Autor Wątek: C# standard 25.5  (Przeczytany 7790 razy)

Online Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
Odp: C# standard 25.5
« 01 Sty, 2020, 18:57:57 »

Bo ja mam wrażenie że trochę odpływasz i robisz z gitary voodoo.

No chyba Ty ;D

Niestety kompletnie nie zrozumiałeś, co wyłuszczyłem powyżej podając przybliżony model rozkładu sił. Mylisz setup (to wszystko co składa się na tzw. manualność instrumentu, to jak "siedzi pod łapą" - a w skład ustawiania czego wchodzi m.in. postulowane przez Ciebie zagięcie strun między mostem a strunociągiem, a także krzywizna gryfu, ustawienie wysokości strun na moście itd. itd.) z czymś obiektywnym, czym jest całkowite naprężenie strun. Zapewniam Cie, że strunociąg nie zmienia tego naciągu w wymiarze przedstawionego powyżej układu sił (jeszcze raz podkreślam - dla sytuacji, gdzie po zmianie tego kąta strun skorygujesz tuning o kilka centów do wyjściowego - ale to chyba wiadome). Zmienia jedynie Twoje subiektywne wrażenie gry. Kumasz wreszcie? Bo nie wiem jak Ci to dosadniej wyłuszczyć... Może ktoś inny tutaj znajdzie więcej talentu dydaktycznego, żebyś się skupił i przestał ignorować obiektywne argumenty, oraz skończył swoje projekcje. ;)

Wyszłoby to na pewno lepiej jakbyś już od początku nie robił ze mnie ignoranta i debila.

Jeśli mam strunociąg i wkręcam go w deskę i mam TWARDZIEJ pod łapą niż inna gitara z tym samym setem strun ale z mniej wkręconym strunociągiem to czy efekt nie będzie podobny? Tak zgadza się, najlepiej dać albo dłuższe baty albo wydłużyć skalę. Natomiast dalej uważam że można CZĘŚCIOWO sobie pewne niedogodności zrekompensować.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
2953 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Kwi, 2010, 21:44:32
wysłana przez MarkMorton
3 Odpowiedzi
4003 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2010, 14:21:54
wysłana przez Zomballo
6 Odpowiedzi
3717 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Gru, 2011, 23:46:29
wysłana przez Frantic
25 Odpowiedzi
14062 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sty, 2013, 23:54:05
wysłana przez bandit112
8 Odpowiedzi
3838 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2013, 00:07:12
wysłana przez g-zs