Autor Wątek: Multi do domu, kompaktowa końcówka mocy  (Przeczytany 8032 razy)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Kurwa, chyba jednak zostawie sobie 5150 xD
B ( o ) ( o ) B S

Offline Tarrant

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 65
Zdecydowanie go nie sprzedawaj, bo będziesz żałował jak ja 10 lat temu. I teraz od nowa cały sprzęt kupuję. I będę na nim grał w pokoju...

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Kurwa stary...    ...ja sprzedawalem swojego ENGLa  w pizdu dlugo i...
...tak powaznie zmienilem zdanie, ze teraz musialbys mnie zabic by go dostac.
Po pierwsze wzmak 60W z wystarczajacym headroomem tak by zesrac sie ze szczescia. Wzmak podatny na lampowe mody jak byk. ENGLowski fizz znika przy roznych ciekawych zmianach lamp na Ecc81, 82, 12AY7 takze ECC832. Jezeli chodzi o dom to wzmak jest energooszczedny bo tylko 160W dla przykladu 50W EVH wpierdala ponad 300W no ale tam transformatory to wiezowce, ale ENGL tez gra i to dobrze. Budowa ENGLa to prosta konstrukcja cepa poza jednym pizdowatym elementem. Wlutowanie jednego transformatora w PCB. Chuj tam nadal gra. Zajebiscie sie nagrywa z Radarem. Ma zajebisty czysty kanal. Zbiasowany na zimno brzmi lepiej itd itp.

Zadaj sobie pytanie co mozesz stracic przy wymianie na inne zabawki a co zyskac. Co Tobie przeszkadza w obecnym rigu, ao co za chwile bedziesz sie wkurwial jak zmienisz sprzet. Co gdy zdasz sobie sprawe ze oddales wzmak do ktorego nie masz wiekszych zali i musialbys wrocic do innego uzywanego no bo raczej 5150 to historia ;-)

Zrob rachunek sumienia i decyduj. Ja kurwa do cyfry nie wroce bo wyprobowane czy posiadane przeze mnie wynalazki do niczego dobrego mnie nie doprowadzily. Mam duza glowe i niech sie kurwa kurzy. Jak chce pograc to przy pierwszym przyjebaniu sam sie odkurza ;-) Cyfra to kurwa zawsze bedzie cyfra. Nieliniowosci lampy i zachowania podczas grania na gitarze NIGDY W ZYCIU NIE ZOSTANA zastapione nawet poteznymi prockami od Fractala. NI CHUJA







INTERSTELLAR

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
NI CHUJA


A żebyś nie odszczekał za parę lat ;D 


Edit: Pa na licznik posta :D

Offline Tarrant

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 65
Edit: Pa na licznik posta :D
Czyli teraz już nie będziesz nic pisał?

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
ni chuja.  Ja juz tam bylem. Co prawda nigdy nawet nie pyknalem w AxeFX ale na tym poziomie wystarczaja mi obiektywne opinie uzytkownikow AXE ktorzy nadal do uzytku live wybieraja wzmaki.  Do tego dochodzi u mnie aspekt finansowy przedsiewziecia.

Mi styka powiedzmy ENGL Blackmore plus kolumna 2x12 w miare dobra byleby tylko wladowac tam Legendy 1218 i V128. W kazdym razie brzmienie jak i komfort gry na poziomie zawodowym za niewielkie pieniadze.

Z drugiej strony Axe plus konkretna koncowa lampowa i paka to kwota kosmos.

Moj styl gry jest raczej monotonny i nudny wiec roznorodnosc multi przegrywa u mnie z uniwersalnoscia konkretnie jednego sprzetu. Wioslo mam przystosowane by bylo uniwersalne podobnie jak wzmak i paka. Minimalizm, cena, mozliwosci i lampowe brzmienie to jest to dla czego musialem zatoczyc kolo by to zrozumiec. Dziesiatki przewalonych glosnikow, lamp mocy i pre doprowadzily mnie do celu. Cyfra doprowadzila mnie tylko do uzytku studyjnego i w tym spisuje sie genialnie i czasem nawet lepiej, ale live ni chuja.


« Ostatnia zmiana: 18 Lut, 2019, 16:03:59 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Dawno takiej dynamiki postowania nie tu nie było. 8)
Jak ktoś stoi na moście i chce skoczyć, to też się wszyscy zbiegają i proszą żeby nie zrobił nic głupiego :P

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
No cyfra vs lampa też teraz przeżywam, tylko od zera, bo pozbyłem się większości sprzętu. Najmilszy kompromis dotąd to był Helix plus mała lampa, ale kusi Two Notes Captor (w połączeniu z bydlęciem typu 5150 albo jakiejś osiemsety) - ktoś miał z tym do czynienia albo podobnym cabloaderem?

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
No cyfra vs lampa też teraz przeżywam, tylko od zera, bo pozbyłem się większości sprzętu. Najmilszy kompromis dotąd to był Helix plus mała lampa, ale kusi Two Notes Captor (w połączeniu z bydlęciem typu 5150 albo jakiejś osiemsety) - ktoś miał z tym do czynienia albo podobnym cabloaderem?
Ja wlasnie mam od dzisiaj Captora, jutro ide na salke testowac, a od nastepnego tygodnia bede proby dzwiekowe/nagraniowe robil w zaciszu domowym.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
To zdawaj relację na bieżąco, może nawet otwórz osobny topic ;))

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Edit: Pa na licznik posta :D
Czyli teraz już nie będziesz nic pisał?

A żebys sie nie zasrau ;D


Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Edit: Pa na licznik posta :D
Czyli teraz już nie będziesz nic pisał?

A żebys sie nie zasrau ;D

( Obraz usunięty.)

Usuwaj stare posty :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
No cyfra vs lampa też teraz przeżywam, tylko od zera, bo pozbyłem się większości sprzętu. Najmilszy kompromis dotąd to był Helix plus mała lampa, ale kusi Two Notes Captor (w połączeniu z bydlęciem typu 5150 albo jakiejś osiemsety) - ktoś miał z tym do czynienia albo podobnym cabloaderem?


Mam od jakiegoś czasu tlumik Rivera Rockcrusher :) Kupilem go bo nie byłem w stanie przetestować swojego nowego prototypu, który najlepiej gada z końcówką rozkreconą praktycznie na maksa. Sprawdza sie to super. Można pograć na takim wzmaku nawet w nocy. Ciężko przeskoczyć tylko to, że głośniki też lepiej brzmią bardziej wysterowane. Zaletą tego tlumika jest regulowane tlumienie. Captor ma tylko jeden poziom.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Edit: Pa na licznik posta :D
Czyli teraz już nie będziesz nic pisał?

A żebys sie nie zasrau ;D

( Obraz usunięty.)

Usuwaj stare posty :D

Eeeeee dobre! ;D Powinieneś zostać jakimś guru myśli alternatywnej ;D

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 862
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Tak się wzruszyłem waszymi historiami, że chyba wrócę do koncepcji, którą zarzuciłem jakiś czas temu - lampowy mikrus o mocy 0,04W.  :zuo:

Na fotce test końcówki, jakieś 5 lat temu.





4string

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Tak się wzruszyłem waszymi historiami, że chyba wrócę do koncepcji, którą zarzuciłem jakiś czas temu - lampowy mikrus o mocy 0,04W.  :zuo:

Na fotce test końcówki, jakieś 5 lat temu.

( Obraz usunięty.)


Świetny design, tylko kłopotliwy w warunkach scenicznych :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
Tak się wzruszyłem waszymi historiami, że chyba wrócę do koncepcji, którą zarzuciłem jakiś czas temu - lampowy mikrus o mocy 0,04W.  :zuo:

Na fotce test końcówki, jakieś 5 lat temu.

( Obraz usunięty.)

A co to za gitarka w prawym górnym rogu ?

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 862
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Nic specjalnego. G400


Świetny design, tylko kłopotliwy w warunkach scenicznych :D
Primo:
Na fotce test końcówki,
Secundo: Potencjalnie, w tym przypadku bardziej kłopotliwa w warunkach scenicznych byłaby moc.
4string

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
3491 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Maj, 2011, 23:55:06
wysłana przez sylkis
2 Odpowiedzi
1830 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2012, 22:08:08
wysłana przez fireboy
4 Odpowiedzi
1776 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lut, 2013, 13:57:48
wysłana przez domas
11 Odpowiedzi
3059 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Mar, 2015, 14:04:44
wysłana przez 69daren
14 Odpowiedzi
4403 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sie, 2018, 17:45:47
wysłana przez vysnafca75