Autor Wątek: [NGD] Ibanez M80M  (Przeczytany 9226 razy)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
[NGD] Ibanez M80M
« 09 Sie, 2019, 13:13:48 »
Osiem strun. Skala 29,4 cala. Jeden pikap Lundgren M8 w jesionowej desce. Sygnatura gitarzystów z Meshuggah. Wiosło o jasno sprecyzowanym przeznaczeniu - niczym nieco pogubiony w życiu osiedlowy idealista w ortalionowej zbroi ma koncertowo i bezpretensjonalnie spuszczać łomot. Moje pierwsze 8 i cóż mogę jeszcze rzec... Jest to bardzo inspirujący instrument. ;)

Rozważałem jeszcze dwie inne 8mki od Ibaneza, RGIF8 oraz RG5328. Ale i jedno, i drugie ma EMG z którymi się nie lubię także ostatecznie padło na M80M.

Zaskoczyły mnie w tym wiośle trzy rzeczy.
1. Jest lekka. Lżejsza od mojego stratocastera.
2. Jest wygodna. Gryf ma lepszy niż Schecter Jeffa Loomisa (a ten ma krótszą skalę i 7 strun...)
3. Lundgren rozdaje takie miłosne buziaczki, że sąsiedzi, rozpływając się w akustycznej rozkoszy romantycznych ballad Meszugi, dali mi znać, że mają dość trubadurzenia na mojej lutni. W akcie miłosierdzia dałem im odpocząć. Nie wiedzą jednak, że siła miłości jest bezgraniczna i nie do powstrzymania. Trzeba zatem zadać sobie pytanie - wolisz w sobotę o 6:00 być obudzony warkotem młota pneumatycznego rozpruwającego chodnik czy delikatnym jak pawie pióro muzycznym pejzażem, romantyczną poezją pragnącą napieścić Twoje spragnione sztuki serce?

A oto i lutnia.

. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 508
  • Venus as a goodboi
Odp: [NGD] Ibanez M80M
« Odpowiedź #1 09 Sie, 2019, 13:35:37 »
No w końcu jakaś siekiera, a nie kolejny pedecaster.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: [NGD] Ibanez M80M
« Odpowiedź #2 09 Sie, 2019, 13:37:40 »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Zomballo

  • Gość
Odp: [NGD] Ibanez M80M
« Odpowiedź #3 09 Sie, 2019, 13:42:41 »
No Panie, mości rycerzu! Szacunken po samą włoszczyznę Królowej Bony! Niech lutnia rubasznie pieści bździągiem ochoczo przenoszonym przez wielką płytę i kartongips, trafiając pefekcyjnie w anus sąsiadów Twych szlachetnych włości. HNGD!

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: [NGD] Ibanez M80M
« Odpowiedź #4 09 Sie, 2019, 19:05:15 »
Fajna gitara wizualnie. Jest moc. Gratulacje!

Dobrze, ze od poczatku sie polubiłeś z 8emką. Moja przygoda w tym dziale zakonczyła sie sromotnym zgrzytem. Na 6 i 7 jeszcze cos zagram. A na 8 to jak na harfie. Pomimo pelnej trzezwosci w struny nie trafialem
007

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Odp: [NGD] Ibanez M80M
« Odpowiedź #5 09 Sie, 2019, 22:21:55 »
Zajebista.
Mój typ jak kasę uzbieram do kupna  ze względu na menzurę, ogólny wygląd i przede wszystkim  brzmienie.
« Ostatnia zmiana: 09 Sie, 2019, 22:26:58 wysłana przez myheaven »
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Online Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: [NGD] Ibanez M80M
« Odpowiedź #6 10 Sie, 2019, 15:12:16 »
8mki nadal poza moim obrębem zainteresowań ale sygnaturki Meshuggi zawsze bym ogrywał i przytulał <3

Offline JanuszuNieKrzywdz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 141
Odp: [NGD] Ibanez M80M
« Odpowiedź #7 10 Sie, 2019, 16:25:46 »
A co się stało tym siodełkom  :o :o Niemniej, prawilna podstrunnica :)

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Odp: [NGD] Ibanez M80M
« Odpowiedź #8 10 Sie, 2019, 18:48:31 »
HNGD! Piękno minimalizmu ;)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: [NGD] Ibanez M80M
« Odpowiedź #9 10 Sie, 2019, 20:13:59 »
8mki nadal poza moim obrębem zainteresowań ale sygnaturki Meshuggi zawsze bym ogrywał i przytulał <3

Ósemki w zasadzie też są i poza moim kręgiem zainteresowań. Poza tę jedną, konkretną - stworzoną do leczenia waginosceptycyzmu. :)

A co się stało tym siodełkom  :o :o Niemniej, prawilna podstrunnica :)

Wózeczki już ogarnięte! Były wysunięte za bardzo do przodu przez co mikrostroiki nie działały na dwóch strunach, bo nie dociskały ogoniastych blaszek wystających z tych wózeczków. Już jest cacy. Podstrunnica jeszcze z ciemnego palisandru, bo od 2018 na podstrunnice większości ibanezowych gitar kleją drewno jatoba.



. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Orzech

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62
  • Has Very Nice Guitars
    • Very Nice Guitars
Odp: [NGD] Ibanez M80M
« Odpowiedź #10 11 Sie, 2019, 00:31:15 »
Fajna gitara, gratki :)
Synthetic Blast https://syntheticblast.pl
Very Nice Guitars - mój sklep https://veryniceguitars.com

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: [NGD] Ibanez M80M
« Odpowiedź #11 11 Sie, 2019, 10:56:56 »
Chorowałem na M8M przez długi czas.  Zawsze bardziej podobało mi się jednak wykończenie w M80M. Super sprawa że dla cięcia kosztów między obydwoma wersjami nie zmieniono osprzętu tylko samą konstrukcję.

Na YT były świetne próbki technicznego Meshuggah gdzie porównywał ich LACS, M8M i M80M.

Gratulacje! Kawał patyka!
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: [NGD] Ibanez M80M
« Odpowiedź #12 11 Sie, 2019, 16:03:57 »
Chorowałem na M8M przez długi czas.  Zawsze bardziej podobało mi się jednak wykończenie w M80M. Super sprawa że dla cięcia kosztów między obydwoma wersjami nie zmieniono osprzętu tylko samą konstrukcję.

Na YT były świetne próbki technicznego Meshuggah gdzie porównywał ich LACS, M8M i M80M.

Gratulacje! Kawał patyka!

Oczywiście filmik widziałem jeszcze przed kupnem. :D Cóż, różnica w brzmieniu w mej ocenie na max 1000zł różnicy między M80M (bolt-on) a M8M i LACSem (neck-through). Ale nie 20 000zł. :D

Dziś zrobiłem sobie dłuższe posiedzenie z tymże instrumentem. Przedramiona bolą mocno (prawa od nakurwiania w grube struny, lewa od rozmiarów gryfu). Ale to się wyćwiczy. Poza tym - na bogów - jak ta gitara rzuca mięsem to jest aż niedorzeczne. Gdyby była człowiekiem wyglądałaby jak Schwarzenegger z Zespołem Tourette’a.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline mateusz.

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
  • Wydobywam specjalne pasmo z 8. struny!
Odp: [NGD] Ibanez M80M
« Odpowiedź #13 11 Sie, 2019, 17:36:19 »
W dalszym ciągu się zastanawiam, jak ja mogłem sprzedać to wiosło, przecież ono jest zajebiste :facepalm:

Gratki!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: [NGD] Ibanez M80M
« Odpowiedź #14 11 Sie, 2019, 18:06:57 »
W dalszym ciągu się zastanawiam, jak ja mogłem sprzedać to wiosło, przecież ono jest zajebiste :facepalm:

Gratki!

Kiedy sprzedawałeś?
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: [NGD] Ibanez M80M
« Odpowiedź #15 12 Sie, 2019, 00:31:29 »
Mmm, czarny Ibanez, tego jeszcze nie było. Gratki :D
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline mateusz.

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
  • Wydobywam specjalne pasmo z 8. struny!
Odp: [NGD] Ibanez M80M
« Odpowiedź #16 12 Sie, 2019, 11:41:21 »
W dalszym ciągu się zastanawiam, jak ja mogłem sprzedać to wiosło, przecież ono jest zajebiste :facepalm:

Gratki!

Kiedy sprzedawałeś?

Chyba w marcu tego roku

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: [NGD] Ibanez M80M
« Odpowiedź #17 12 Sie, 2019, 12:50:53 »
W dalszym ciągu się zastanawiam, jak ja mogłem sprzedać to wiosło, przecież ono jest zajebiste :facepalm:

Gratki!

Kiedy sprzedawałeś?

Chyba w marcu tego roku

Czyli Twoje wiosło jest teraz u Łukasza. :)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: [NGD] Ibanez M80M
« Odpowiedź #18 05 Cze, 2020, 16:28:27 »
Krótki teścik, jak to może sobie zabrzmieć. :)

https://soundcloud.com/az_spirit_crusher/ibanez-m80m-test
« Ostatnia zmiana: 05 Cze, 2020, 21:11:54 wysłana przez Bjørn »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: [NGD] Ibanez M80M
« Odpowiedź #19 05 Cze, 2020, 20:56:53 »


Osiem strun. Skala 29,4 cala. Jeden pikap Lundgren M8 w jesionowej desce. Sygnatura gitarzystów z Meshuggah. 

...a wszystko i tak zaprzepaszczone przez bycie czornym ajbanezem.


Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: [NGD] Ibanez M80M
« Odpowiedź #20 05 Cze, 2020, 21:12:34 »


Osiem strun. Skala 29,4 cala. Jeden pikap Lundgren M8 w jesionowej desce. Sygnatura gitarzystów z Meshuggah. 

...a wszystko i tak zaprzepaszczone przez bycie czornym ajbanezem.



Prawda, zawsze lepszy różowy... :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Ibanez M8M i M80M

Zaczęty przez Neithan « 1 2 ... 5 6 » Gitary 8-strunowe

134 Odpowiedzi
61001 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Gru, 2013, 21:54:20
wysłana przez Dmaligator
13 Odpowiedzi
7561 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2016, 08:37:29
wysłana przez commelina