Autor Wątek: [NGD] Schecter Blackjack ATX C-8  (Przeczytany 24260 razy)

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Odp: [NGD] Schecter Blackjack ATX C-8
« 12 Lip, 2020, 17:14:18 »
Na razie 9-80.

Jest całkiem ok.
Gryf jest turbo-szeroki w porównaniu do mojej starej Vendetty, która też nie jest zbyt szczupła, ale nie przeszkadza mi to w ogóle, może tylko rozstaw strun lekko utrudnia mi sweepy na wiolinach w wyższych pozycjach, ale to raczej kwestia przyzwyczajenia.
Największy nieogar dla mnie to akurat kwestia pickupów, aktywy zachowują się i brzmią kompletnie inaczej niż to do czego przywykłem.

Waży swoje, ale dla mnie to akurat plus.
Ogólnie solidnie wykonane wiosło, przez długi czas grałem tylko na niej, olewając kompletnie 6kę.
Brzmieniowo kurwi solidnie, ale trochę może jej brakować twardszego ataku, co chyba jest normalne biorąc pod uwagę że jest cała z mahoniu plus heban na podstrunnicy.

Przydałaby się trochę dłuższa menzura, 26.5 to jednak ciut za mało jak dla F# - power chordy na 8 strunie praktycznie odpadają, nieco za bardzo struna się poddaje pod naciskiem. Wydaje mi się że w którymś momencie to poprawili i na stronie producenta pokazują już w specyfikacji 27.5.
Ogółem czeka aż ją łaskawie zaniosę do lutnika na małe poprawki setupu typu lekkie poszerzenie slotów na siodełku, które może rozwiążą ten problem, ale już w tym momencie gra mi się przyjemnie, manualnie mega pode mnie z racji że mam spore łapska.

Z wad początkowo przeszkadzało mi umiejscowienie potencjometrów, szczególnie jednego, o który notorycznie zahaczałem palcami, ale chyba już przywykłem.

Póki nie obniżyłem akcji to sustain zrobił mi totalny mindfuck że tak się w ogóle da, wolałem jednak trochę więcej wygody grania.
Grając na niższych strunach cała gitara elegancko rezonuje zapewniając miły masażyk.

Nie mam w sumie do czego się przyczepić tak na prawdę, może oprócz dostępu do wyższych progów, ale nie schodzę w te okolice aż tak często żeby mi to przeszkadzało.

Największy problem tak na prawdę to znalezienie czegoś do grania na niej - djentów nie uprawiam, black metalu nikt na 8kach nie gra oprócz Batushki, ale wiem że gitara zostanie ze mną na dłuuuuugi czas.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
54 Odpowiedzi
29862 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lip, 2013, 15:35:27
wysłana przez Dale Cooper
7 Odpowiedzi
7061 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lut, 2013, 16:19:09
wysłana przez Omlet
16 Odpowiedzi
21904 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lip, 2015, 16:42:22
wysłana przez koperkovsky