Autor Wątek: "The Most Advanced Guitar That Nobody Knows About! " [VIDEO]  (Przeczytany 8625 razy)

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 861
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
4string

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
Cena natychmiast studzi emocje.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Ludzie tyle dają za LP czy Strata.

I 3x więcej za gitarę od Teuffela :)


PS. No i nazwa, Mary-Łana ;)
« Ostatnia zmiana: 21 Kwi, 2019, 01:12:02 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
E tam, cena... kto by na to patrzył... polskie biedaki jakieś chyba... :D przecież to wiosła dla światowej elyty.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Pamiętajcie drogie dzieci. Zawsze projektujcie montaż pickupów i tyłu korpusu na magnesy które wpływają na długość wybrzmienia strun i tłumią magnesy samych pickupów

 :facepalm:

Tymczasem model Fly Kena Parkera po 26 latach od prezentacji nadal wygląda jak świeżynka techniczna
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Woow, gitara, w której można zmieniać pickupy w trakcie grania! Właśnie tego potrzebował świat. Kolejny świetny wynalazek po gitarze z wbudowanym obrotowym magazynkiem na przetworniki, normalnie jak ATC w obrabiarkach! Wyobraźcie to sobie, mogę grać kawałki składające się z różnych gatunków muzycznych, 10 sekund reggae, zmieniam pickup, gram metal, znowu reggae, potem jazz, pop i znowu reggae, polskie oczywiście.
Naprawdę zmieniacie przetworniki w gitarach tak często, że komukolwiek potrzebny jest taki system? Szybkozłączki jak w EMG nie wystarczają? Może ja jestem jakiś dziwny (no kurwa), ale rzadko kiedy zmieniam przetworniki w gitarze, zazwyczaj kupuję już z takimi, jakie chcę mieć docelowo, lub wymieniam raz po zakupie.
Dlaczego nie pójdą o krok dalej? Gitara z wymiennymi podstrunnicami, raz mam klonową, raz hebanową a raz palisandrową, albo ze zmiennymi topami, raz mam klonowy, raz burst a raz czarny metalik.
I najważniejsza zmiana... "Kochanie, muszę kupić kolejną gitarę, na obecnych nie mogę grać niektórych kawałków.", "Ależ kochanie, sprzedałam wszystkie Twoje gitary i kupiłam Ci szwajcarską z wymiennymi przetwornikami! Teraz możesz grać wszystko. Wyobraź to sobie, jedna gitara do końca życia, czyż to nie wspaniałe?! Cieszysz się???"
Super.

No i w czym ta gitara jest "Most Advanced"? W jakiej kategorii? Niepotrzebnych "ficzerów"? To moim zdaniem i tak wygrywa gitaro-keyboard MIDI z milionem gałek i wbudowanym procesorem. Mam nadzieję, że pracują nad kolumną z głośnikami na zatrzaski, żebym mógł sobie w trakcie utworu zmienić V30 na greenbacka. LOL.
« Ostatnia zmiana: 22 Kwi, 2019, 17:29:22 wysłana przez Johnny »
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Czekam na gitarę z wymienną gitarą.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Pffff, Air Guitars miało to wszystko już kilka lat temu.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Sam sposób wymiany przetworników jest fajny. Jeszcze łatwiej niż z szybkozłączkami. A poza tym te oferują póki co chyba tylko aktywne pickupy. To nie jest jakaś technologia NASA a skoro działa to czemu nie. Czekam jeszcze na sensowne gitary bez kluczy, samostrojące i samogrające. Ok. To ostatnie może  niekoniecznie hie.
007

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
To ja pójde o krok dalej...zamiast tworzyć samą gitarę z hot-swapem przetworników, to można przecież zaprojektować jakiś system który by pozwolił na szybką wymianę pickupów w większości gitar - no co? Luzujesz struny wyciągasz pickup i wkładasz drugi. Chcesz kolejny pickup? Prosze bardzo - kup, zarób sobie końcówkę i zmienaj dalej, zakładając, że przetwornikami nie będziesz żonglował co 5 minut, tudzież masz jedną gitarę i chcesz wymienić sh4 na sh13 podczas koncertu. Szach mat ;)
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
No przecież szybkozłączki w aktywach mniej więcej tak działają. Ale tak fajnie to nie jest - gryfy na ogół nie lubią zbyt częstego takiego świrowania z naprężeniem. Cokolwiek, co wymaga luzowania strun, IMO odpada jako praktyczne rozwiązanie. Ale sam wolałbym coś na wzór tego, co jest w Ampegach ADA6 bez żadnych dodatkowych magnesów w pobliżu strun i przetworników.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Nie pamiętam producenta, ale ta akrylowa gitara ma właśnie system szybkiej wymiany przetworników i to od bardzo dawna.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Dla mnie to raczej takie małe dzieło sztuki nowoczesnej, czy tam wzornictwa przemysłowego. ;) Kupią ludzie z kasą lubiący mieć ładne rzeczy, może jakieś studio, żeby się pochwalić co posiadają.
Kurde, gdybym bym w sytuacji, że nie odczułbym tego w żaden sposób finansowo, to sam bym kupił. Nie dla wymiennych pickupów, ale dla posiadania czegoś, co wygląda na świetnie zaprojektowane i wykonane. A do tego gitara jest naprawdę bardzo ładna! Wygląda tak prosto i elegancko, a trudno jest zrobić coś nowego, co nie wygląda jak jakiś koszmarek.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Nie pamiętam producenta, ale ta akrylowa gitara ma właśnie system szybkiej wymiany przetworników i to od bardzo dawna.

Revender? Czy jakoś tak...
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Nie pamiętam producenta, ale ta akrylowa gitara ma właśnie system szybkiej wymiany przetworników i to od bardzo dawna.

Revender? Czy jakoś tak...

Raczej chodzi o wspomnianego wyżej przez Gizmiego Ampega. Nawet jeden był kiedys na forum ( @dom?n go miał, ale chyba juz rzadko tu bywa)
B ( o ) ( o ) B S

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Dokładnie dominowe wiosło miałem na myśli.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Nikt jeszcze nie napisał tego co przy gitarach z Evertune jest w zwyczaju mianowicie:

- wycinanie tak duzego kawąłka drewna zabija SZUSZTEJN i podobno przeciag z tej dziury jest

« Ostatnia zmiana: 26 Cze, 2019, 12:49:46 wysłana przez Ewolter »

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Ty napisałeś. Dobrze że czuwasz :D
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Zomballo

  • Gość
Dobrze, że korpus nie z drewna tylko z alu. :P

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Przynajmniej nikt nie zacznie pierdzielić o tonewoods. ;)

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Ty napisałeś. Dobrze że czuwasz :D
  :D

Dobrze, że korpus nie z drewna tylko z alu. :P
aaaaaa nie skumalem bo ogladałem na ekranie wielkosci paznokcia ... to kmplikuje pytanie "jakie przystawki do metalu"
« Ostatnia zmiana: 28 Cze, 2019, 14:49:23 wysłana przez Ewolter »

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
... to kmplikuje pytanie "jakie przystawki do metalu"
To muszą specjalne, być. Amelinowe.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
2408 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Sie, 2010, 06:45:59
wysłana przez indabrain
19 Odpowiedzi
3535 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lip, 2013, 16:49:49
wysłana przez ChopZeWsi
5 Odpowiedzi
2755 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lip, 2013, 10:21:35
wysłana przez Ajbi7
6 Odpowiedzi
2612 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lis, 2015, 22:33:51
wysłana przez nergal86
0 Odpowiedzi
1005 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Kwi, 2017, 20:13:27
wysłana przez indabrain