Autor Wątek: Presonus Audiobox USB 96 vs Steinberg UR22 vs Behringer UMC202HD?  (Przeczytany 6486 razy)

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Witajcie. Uczę się homerecordingu na Behringerze Um2 i zauważam że ten interfejs zaczyna mnie ograniczać. Szumy które produkuje po podłączeniu mikrofonu, eliminują go w jakiejkolwiek pracy z mikrofonem. Nie chcę wywalać nie wiadomo ile kasy na nowy interfejs, dlatego postawiłem sobie próg 300 zł na używany sprzęt. Zastanawiam się nad tymi 3 podanymi w tytule. Zależy mi na stabilności pod Win 10, dosyć szybkiej pracy i braku szumów na preampach. Presonus wygląda na najbardziej rozbudowany, Steinberg przypomina wizualnie Behringera. Produkt tej drugiej firmy mam, i nie do końca jestem zadowolony, chociaż słyszałem opinie, że wyższe serie są już lepsze. A może wybrać całkiem co innego?

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
To lepiej dołóż do tych 300zł nieco jeszcze jeśli już w tym momencie Cię denerwują szumy to tak będziesz dokładać i dokładać do usranej śmierci za przeproszeniem :D

Weź sobie jakiegoś Focusrite 2i4 generacji drugiej używki chodzą w całkiem nawet logicznych cenach, lepiej raz przyoszczędzić i kupić coś porządnego niż się potem jebać ze sprzętem który ani nie gra ani nie funkcjonuje ;)

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline JanuszuNieKrzywdz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 141
Polecam Steinberga, ma dużego samplerate'a, czułe ale nie płaskie wejście, dość niskie czasy, regulacje odsłuchu itp.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Behringer kupa. Miałem, odradzam. Serwis żenada.
Steinberg mega stabilny - używam na Win 7, na starym kompie i na 8.1. Polecam.
mniut i piah

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
@Dale Cooper , dlaczego gówniany? Oczywiście pomimo serwisu?  O behringerze o dziwo znalazłem trochę opinii, i ludzie są zadowoleni. Podobno Midasy są lepsze od Xenyxów.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Zegar wewnętrzny źle ustawiony albo ma glitcha. Sprawdzone w dwóch egzemplarzach. Brak midi/firewire, żeby zsynchronizować z innym urządzeniem. Trzeba kombinować przez USB, ale już nie miałem siły. Dystrybutor/serwis przetrzymywał sprzęt ponad 2 miesiące. Interweniowałem przez sklep, żeby mi oddali w końcu interface. Odesłali bez słowa co gdzie i jak. Po kolejnych 100 mailach dostałem odpowiedź, którą sam znalazłem w necie i jest w pierwszym zdaniu tego posta. Wg nich wszystko w porządku.

I z tego co się naczytałem to nie są preampy Midas tylko:

"Zaprojektowane przez firmę MIDAS przedwzmacniacze mikrofonowe"

Czyli niewiadomo co. Odradzam.
mniut i piah

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Ok dzięki wielkie.  Wiec pewnie padnie na Scarletta albo Audioboxa

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Wyciągam temat - kupiłem Behringer UMC1820. Póki co jestem pozytywnie zaskoczony. Miałem wcześniej UMC204 i o ile do brzmienia, wykonania i szybkości nie mogłem się przyczepić, tak miałem problemy ze zbyt czułymi wejściami. W dużej wersji UMC1820 sprawa ma się zupełne inaczej. Wykonanie, sound i szybkość sterowników tak samo dobre, natomiast preampy reagują kulturalnie. Nawet przy diodzie clippujacej w danym wejściu, to co przechodzi dalej, przypomina bardziej zachowanie w torze analogowym, niż cyfrowy pierd. Nie wiem o co kaman, ponoć cała seria UMC ma MIDAS designed preampy, ale w tym dużym jest super, w małym było niekoniecznie. Takie info, w związku z tym, że nieco pejoratywnie padło już o tych interfejsach. Przy okazji, na AVPartner.pl maja jakąs promocję, wyrwałem za 840 zeta z shipem (nówka nie śmigana). Jak ktoś potrzebuje zespól na setke, albo zbierac gary, to super temat moim zdaniem, za 'psi pinionc'.

Edit: BTW @Dale Cooper, jeśli nie wiadomo co, to trochę taka teoria spiskowa panie... Maja know-how na legalu od dawna ;)

Stare info (o przejeciu TC pewnie słyszeli?) ;)

https://0db.pl/behringer-kupil-marki-midas-i-klark-teknik/
« Ostatnia zmiana: 29 Paź, 2018, 11:17:20 wysłana przez OMSON »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
6559 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sty, 2012, 03:05:25
wysłana przez sei.tahn
8 Odpowiedzi
14004 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Cze, 2015, 13:40:03
wysłana przez OMSON
0 Odpowiedzi
2004 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lip, 2017, 17:51:07
wysłana przez marcineeeek