Autor Wątek: Mooer - Porady, presety, pomysły  (Przeczytany 12249 razy)

Online october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Mooer - Porady, presety, pomysły
« 24 Sie, 2019, 21:05:58 »
Być może jestem jedyny na forum z Mooer GE 200, ale liczę, że jeszcze ktoś się znajdzie

Ogralem na YouTube i kupiłem. W porównaniu do konkurencji przekonał mnie automat perkusyjny. W czasach zamierzchłych miałem Digitecha z perką i lubiłem tak ćwiczyć. Teraz kiedy już wiem, że gwiazdą rocka nie zostanę postanowiłem kupić coś co nie będzie kosztować milion baksów a jeszcze fajnie brzmieć. I Chińczycy wyskoczyli na przeciw moich oczekiwań. Jest fajny przester, jest automat, jest looper. Można się bawić w domu

Tylko tu od razu chciałem poszukać presetow i nie ma już tak fajnie jak w społeczności Line 6 gdzie miliony presetow wala się po internecie. A ja z reguly leniwy jestem i wolę korzystać z tego niz sam kręcić dniami i nocami.

Wpadło mi w oko Choptones. Robią jak nasz podwórkowy Sinmix impulsy i gotowe presety. Fajnie to na moje ucho zamiata. Tylko pytanie czy warto wydać 19,90 euro na kilka presetów. Najchętniej to bym z kimś na pół kupił więcej żeby się pobawić
Jak coś to na prywatną wiadomość proszę



Jakby ktoś jeszcze coś to piszcie
007

Offline drzevoo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 121
O, to ja się wypowiem jako posiadacz GE200 :P

Trochę presetów za free jest na grupie na Ryjbuku, jest Choptones i jest jakiś ziomek z Włoch co robi presety - trzeba kupić Patronite, żeby mieć dostęp. Co do Choptones, to kupiłem JP2C i szczerze powiedziawszy jestem trochę zawiedziony, aczkolwiek może za mało przy nich siedziałem.
Chcesz, to się podzielę tym co mam, bo czemu nie ;)
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...

Online october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
A generalnie jesteś zadowolony z ge 200?

Ja chciałem właściwie hx stomp kupić ale jakoś mi bardziej przestery siadly z ge 200. Może błędnie, ale podoba mi się np to co ten Choptones z tego ukręca. Na moje głuche ucho to to ciężko odróżnić od wzmaka
007

Online niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Post taktyczny, bo też bardzo mocno rozważam kupno GE-200 albo GE-300 jak dojdę do wniosku, że chcę zaszaleć ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
No w sumie ja napalam się trochę na GE200 jako backup dla Helixa. Chociaż Hotone Ampero wydaje się ciekawym konkurentem dla GE200.

Online october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Na kanale choptones na youtube jest porównanie ge 200 vs ge 300 to brzmi to prawie dentycznie.



Więc za wyborem ge 300 stałyby raczej inne elementy pozabrzmieniowe.

GE 200 jest fajne bo zajmuje połowę miejsca tego co mój poprzednik POD HD 500. U mnie stoi na biurku więc fajnie, że trochę więcej miejsca się zrobiło.
« Ostatnia zmiana: 25 Sie, 2019, 12:44:51 wysłana przez october »
007

Online niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Jak to wygląda ze zmianą kanałów, włączaniem/ wyłączaniem efektów w 'dwusetce'?
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Online niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Jak wygląda płynność przełączania presetów? Gdzieś w necie widziałem, że w GE-300 jest chamska krótka cisza. Tutaj też to występuje?
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline drzevoo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 121
A generalnie jesteś zadowolony z ge 200?

Ja chciałem właściwie hx stomp kupić ale jakoś mi bardziej przestery siadly z ge 200. Może błędnie, ale podoba mi się np to co ten Choptones z tego ukręca. Na moje głuche ucho to to ciężko odróżnić od wzmaka

Generalnie, to jestem mega zadowolony.
GE200 kupiłem jako narzędzie do grania w chacie - looper, automat perkusyjny, własne IR, łatwe nagrywanie itp. i tutaj sprawdza się bardzo dobrze, nawet na słuchawkach, chociaż pod nie mam osobne presety.
Dodatkowo testowałem go na salce z moim Markiem IV wpiętym w return, oraz z Alto TS112. Z Markiem po wcześniejszych godzinach spędzonych na próbie odwzorowania jego brzmienia brzmi to naprawdę mega dobrze i naturalnie. Z Alto również jest bardzo dobrze. Ciekaw jestem jeszcze jak brzmiałoby połączenie Ge200 + Baby Bomb + moja paka.
Generalnie w kwestii brzmienia bardzo dużo robią IR. Przeskok między stockami a własnymi IR jest kolosalny.
Co do hx stompa, to sam myślałem, czy się przypadkiem nie przesiąść, ale musiałbym porównać oba na żywo. Niewątpliwie za GE200 przemawia cena - do stompa musisz dopłacić jeszcze ~1k, a nie masz jeszcze pedału ekspresji.


Posty połączone: [time]25 Sie, 2019, 18:31:04[/time]
Jak wygląda płynność przełączania presetów? Gdzieś w necie widziałem, że w GE-300 jest chamska krótka cisza. Tutaj też to występuje?
Według mnie płynność jest spoko (przełączam się tutaj pomiędzy tym samym presetem skopiowanym 3 razy, a później na preset bez paki i na czysty):
https://drive.google.com/open?id=1aBtUSDapYwVd6L7hfXCIn8P-qfYUf_rC
« Ostatnia zmiana: 25 Sie, 2019, 18:40:06 wysłana przez drzevoo »
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Odpuść BABY BOMB...    ...miałem to gówno i puściłem w pizdu za połowę ceny. Te wszystkie małowattowe końcówki klasy D w kostkach są tragiczne jeżeli patrzeć z perspektywy posiadacza dużych wzmaków.

Ja posiadam mini preamp 001 Gas Station i 009 Blacknight (drugi idzie pod młotek) plus Radara.  Zabawki Mooer'a tłuką dupę dużym koncernom produkującym drogie modelery.
Nie wiem jak wychodzi modelowanie wzmaków w obciązonym procku GE200 ale mini preampy wymiatają.
INTERSTELLAR

Zomballo

  • Gość
Wykopuje. Panowie/Panie czy ktoś z Was miał już do czynienia z Ge150?

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Wykopuje. Panowie/Panie czy ktoś z Was miał już do czynienia z Ge150?

Tak. Słucham :)
return to monke

Zomballo

  • Gość
Jak brzmieniowo? Jak z łańcuchami efektów? Jaki lag przy przełączaniu presetów?

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Trudne pytania bo jak na razie gram na dwóch wbudowanych presetach z napisem Djent i dwóch z napisem Clean :) (bo są super)

Brzmienie bardzo mi leży, masa różnych presetów. Edytowanie z kompa banalne, z ręki też jest ok. Ma wbudowany automat perkusyjny (metronom plus kilka prostych bitów). Latencji przy przełączaniu nie zauważyłem jakiejś specjalnej ale zwrócę uwagę następnym razem. Nie wiem czy nadaje się na scenę bo jestem sypialnianym wojownikiem. Ogólnie fajne, małe urządzonko, które do tego dobrze brzmi.

Żeby rozwiać wątpliwości, które sam miałem - nie działa jako interfejs / karta dźwiękowa.
return to monke

Online october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Ostatnio jak oglądam na YouTube co ludzie na Mooer wykręcają to nasuwa mi się myśl ''nie oglądaj YouTube w celu oceny brzmienia''. Plastik i kiepskie brzmienie bez końca.

I trochę tak jest. Jak ktoś nie umie to będzie tak brzmiało. A jak ktoś umie grać, pokręci trochę i załaduje do tego fajne impulsy to będzie maszynka z chyba najlepszą relacją cena/jakość.
007

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Niezaleznie jak krecisz to lampy z tego nie ukrecisz. Te wszystkie zabawki mooera brzmia zaskakujaco dobrze. Naprawde podobaly mi sie zanim wszystko opierdolilem.  Zatrzymalem tylko Radara. Genialne male gowienko. Jezeli stawiasz to obok lampy i nagrywasz probke jednego i drugiego wtedy niestety szydlo wychodzi z wora. Kazdy musi zapytac sie sam czy stac go na kompromis. Mnie nie bylo stac. Nawet komputerowe Bugery brzmia lepiej i tego sie nie przeskoczy. Olalem mobilnosc celem powrotu do glowy. Definicja gory i gornego srodka, a takze dolu nie jest jeszcze do ogarniecia przez cyfre
INTERSTELLAR

Offline drzevoo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 121
A ja miałem GE200 i na początku byłem zadowolony, ale im dalej w las, tym bardziej się wkurwiałem - a to słabej jakości efekty, a to brak głupiego filtra górno/dolno przepustowego, parametryczne EQ bez możliwości zmiany parametru Q, update'ów/nowych wzmaków jakoś też nie widać... Generalnie brzmienie samych wzmaków jest ok, ale moim zdaniem reszta kuleje, dlatego zdecydowałem się sprzedać i właśnie czekam na HX Stompa.
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...

Online october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Gdyby hx Stomp miał automat perkusyjny to bym się pewnie też nie zastanawiał.  Dzięki temu prostemu bajerowi w Mooer gram więcej. A to już jest jakiś argument.

A w opcji Stomp plus odpalanie kompa w celu włączenia wtyczki perkusyjnej. Trwa to długo i każdy kto ma dwójkę dzieci wie, że za długo.

A tego Mooera włączasz do prądu. Jeden guzik. Jest podkład. I jedziemy :-)

Trzeba też wziąć pod uwagę ile to kosztuje. I co ten Mooer oferuje w stosunku do konkurencji. Fajna zabawka a czy profesjonalna. Pewnie nie ale who cares... Kiedyś się grało na MG15 i najważniejsza była frajda z gry.
007

Offline drzevoo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 121
Fakt - automat to duża zaleta mooera. Natomiast imho ułomność/brak niektórych istotnych funkcji przeważył. Kto wie - może jeszcze kiedyś wrócę do Mooera, ale wtedy do GE250.
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...

Online october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Nowosc  z fejsa MOOER GE200

Firmware Update v2.0.3 Beta is now available to download for PC. Please help us test the latest version of the GE200 and it’s brand new amp/cab algorithms. Remember to backup all IRs and presets before updating your system!

Please send issues or feedback to support@mooeraudio.com.

http://mooeraudio.com/companyfile/GE200-Downloads-138.html

You can download the file from:
https://www.mooerstudio.com/index.html#sample?

What’s new?

1. New amp model algorithms for higher-quality amp profiles! Support for new (.gnr) amp simulation filetype while maintaining compatibility for older amp model filetype (.amp).

2. Improvements made to cabinet simulation algorithms! Supports new (.gir) cabinet simulation filetype while maintaining support for older cabinet simulation filetype (.wav).

Editor Software Updates

1. Supports new amp simulation files (.gnr) while also supporting traditional amp model filetypes (.amp).

2. Supports new cab profile sample files (.gir) while also providing support for traditional filetypes (.wav).

3. Supports restore all filetypes backed-up from V2.0.0.

4. You can restore properly backed-up files after updating to V2.0.3 Beta. Backup/restore functionality is compatible with old and new filetypes (.gnr/.amp or .gir/.wav).

Note:

Updating will delete all presets and third-party IR files. Please backup your presets and IRs (using V2.0.0 software) before updating. You can restore backed-up files after updating to V2.0.3 Beta.

Please note that the cab sim profile sample’s file size is five times larger than the previous sample files. If you have multiple files installed on your GE200, the boot time may be slightly longer.

The MAC version will be released next week!
007

Offline jtuuu

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Jakie są różnice między mooer'em ge150 a ge200?

Online october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Polecam wpisać w google Mooer ge150 vs ge200. Jest dużo filmików i opisów. Znajdziesz odpowiedź na pytanie.
007

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Wykopuje. Panowie/Panie czy ktoś z Was miał już do czynienia z Ge150?

Tak. Słucham :)

Necro bump

Jak na przestrzeni czasu? Bo chłopaki mnie nakręcili na 150. Śmigasz po IRkach czy próbowałeś go wpinać w końcówkę, żeby kurwił jako preamp?
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Proponuje GE300 lub wersje GE300 Lite. Druga wlasnie kupilem, Lite mi robi poniewaz mam Enzo i pedal ekspresji a nie lubie powielania spraw.

W polaczeniu z analogowymi dopalkami, mostkowaniem petli i innych tweakach. Mooer brzmi bardzo przekonujaco do tego stopnia ze olalem inwestycje w Kempera.
INTERSTELLAR

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
A takie pytanie odnosnie ge200. Tone capture to ma takie jak MPL?