Autor Wątek: Monitory studyjne do 1500zł  (Przeczytany 6631 razy)

Offline kamilo

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Monitory studyjne do 1500zł
« 27 Sie, 2018, 20:00:26 »
Witam.

Rozglądam się za monitorkami w przedziale cenowym do ok. 1500 zł. Jak do tej pory moją uwagę przykuły Krk rp6 g3 - zbierają niezłe opinie w testach, jednak to nie zawsze jest miarodajne. Uprzedzając, wiem, że nawet bardzo dobre monitory mogą zabrzmieć kiepsko w słabo zaadaptowanym pomieszczeniu  ;) Dobrze byłoby gdyby średnica głośnika niskotonowego nie była mniejsza niż 6' i używki też mile widziane.

Dzięki z góry  8)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
jeśli jednak nie nie przerażają Cię 5" głośniki, to mogę polecić JBL LSR305. Mam parkę i gra bardzo przyjemnie, kosztują do 1000 za parę. Jedyny minus to bassreflex z tyłu, co przeszkadza w ustawieniu ich przy ścianie.

Miałem wcześniej krk z serii g2. Nie mam odniesienia do g3, ale te g2 szybko oddałem, bo mi nie siedziały, więc najfajniej byłoby przetestowac kilka (polecam thomanna, bo możesz zwrócić do 30 dni z darmową przesyłką zwrotną). Weź sobie z 2-3 różne pary, posłuchaj każdych i zostaw jedne, albo zwróć wszystkie i weź kolejne kilka par.
B ( o ) ( o ) B S

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 509
  • Venus as a goodboi
Albo po prostu od razu LSR308, przy obecnych cenach wypadają super korzystnie

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Lepiej osłuchać, IMO 305>308
B ( o ) ( o ) B S

Offline kamilo

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Właśnie ten bass relfex niestety dyskwalifikuje te JBL w moim przypadku. Nie mam innej możliwości jak ustawienie głośników ok. pół metra od ściany. Na temat tych Krk jest wiele rozbieżnych opinii i wydaje mi się, że w większej mierze odbiór psuje słaba akustyka pomieszczenia. Ma ktoś te Rp6 tu na forum?

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 479
  • Cornford Fanboy
(polecam thomanna, bo możesz zwrócić do 30 dni z darmową przesyłką zwrotną).
A od kiedy to niby zwrot do Thomanna jest darmowy? Darmowy jest tylko, jeśli odsyłasz uszkodzony towar:
https://www.thomann.de/pl/faq_question_musze_zaplacic_za_przesylke_zwrotna.html

Online Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Nie.  Odsyłalem w zeszłym tygodniu towar który po prostu mi nie podszedł.  Zwrot jest darmowy i masz na to 30 dni.  Zgłaszasz w panelu klienta, to co chcesz zwrócić, w ciągu dwóch dni dostajesz pdfa który należy wydrukować i nakleic na paczkę + zanieść na pocztę. Poczta bierze to od ciebie i wysyła.  Tyle. Potem czekasz około 5 dni az paczka dojdzie do tumana,  potem w ciągu 2-3 dni sprawdza czy wszystko jest w dobrym stanie, i zwrócą ci kasę.  Około 2-3 dni oczekiwania na przelew.

Posty połączone: 28 Sie, 2018, 15:57:32
Może zamiast jbl czy krk,  zainteresuj sie presonus eris?
« Ostatnia zmiana: 28 Sie, 2018, 15:57:32 wysłana przez Majk »

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Proesonus eris e8 latajągdzieś na fb za 1200 zł para

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero

A od kiedy to niby zwrot do Thomanna jest darmowy? Darmowy jest tylko, jeśli odsyłasz uszkodzony towar:
https://www.thomann.de/pl/faq_question_musze_zaplacic_za_przesylke_zwrotna.html
Niezupełnie. U Thomanna działa normalny okres odstąpienia od umowy kupna 14 dni. W tym czasie sami pokrywają koszty przesyłki do nich. Po upływie tych 14 dni, możesz nadal zwrócić towar w związku z odstąpieniem od umowy kupna, ale już na własny koszt przez następne 16 dni. Ogólnie musisz się wyrobić najdalej do 30 dni od zakupu. Z uszkodzonym towarem obligatoryjnie pokrywają koszty sami, także w ramach gwarancji ship free w 'te i we wte'. Pisze na podstawie swoich doświadczeń.

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
LSR 305 będę sprzedawał, jakby coś.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
LSR 305 będę sprzedawał, jakby coś.

Ile $?
B ( o ) ( o ) B S

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Jeszcze nie sprawdzałem, po ile chodzą. Zaproponuj coś. Mogę w zestawie zawrzeć kable Adam Hall.

Offline kamilo

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Byłem osłuchać i wybór padł na Krk rp6 g3. Brzmieniowo bardzo przypadły mi do gustu i jestem mega zadowolony  :) LSR 305 i 308 też słuchałem i wydawało mi się, że jednak są troszke bardziej "uśmiechnięte" od Krk ale to mogła być też wina miejsca w jakim stały. W każdym razie większość monitorów u mnie odpada ze względu na umieszczony z tyłu bass reflex'u.

Krk polecam z całego serca  ;)

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Nie chciałem pisać że polecam KrK bo by mnie wyśmiano :D Ale jeśli Tobie też pasują to znaczy że jednak ani ja anni youshy nie jesteśmy jebnięci, z tańszych monitorów moim zdaniem jeden z lepszych wyborów ;)

Gratki :)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 509
  • Venus as a goodboi
Nie chciałem pisać że polecam KrK bo by mnie wyśmiano :D Ale jeśli Tobie też pasują to znaczy że jednak ani ja anni youshy nie jesteśmy jebnięci, z tańszych monitorów moim zdaniem jeden z lepszych wyborów ;)

Gratki :)

Ja również w klubie KRK, choć JBL ostatnio chodzą tak tanio (400-450 zł od sztuki za nowki), ze aż głupio nie brać. :D

Online Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
A ja po staremu polecę Behringer B2030A, bo tanio, bo dobrze, bo mam i polecam.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
100 Odpowiedzi
43856 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lis, 2012, 02:33:43
wysłana przez Phoenix
3 Odpowiedzi
5336 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Paź, 2012, 16:49:23
wysłana przez Stivo2005
6 Odpowiedzi
4727 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lip, 2019, 11:25:16
wysłana przez Mat