Autor Wątek: Konto bankowe  (Przeczytany 2320 razy)

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Konto bankowe
« 13 Lip, 2007, 18:29:37 »
Jak w temacie :)

Potrzebuje założyć sobie konto bankowe, bo jakoś tak się złożyło, że miałem w PKO, ale zrezygnowałem po jakimś czasie.

Gdzie macie konta bankowe? Jakie opłaty sa z nimi związane (za prowadzenie, za przelewy). Transakcje międzynarodowe, nie są priorytetową opcja :)

Ogólnie ma być tanio i dać sie przez internet obsługiwać.

Myślałem o mBanku, ale u mnie na zadupiu nie ma bankomatu.

Doradźcie coś.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Konto bankowe
« Odpowiedź #1 13 Lip, 2007, 19:43:26 »
mam w ING i nie polecam. brak ksiegowania w weekendy. doprosic sie o cokolwiek ciezko. prowizje nawet w bankomatach euronetu , ciagle problemy z transakcjami przez net :/
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Konto bankowe
« Odpowiedź #2 15 Lip, 2007, 21:06:15 »
Mam w ING, ogólnie nie mam problemów ale faktycznie dowiedzieć się czegoś to wyzwanie i nie księgują w weekendy. Uzywam praktycznie wyłącznie banowości internetowej.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Konto bankowe
« Odpowiedź #3 15 Lip, 2007, 21:21:56 »
ja mam w mBanku, jak większość moich znajomych i polecam.
a nawet euronetu albo cash24 nie ma u Ciebie "na zadupiu"? bo przeciez w mBanku tam masz bez prowizji.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Konto bankowe
« Odpowiedź #4 15 Lip, 2007, 22:14:37 »
Ja tez mam (choc nie kozystam juz zbyt intensywnie) w mBanku, infolinia nie jest zbyt zapchana, pomocni ludzie, brak kar za przekroczenie salda debetowego :D kilka fajnych opcji, jak chcby mKarta, wysokie oprocentowanie... Mam 3 rachunki w tym banku - biznesowego nie polecam z uwagi na wyzsze koszta utrzymania rachunku i dodatkowe oplaty za korzystanie z bankomatow... Pozostale rachunki sa o wiele bardziej przyjazne, duza ilosc darmowych bankomatow dla ROR!!!

Mialem tez w inteligo, mozna dozyc starosci (przy odrobinie szczescia) czekajac na polaczenie z konsultantem, problemy z zamknieciem rachunku, mala ilosc bankomatow, ogolnie dlugo razem nie powalczylismy

Pozdr

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Konto bankowe
« Odpowiedź #5 16 Lip, 2007, 00:14:13 »
Cytat: "el-biczel"
ja mam w mBanku, jak większość moich znajomych i polecam.
a nawet euronetu albo cash24 nie ma u Ciebie "na zadupiu"? bo przeciez w mBanku tam masz bez prowizji.

A widzisz, jest taki bankomat, akurat najdalej ode mnie jak sie da:) ale jest. Ogólnie to zupełnie nie rozglądałem się za kontami, bankomatami ostatnimi czasy i ne wiedzialem ze mBank działa z euronetem. Dzięki za info.

A temat założyłem jako rozpoczęcie poszukiwań odpowiedniego konta dla moich potrzeb. Znajomi też mi radzili mBank i dopuki nikt nie zaproponuje czegoś lepszego to pozostaje przy nim.

Pozdr