Autor Wątek: Ekranowanie  (Przeczytany 23680 razy)

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
Odp: Ekranowanie
« Odpowiedź #50 06 Maj, 2009, 00:53:43 »
Mam mały problem, więc się podepne żeby nie zasmiecać ;)

Krótko: gitara mi szumi z deka na przesterze, ale znacząco przestaje jak dotykam palcem gniazda. Co to jest? Pamiętam doświadczenia że jak miałem aktywne EMG w innej gitarze nie uziemione to też siało, ale tam przestawało po dotknięciu czegokolwiek metalowego w gitarze (strun, mostka, potencjometra itp). Teraz tak jest ale tylko w przypadku dotknięcia gniazda... Ocb?

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
Odp: Ekranowanie
« Odpowiedź #51 06 Maj, 2009, 06:55:27 »
hehe, no, to ja mam tak właśnie, że przestaje szumieć po dotknięciu potencjometrów :P

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Ekranowanie
« Odpowiedź #52 06 Maj, 2009, 07:48:00 »
ekran nie jest podlaczony do mostka

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 782
Odp: Ekranowanie
« Odpowiedź #53 06 Maj, 2009, 08:33:52 »
Sinner - bardzo się cieszę, że cieszy Cię taka robota. Sam jestem pewnie mniej obładowany czasowo, ale za wuja (sic) bym nawet nie miał czasu (bo ochoty to napewno ;)) na takie gadgety. Poza tym podchodzę do grania strasznie praktycznie i organicznie i powiem Tobie, że moje gity, jak napisał Semedi - mają napierdalać i miażdżyć lub miażdżyć i napierdalać - więc jakiś szumek mi nawet odpowiada! :P

Bat - zboczony, ale na lewo
Paczki z głów!

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Ekranowanie
« Odpowiedź #54 06 Maj, 2009, 23:03:12 »
a ja sobie parę dni temu wyekranowałem miedzią mojego Signuma - bardzo dobry efekt to dało, baaardzo niewielkie szumy nawet na mocno odkręconym wzmaku

co prawda później okazało się, że wcześniej eksperymentowałem z gałką gain, którą zabrałem z 8 na 6,5 w moim Fendku i to głównie stąd wynikała różnica :D
do widzenia.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 782
Odp: Ekranowanie
« Odpowiedź #55 07 Maj, 2009, 08:32:22 »
a ja sobie parę dni temu wyekranowałem miedzią mojego Signuma - bardzo dobry efekt to dało, baaardzo niewielkie szumy nawet na mocno odkręconym wzmaku

co prawda później okazało się, że wcześniej eksperymentowałem z gałką gain, którą zabrałem z 8 na 6,5 w moim Fendku i to głównie stąd wynikała różnica :D

Ha ha! Looser!  ;D No właśnie się tego po wszystkich takich zabiegach spodziewałem!
@Sinner - i jak before/after?
« Ostatnia zmiana: 07 Maj, 2009, 09:32:46 wysłana przez wuj_Batman »
Paczki z głów!

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Odp: Ekranowanie
« Odpowiedź #56 07 Maj, 2009, 09:11:03 »
Co z tego, że mam wyekranowaną gitarkę skoro mój 6505 szumi jak niedostrojone radio :)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Ekranowanie
« Odpowiedź #57 07 Maj, 2009, 12:09:17 »
@Sinner - i jak before/after?

całkiem dobrze :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 782
Odp: Ekranowanie
« Odpowiedź #58 07 Maj, 2009, 15:24:17 »
@Sinner - i jak before/after?

całkiem dobrze :)

He he - jasne! ;)
Paczki z głów!

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Ekranowanie
« Odpowiedź #59 07 Maj, 2009, 17:08:20 »
@Sinner - i jak before/after?

całkiem dobrze :)

He he - jasne! ;)
Bez kitu! moja gitara naprawde nie szumi już tak jak przed ekranowaniem.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Ekranowanie
« Odpowiedź #60 07 Maj, 2009, 21:09:26 »
@Sinner - i jak before/after?

całkiem dobrze :)

He he - jasne! ;)

ziom, zmieniłem całą elektrownie, z oryginalnych elementów został tylko potencjometr głośności i nic więcej, wyjebałem nawet oryginalne okablowanie, więc trudno powiedzieć jaki udział w tym miało samo ekranowanie, kiedy kabelki to np., 99% srebro i każdy z nich dłuższy niż 5cm dostał ekran :) może i pojeb jestem, ale w tym wypadku nieszkodliwy right?!? :*

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Ekranowanie
« Odpowiedź #61 28 Paź, 2009, 18:14:56 »
Nie będę zakładał nowego tematu skoro takowy istnieje. A zanudzam, bo:

1. mam na stanie obecnie jedną gitarkę w której i tak będę grzebał i rozkręcę ją praktycznie na-ile-się-da. W ziwązku z tym naszła mnie myśl wyekranowania sobie elektroniki. Na razie bez przelutowania kabli bo
2. oryginalnych i tak jest taki zapas że spokojnie się wyjmie bebechy na zewnątrz, a poza tym nie mam lutownicy ani kabli do takich zabaw. Więc pozostaje mi zaekranowanie jamy, tylko czy
3. nadaje się do tego mosiądz? Bo mam w domu kawał grubej folii (cienkiej blachy? W każdym razie na tyle plastyczne że można ciąć-giąć bez problemu) i nie wiem czy podoła. Ale że płytkę zmienię na aluminium albo stal (zależy co będzie u Wujka w piwnicy :P - ma być SREBRNE!!!) to stąd pytanie kolejne
4. czy ekranowanie z alu / cienkiej stali też spełni swoją rolę? Tylko co z lutowaniem? I
5. czy warto jedna zaekranować kable, choćby tylko "tutką" z ekranu wsuniętą w otwór, czy w takiej wersji nie ma to sensu?

Będę wdzięczny za odpowiedzi. Nawet (a może i zwłaszcza) krytyczne ;)
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Ekranowanie
« Odpowiedź #62 09 Lis, 2009, 18:35:08 »
Nie pierdol :* http://guitarproject.pl/p/7/597/samoprzylepna_taśma_miedziana-kabelki_i_ekranowanie-elektronika-części_do_gitary.html

6zl za rolke + lutownica od sasiada + wlasnorecznie wykonany ekran (bezcenne - a wlasciwie oszczednosc 150-200 zl u lutnika)

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Ekranowanie
« Odpowiedź #63 10 Lis, 2009, 08:06:23 »
To że są taśmy samoprzylepne to wiem, na alledrogo jest tego trochę w różnych szerokościach. Po prostu zapytałem czy mosiądz spełni swoją rolę tak samo jak miedź. A co do lutownicy - taką do grubszych lutów mam, ale przelutowywania kabelków się nią nie podejmę.

PS. Sąsiadów /  znajomych pytałem. I kupa :P
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Viral

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
Odp: Ekranowanie
« Odpowiedź #64 11 Sty, 2013, 00:11:38 »
Nie chciałem zaczynać nowego tematu, wiec postanowiłem naskrobać tutaj. Jak widać na załączonym zdjęciu doszedłem do pewnego momentu w ekranowaniu cavity i nasuwa mi się kilka pytań, a mianowicie:

1. Łączenie dolnego ekranu z bocznym mam wykonać za pomocą lutu, aktualnie ekrany na siebie zachodzą 3-5 mm. Jeśli tak to na całej długości połączeń i piony również, czy tylko punktowo?  :-\
2. Mam ten ekran dodatkowo uziemić przewodem do zbiorczej masy na potku?
3. Co z cavity gdzie jest jack wystarczy, że się styka z folią czy również jakiś przewód pod uziemienie do potka w pierwszej komorze?  :-\
4. Co z przykrywkami, wystarczy, że są tylko zaekranowane ,a potem się tylko stykają z ekranem cavity?

Z góry dzięki za odpowiedzi.  ;D

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 206
Odp: Ekranowanie
« Odpowiedź #65 11 Sty, 2013, 00:23:08 »
Ad.1 Jak zachodzą to masz połączenie galwaniczne i przejście
Ad.2 Jak nie uziemisz to po hui robić ekranowanie?
Ad.3 Ekran łączysz z uziemieniem
Ad.4 Pokrywki zachodzą u Ciebie na ekran z cavity więc mają przejście. Uziemiasz w jednym punkcie.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Kaar

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
Odp: Ekranowanie
« Odpowiedź #66 11 Sty, 2013, 10:48:48 »
Zasadniczo należałoby wszystkie kawałki folii ze sobą polutować. W końcu pod folią jest klej i przejście przy zachodzeniu na siebie nie jest taką pewną sprawą.

Offline .rogaty

  • Gaduła
  • Wiadomości: 287
  • Dolina Magicznego Jednorożca Nińdzia!
Odp: Ekranowanie
« Odpowiedź #67 13 Sty, 2013, 18:53:52 »
Jeżeli taśma jest na podkładzie samoprzylepnym przewodzącym to nie powinno być problemu. Poza tym masz rację.
It's always nice to have a penis.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
12975 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Maj, 2008, 13:59:07
wysłana przez Tadeo
2 Odpowiedzi
2427 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2012, 09:08:30
wysłana przez kara10
22 Odpowiedzi
7185 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Mar, 2015, 18:24:39
wysłana przez lwronk