Autor Wątek: C# standard 25.5  (Przeczytany 7784 razy)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
Odp: C# standard 25.5
« 31 Gru, 2019, 10:09:20 »
Masz TOMa czy coś w stylu hipshota? Jak TOMa, to może wystarczy strunociąg wkręcić bardziej w dechę i zwiększyć trochę naciąg i zostać przy tych 10-52.



Masz na myśli, że zwiększenie kąta załamania struny między mostem a strunociągiem ma jakiś wpływ na jej całkowity naciąg (zakładając, że będziesz musiał ją ponownie nastroić do właściwego dźwieku po takim zabiegu, czyli kilka centów opuścić)? Prawdziwy czarodziej z Ciebie...

@MadYarpen - nie musisz bazować na gotowych kompletach strun. Masz przecież możliwość konfekcjonowania własnego setu ze strun sprzedawanych na sztuki (guitarproject/taniestruny). Do wyboru d'Addario, Ernie Ball - na dodatek są kalkulatory naprężeń online, np: http://stringtensionpro.com/

A uważasz, że po co jest ten mechanizm? Żeby dołożyć do dechy 100g więcej żelastwa? Po to masz strunociąg, żeby mieć opcję manewru (jakąś bo jakąś, ale jednak) i pobawić się naprężeniem strun na etapie właśnie strunociągu. Między innymi dlatego w dwóch różnych gibolach na 10-52 mam w jednym D, w drugim C# co sobie właśnie kompensowałem ustawieniem strunociągu. Dla mnie ma to dużo więcej sensu, niż dobieranie nowego setu tylko po to, żeby grać se pół tonu niżej/wyżej. Już pomijając fakt, że można dobrać tak set, żebyś miał raz trochę twardziej, a raz miękciej, dramatu nie będzie, sztywne druty to też nie rozwiązanie. Ew dzwoń do Bonamassy i mu powiedz, że z tym ,,top wrapem" (zmniejszaniem kąta załamania struny między strunociągiem a mostkiem, czyli robieniem strun bardziej ,,slinky i bendable") to pizdę się zna.

Z drugiej strony polecasz koledze kalkulatory naprężeń strun, także w sumie to chyba nie mamy o czym dyskutować. To jest tak kwestia indywidualna i zależna nawet od samego patyka, że też można poematy nt pisać.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
2953 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Kwi, 2010, 21:44:32
wysłana przez MarkMorton
3 Odpowiedzi
4003 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2010, 14:21:54
wysłana przez Zomballo
6 Odpowiedzi
3717 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Gru, 2011, 23:46:29
wysłana przez Frantic
25 Odpowiedzi
14062 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sty, 2013, 23:54:05
wysłana przez bandit112
8 Odpowiedzi
3838 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2013, 00:07:12
wysłana przez g-zs