Autor Wątek: Jazzzzzzzzówka.  (Przeczytany 13317 razy)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Jazzzzzzzzówka.
« Odpowiedź #25 27 Lut, 2009, 01:44:18 »
Ej sorry, ten dział jest o barytonówkach i sześciu strunach. ;) Przenieś ten temat na sixstring, jak taki cwaniuszczy jesteś. :D

To jak z tymi ludowymi mądrościami w końcu jest? ;)
Każdy pot się zetrze prędzej czy później.
U mnie stockowe w 7321 jeszcze się trzymają, więc co kto lubi.
Inna sprawa, że przy rzeczach "gitarowych" często wykorzystywana jest niewiedza klientów, co skutkuje gigantyczną ceną w stosunku do "niegitarowego" a technicznie takiego samego urządzenia. ;)

Czyli co, nie ma sensu wymieniać kabelków w gitarze? Wymieniać je dopiero wtedy, jak się coś zepsuje? ;)
« Ostatnia zmiana: 27 Lut, 2009, 04:30:45 wysłana przez Az »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Jazzzzzzzzówka.
« Odpowiedź #26 27 Lut, 2009, 01:47:22 »
Nie trzeba. Za to struny warto wymienić :)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Jazzzzzzzzówka.
« Odpowiedź #27 27 Lut, 2009, 07:41:42 »
ktos mnie wolal? ;)

Sparołek ma rację, dobry pot to dobra inwestycja, z tego co wiem to gibson, prs, music man, niegdys esp, stare fendery inne firmy, ktore kosztują stosują potki CTS'a, ktory to jest jakimś tam standardem jakości już od dekad... Jakość objawia się w trwałości mechaniki, zdecydowanie później zaczynają trzeszczeć, tolerancja według factory sheet to nadal 30% więc poty dokładnością nie grzeszą. Można kupić potki kalibrowane, np., pod tym adresem www.singlecoil.com , tam też są .pdf'y z artami na ten i inne tematy, można też polować na potencjometry militarne (w tym także cts), ich tolerancja jest bardzo poprawna, można też kupić potencjometr allessandro za jedyne 40$ który jest świetny zarówno w temacie tolerancji jak i mechaniki.

Kabelki, to kabelki, od pikapa zazwyczaj (nie zawsze) idzie przewód ekranowany, który to jest najdłuższym przewodem wewnątrz wiesła, cała reszta to krótkie odcinki, 2-4cm, które to przy prawidłowym i pełnym ekranowaniu cavity nie będą zbierać syfu, więc IMO tylko totalny mitoman i idiota by je ekranował, czyli ja :D ;)
« Ostatnia zmiana: 27 Lut, 2009, 07:46:54 wysłana przez Sinner »

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Jazzzzzzzzówka.
« Odpowiedź #28 27 Lut, 2009, 12:01:04 »
I taka odpowiedź mnie satysfakcjonuje :D Dzięki chłopaki za pomoc. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Jazzzzzzzzówka.
« Odpowiedź #29 27 Lut, 2009, 15:08:38 »
Cytuj
od pikapa zazwyczaj (nie zawsze) idzie przewód ekranowany

Nie zawsze ekranowany, czy nie zawsze przewód? Sorry, może się czepiam, ale ominęło mnie wynalezienie picksów bezprzewodowych?:)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Jazzzzzzzzówka.
« Odpowiedź #30 27 Lut, 2009, 15:14:44 »
Cytuj
od pikapa zazwyczaj (nie zawsze) idzie przewód ekranowany

Nie zawsze ekranowany, czy nie zawsze przewód? Sorry, może się czepiam, ale ominęło mnie wynalezienie picksów bezprzewodowych?:)

ekran kuśka

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Jazzzzzzzzówka.
« Odpowiedź #31 27 Lut, 2009, 15:56:29 »
A ktoś może się jeszcze wypowiedzieć na temat tych http://www.lauda-audio.pl/prod/5851/880.htm pickupów ?
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Jazzzzzzzzówka.
« Odpowiedź #32 27 Lut, 2009, 16:02:17 »
Będzie to zdecydowanie rozsądny wybór. Ten pikap to lekko dopalona (ale bez przesady) kopia pafa ze "złotej ery" Gibsona. Gibson się po prostu sfrajerował, bo Setha Lovera, wynalazcę pafa, podebrał im Seymour. Będzie git po gryf, pod most możesz śmiało dać 57 plus - ma większego kopa, oczywiście nie mówimy tu o czymś w stylu Tone Zone, czy SH4

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Jazzzzzzzzówka.
« Odpowiedź #33 27 Lut, 2009, 21:24:38 »
http://www.peerlessguitars.co.uk/#/renaissance/4523593875



Rozwala mnie i wygląd, i brzmienie - ale przystawki Epi? Huh... WTF. :)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline majcher

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
    • http://www.nol-metal.com
Odp: Jazzzzzzzzówka.
« Odpowiedź #34 01 Mar, 2009, 14:58:21 »
Az szukasz jeszcze jazzówki??

Offline quorton

  • Gaduła
  • Wiadomości: 104
    • myspace
Odp: Jazzzzzzzzówka.
« Odpowiedź #35 01 Mar, 2009, 20:50:04 »
Jeśli jeszcze nie kupiłeś, to koniecznie ograj tego corta http://rnr.pl/p8634.893_cort_m900_gitara_elektryczna.html
Jak na 3 patyki, ta gitara jest naprawde super. Piezo i pot. push/pull miotą. W jazzie, bluesie i lajt rocku sprawdza się
znakomicie. Kumpel kupił jakiś czas temu i jest zadowolony. Ja też się poważnie zastanawiam nad kupnem jej

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Jazzzzzzzzówka.
« Odpowiedź #36 01 Mar, 2009, 21:28:41 »
Jeszcze nie kupowałem, spokojnie, nie pali mi się. ;) Cort ładny, ale piezo nie jest mi potrzebne i Sheraton II jest ładniejszy. ;)

@majcher
wysłałem Ci na priv msg.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .