tu się zaczynają pytania. Na forum nic o tym nie znalazłem. Czy to się wogóle nadaje do grania w domu ? 2000W co to za kosmos jak to wogóle porównać do 15W wzmiacniacza. Miał ktoś z tym coś do czynienia?

Jest jeszcze wersja FRFR-108 z tym że tu tez jest 2000W i głosnik 8". Jak wygląda sprawa głośnika w monitorach?
Bo przerabiając dwa Vox-y jeden na 10" a drugi na 12" to wogóle nie było o czym gadać, różnica brzmienia jest dla mnie kolosalna (oczywiście na kożyść 12")

Podzieli sie ktoś doświadczeniem w tym temacie?
(podkreślając - chodzi tylko i wyłącznie o granie w domu. Opcja z pojedynczymi kostkami odpada - nie mam na to miejsca)


Moim skromnym zdaniem z punktu widzenia użytkownika Helixa to by było tak.

Do domu i tylko do domu brałbym jednak jakieś fajne monitory studyjne, postawisz toto na biurku i będzie miło służyc nie tylko do grania z GE200.
FRFR to fajna sprawa na próby, czy koncerty, i tutaj jestem zdania że różnica w wielkości głośników NIE JEST AŻ TAK ZNACZĄCA JAK W PRZYPADKU GŁOŚNIKA GITAROWEGO. Wiadomo 12" zawsze zagra pełniej, będzie miała nieco więcej dołu itp.
Alto TS312 i Headrush to to samo, więc tutaj kierowałbym się tym co tańsze.

Jeśli chodzi o te "2000W", to ja np. leciałem próby i koncerty na odsłuchu o mocy 350W RMS i nigdy nie było to rozkręcane na więcej niż połowę.
Z Headrushem nie miałem styczności ale wydaje mi się że jego 1000W będzie w domu bezużyteczne :) Tym bardziej że jednak rozbujanie głośnika ma znaczenie.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
1970 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lut, 2013, 11:33:27
wysłana przez davidsantana27