Autor Wątek: Ibanez RGMS7 - opinie?  (Przeczytany 6677 razy)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Ibanez RGMS7 - opinie?
« 10 Sty, 2019, 22:50:07 »
Zanim multiskale zrobiły się popularne, ludzie grali na siodemkach w skalach standardowych/barytonowych i jakoś to szło (i dalej idzie), wiec pytanie jak duże masz ciśnienie na multiskale?
Jeśli nie masz żadnego, to w tym budżecie IMO lepiej zwykłą siódemkę, bo masz większy wybór.

Multiskala jest najlepszym kompromisem pomiędzy brzmieniem strun basowych, a brzmieniem wiolinów, ale nie demonizujmy znowu siódemek ze skala barytonowa albo zwykłą, bo o ile nie schodzisz bardzo nisko, to na 25,5 zagrasz komfortowo na 7 strunach, tak samo jak na barytonie spokojnie ogarniesz wioliny. Mam ósemkę barytonową (Regius) i siódemkę z krzywymi progami (Kiesel, miałem jeszcze Strandberga), obydwa wiosła bardzo lubię i pomimo wspomnianych zalet multiskali, jestem daleki od stwierdzenia, ze nie wyobrażam sobie gry bez niej.

Wracając do samego Ibaneza z tematu - nie wiem, czy prędko dorwiesz używkę. Nie miałem go w łapach, ale przypuszczalnie można się po nim spodziewać tego samego, czego po wszystkich innych ibanezach, czyli zero szału i 100% nudy :D
Czy się odsprzeda? Zależy za ile będziesz chciał to zrobić, jednak musisz mieć świadomość w jak bardzo wąskie grono odbiorców będziesz uderzał. Siódemki same w sobie zawężają grono, do tego multiskala...
Musisz jeszcze rozważyć kolejną rzecz - jesli wiosło Ci podejdzie i będziesz chciał zrobić upgrade (który najczęściej zaczyna się na pickupami i często na nich się kończy), jesteś skazany na customowe i kosztowne rozwiązania. Nie masz opcji przerzucania sobie w różnych pickupami siódemkowych, bo te zwykłe Ci nie wejdą w otwór. Stockowe to raczej będzie szit, wiec zapewne pickupy będziesz chciał zmienić szybciej niż później, a ładować polowe ceny wiosła w pickupy to średni deal, bo w żaden sposób Ci się to nie zwróci.

Podsumowując - w Twoim przypadku wybór standardowej siódemki ma po prostu większy sens, zwłaszcza ze za około 1500-1700 można już wyrwać japońskiego Jacksona COW7 (3 miesiące temu poszedł taki za 1500 na Facebooku)
B ( o ) ( o ) B S

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
19 Odpowiedzi
13608 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Cze, 2009, 11:01:08
wysłana przez 7th
13 Odpowiedzi
11881 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Kwi, 2011, 17:43:39
wysłana przez Stivo2005
mxr zw38 opinie

Zaczęty przez roqa Efekty

0 Odpowiedzi
1623 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2011, 20:49:59
wysłana przez roqa
0 Odpowiedzi
2340 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lut, 2018, 09:34:04
wysłana przez Orzech
1 Odpowiedzi
2166 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Cze, 2021, 12:05:13
wysłana przez Meliton