Wzmacniacze i akcesoria > Struny

26,5" razy 8?

(1/3) > >>

Rot:
Do nowiutkiej gitary dostałem co prawda świeży komplet strun, ale coś mi mówi, żeby ich nie tykać.
Z tego co się zorientowałem (w każdym razie wielce prawdopodobne jest że) siedzą obecnie NYXL 10-74 i takiż sam set dostałem w gratisie.

Ale teraz tak - jak wioliny mi leżą, tak D jest zdecydowanie za twarda, a F# jest tragicznie miękka.
Naczytałem się już różnych (czytaj - sprzecznych) opinii co w takiej skali powinno siedzieć, jedni piszą dać 9-80, inni mówią żeby wziąć set do 6ki 9-46+60+80.
I w sumie to sam już nie wiem, co o tym myśleć, to jest moja pierwsza 8ka, zawsze na 6ce miałem 10-52 w 25,5" i tak się trzymałem E lub D standard i mi to pasowało.

Jest coś co mi da podobne wrażenia z grania?

(Może i jestem męczybuła, ale kurde, nie chcę nic zepsuć).

wuj Bat:
Się nie dowiesz od razu co Ci pasuje, oblecisz parę setów. 9-46 +60 +80 to bardzo dobry punkt wyjścia. Zazwyczaj polecam Ernie Balle, bo można kupować różne rozmiary na sztuki i sobie kombinować

OMSON:

--- Cytat: Rot w 17 Lip, 2019, 01:31:38 ---

Jest coś co mi da podobne wrażenia z grania?



--- Koniec cytatu ---

Wybierz swój znany set pod standard E i sprawdź naprężenia w tym kalkulatorze: http://stringtensionpro.com/

Jedyne co masz zrobić, to dobrać nowe grubości pod nowe strojenie ale tak, żeby naprężenia odpowiadały temu co w powyższej sytuacji (brakujace musisz sobie sam wyczuć, na podstawie tych dwóch relacji i nie zapomnij o zmianie skali o cal). Później tanie struny albo guitar project i kompletujesz swój set na sztuki.

Sytuacja może i upierdliwa, ale jak raz skompletujesz odpowiadający Ci set, to później tylko ponawiasz zamówienia. Koniec filozofii.

Rot:
Wiem, próbowałem.

Wychodziło mi że na wiolinach mam większe napięcie niż na starej, z kolei na F# nawet 80ki będą miały jakieś 16 funtów naciągu, a większych to te kalkulatory już nie mają.
Nie mówiąc o tym, że jak zmniejszę wioliny, to naprężenie na basowych powinno dla równowagi się zwiększyć na chłopski rozum, a kalkulatory tego nie pokazują chyba.
Stąd lekkie pogubienie.

OMSON:
To kup sobie jakis std set Ernie Ball Slinky do 7-mki i najgrubszą dobierz z setu basowego tejże formuły... Nie wiem - 90-tkę, 95-tkę? Struna to struna.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej
Powered by SMFPacks Mentions Pro Mod
Powered by SMFPacks Alerts Pro Mod