Autor Wątek: Brzmienie Mgły w VST  (Przeczytany 7929 razy)

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Brzmienie Mgły w VST
« 27 Wrz, 2018, 23:54:54 »
No siema ziomale.

Bez przynudzania - próbuję se zagrać Exercises in Futility.
Męczy mnie że nie mogę wycisnąć takiego brzmienia jakie tam majo.

Moja gita w porównaniu z tym co tam słychać jest ciągle mocno... wyeksponowana? Nie wiem jak to lepiej określić.

Kombinowałem z różnymi simami i z różnymi IRami, nie osiągnąłem nic oprócz kilku crashy DAW.
Chyba mi słoń na ucho nadepnął, ma ktoś jakieś protipy?

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: Brzmienie Mgły w VST
« Odpowiedź #1 28 Wrz, 2018, 13:19:35 »
No siema ziomale.

nie osiągnąłem nic


No siema ziomuś, bez kitu -  trza Ci nowo gite, bo Twoja jest zajebista... VSTki, Cabsy, IRy rady nie dajo i fest DAWa Ci wyjebia. No elo gitara siema.

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Odp: Brzmienie Mgły w VST
« Odpowiedź #2 28 Wrz, 2018, 16:44:22 »
No tak, przepraszam że pytam jak nie wiem.
Że też takie zero jak ja miało czelność. Na przyszłość będę znał swoje miejsce i nie przyjdzie mi do głowy czegoś się nauczyć.

EOT

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Brzmienie Mgły w VST
« Odpowiedź #3 28 Wrz, 2018, 16:53:10 »
Gitara ciszej i więcej górki.

OMSONowi pewnie chodzi o to, że w sumie to co napisałeś, nie mówi nam nic. Ani nie wiemy, czego próbowałeś, ani nie wiemy, jaka masz gitarę, ani nie dałeś jakiejkolwiek próbki, która by nam mówiła, jak Ci to teraz brzmi oraz po której moglibyśmy pomysleć, czego mozesz dać więcej a czego mniej. Napisałeś jedynie, że jest zbyt mocno wyeksponowana, ale nie wiesz, czy to dobre określenie. To skąd my to mamy wiedzieć? Mamy wróżyć z fusów?

B ( o ) ( o ) B S

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Odp: Brzmienie Mgły w VST
« Odpowiedź #4 28 Wrz, 2018, 18:42:22 »
Aaaaa, to trzeba było od razu.

Nie pomyślałem i się od razu uniosłem, poniosło mnie.

No to tak:
Wiesło to stara Dean Vendetta z L500XL pod mostem. Sieje górą samo w sobie, dość wysoki sygnał.

Na live'ach na YT widzę głównie 5150ki i Engle, więc z ampsimów próbowałem (pardon za jakość próbek ale dopiero co z roboty wróciłem i mi się łapy trzęsą):
1. Poulin Le456:
https://www99.zippyshare.com/v/PnCajHdV/file.html

https://imgur.com/a/8dkyzzp

2. TSE X50:
https://www99.zippyshare.com/v/2IHYkZ48/file.html
https://imgur.com/a/mKhO9kd

IR to będzie s-preshigh z paczki Catharsis, próbowałem paru innych, w tym z paczki o nazwie Brohymn_Mesa_24_Imp ulses.

Na początku całego łańcucha jest jeszcze booster w gatunku TS-9ki - TSE 808.
Niski gain, wysoki Volume i tone.

Nie brzmi to oczywiście w ogóle ani trochę w tę stronę w którą potrzebuję, więc muszę kombinować od nowa.

Gitarę niestety muszę wpinać w liniowe karcie dźwiękowej.
« Ostatnia zmiana: 28 Wrz, 2018, 18:44:54 wysłana przez Rotaryman »

Online Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: Brzmienie Mgły w VST
« Odpowiedź #5 28 Wrz, 2018, 22:22:19 »
Próbowałeś zarzucić EQ na końcu łańcucha? Może zrób taki jak gdyby final touch i dorzuć to czego brakuje, ewentualnie pierdolnij EQ przed całym łańcuchem z pizdu, też zmieni mocno brzmieie i odczucie przy graniu.

Jako nałogowy gracz VSTków polecam Ci spędzić dupogodziny i nauczyć się to kręcić tak jak realny gear :D Fajna rzecz do ćwiczenia albo grania jakichś pierdółek w domu/komponowania ;)

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Odp: Brzmienie Mgły w VST
« Odpowiedź #6 28 Wrz, 2018, 22:31:20 »
Ano, tylko brakuje mi tego know how. Eq już jest na końcu z low i high passem + szersze ciut podbicie środka. Na dobrą sprawę jak się tym bawiłem ostatnio to byłem blisko na moje ucho ale uznałem że zbyt kombinuję.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Brzmienie Mgły w VST
« Odpowiedź #7 29 Wrz, 2018, 08:53:21 »
Ano, tylko brakuje mi tego know how. Eq już jest na końcu z low i high passem + szersze ciut podbicie środka. Na dobrą sprawę jak się tym bawiłem ostatnio to byłem blisko na moje ucho ale uznałem że zbyt kombinuję.

Nie ma czegoś takiego jak zbytnie kombinowanie. Popatrz sobie na podłogi, na jakich ludzie grają, żeby uzyskać swoje brzmienie. Nie bez powodu powstają coraz mocniejsze procesory i kolejne Axe FX, które pozwalają na użycie pierdyliarda kombinacji. Liczy się efekt końcowy, który ma Cię satysfakcjonować.

Co prawda brzmienie Mgły pewnie szybciej byś uzyskał nagrywając w puszczy kampinoskiej na Marshallu MG przy użyciu mikrofonu komputerowego, ale nie poddawaj się :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Odp: Brzmienie Mgły w VST
« Odpowiedź #8 29 Wrz, 2018, 12:15:38 »
To oni nie używają Peaveya? Też jakoś nie sądziłem, żeby używali zbyt dużo efektów.
Najlepsze jest to, że nie potrafię opisać brzmienia, na zasadzie "dużo/mało środka" itd. To by chyba pomogło.

Pokręcę jeszcze tym w wolnym czasie.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: Brzmienie Mgły w VST
« Odpowiedź #9 01 Paź, 2018, 14:10:08 »


Pokręcę jeszcze tym w wolnym czasie.

Nie kręć, masz tu gotowy routing (wszystko z archiwum wypakuj bezpośrednio do katalogu 'Plugins' w Reaperze):

https://www.sendspace.com/file/gzcvbl

Kiedyś wokalista prosił mnie, żebym mu coś ustawił, bo chciał się pobawić z gitara w domu. Klikasz na 'Download'

High-pass w LeCab2 możesz nawet ustawić do 170Hz (oceń na ucho czy zdudnia, czy nie), a Low-Pass poniżej 9000Hz (wypieprzysz ewentualny syf cyfrowy w górce). Ja daje nawet na 8500Hz, żeby było bezpiecznie... RAT w torze jest opcjonalnie (wyłącz, jak Ci się nie spodoba).

Co do integry, to pewnie masz ASIO4ALL wgranie? Jak nie to koniecznie i wpinaj sie w wejście 'Line in' w integrze, we własciwościach dźwieku w mikserze systemowym dopasuj gain, zeby sygnał z gitary nie przesterowywał na wejściu. Ustaw z zapasem na wypadek, jakbys zaczał napierdalac po strunach (jak tego nie dopasujesz, to na starcie zmiażdzysz sygnał i dalej bedzie tylko coraz wieksza qpa). I fajnie, jakbyś miał jakiś buforowany efekt na wyłączeniu (nie zmuli Ci sygnału na wejściu karty, przez niska impedancję - dosc istotne przy pasywnych wiosłach). Albo qp tego małego Alesis Core1 - będziesz miał załatwiony cały temat (sprawdzałem ten model - jest bardzo w porządku): https://allegro.pl/alesis-core1-interfejs-audio-kabel-i7492872035.html
« Ostatnia zmiana: 01 Paź, 2018, 14:46:25 wysłana przez OMSON »

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Odp: Brzmienie Mgły w VST
« Odpowiedź #10 02 Paź, 2018, 12:27:02 »
WASAPI.
Od jakiegoś czasu w Asio nie mogę wybrać Line in, więc przerzuciłem się na WASAPI. Nie wiem, czy jest jakaś różnica na niekorzyść.

Ogółem coś poszło nie tak, najpierw musiałem zrobić update Reapera, potem wkleiłem wszystko i otworzyłem, nie daje dźwięku. Słupki chodzą.
Skopiowałem więc wszystkie efekty z "Guitar Main" do innego, roboczego projektu i brzmiało fajnie (tylko z Ratem i LeCab musiałem kombinować bo z jakiegoś powodu nie pokazywało mi ich), z tym że potem wszystkie inne ścieżki też przestały grać nie licząc podkładu. Nie wiem o co kaman.

Wychodzi tu chyba jakiś problem z Reaperem, albo ja nie potrafię w nową wersję, albo coś się krzaczy.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: Brzmienie Mgły w VST
« Odpowiedź #11 02 Paź, 2018, 12:55:59 »
Jaka wersja Windows? Przy okazji poczytaj:

http://forum.cakewalk.com/Wasapi-vs-asio-drivers-m3493308.aspx

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Odp: Brzmienie Mgły w VST
« Odpowiedź #12 02 Paź, 2018, 13:27:06 »
No właśnie 10ka, od czasu przesiadki jeśli dobrze pamiętam w ASIO nie mam opcji Line in.

Jak rozwiązać brak dźwięku w ścieżkach? Trochę mnie niepokoi, że najlepsze co osiągnąłem, to działająca jedna ścieżka w projekcie roboczym, kiedy inne nagle nie dają dźwięku.
Otwierając projekt od ciebie dźwięku nie mam w ogóle, plus wywala jakiś błąd dotyczący RATa, a okienko z LeCab jest zupełnie puste.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: Brzmienie Mgły w VST
« Odpowiedź #13 02 Paź, 2018, 13:51:34 »
W takim razie, nic Ci więcej nie poradzę. Ten obmierzły system działa po swojemu. Nawet jak wymuszasz ustawienia w zasadach grup, robi co mu się podoba.  Nie oczekuj, że cały engine audio będzie sprawował się lepiej w tym  środowisku ;) Proponuje Ci grzecznie wrócić do 7 lub 8.

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Odp: Brzmienie Mgły w VST
« Odpowiedź #14 02 Paź, 2018, 14:20:50 »
No własnie 10ka mi się podobuje, a Wasapi nie działa jakoś gorzej czy coś.
Spróbuję jeszcze raz przekleić efekty z twojej paczki do mojego projektu, jak nie podziała to będę się bawił dalej aż coś wyjdzie, na razie i tak muszę się to nauczyć grać, a że nie ma do tego poprawnych tabów to trochę mi zejdzie  :-X

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: Brzmienie Mgły w VST
« Odpowiedź #15 02 Paź, 2018, 14:40:02 »
Jak wolisz odkrywać koło na nowo... :facepalm:

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
17 Odpowiedzi
7152 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Wrz, 2009, 15:40:09
wysłana przez Pneumonia2
13 Odpowiedzi
14487 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lis, 2010, 08:45:43
wysłana przez Leon
17 Odpowiedzi
10040 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sty, 2011, 22:51:58
wysłana przez mondomg
11 Odpowiedzi
6435 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Cze, 2011, 18:04:47
wysłana przez sylkis
25 Odpowiedzi
9659 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lip, 2012, 13:35:34
wysłana przez bandit112