Autor Wątek: Wszystko co chcielibyście wiedzieć o wzmacniaczach Mesa Boogie!  (Przeczytany 18456 razy)

Offline Rectifier

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 94
   Padajace LDRy to nie wina czy zaniedbanie Mesy - gdyby siedzialy we wzmakach innych producentow, to z biegiem czasu tez by pewnie padly.
Sama idea uzycia LDR wiaze sie (podobno) z bardziej "naturalnym" ich wplywem na brzmienie niz innych podzespolow pelniacych podobna funkcje.
W nowszych rozwiazaniach MB stosuje nawet dodatkowe elementy symulujace obecnosc i "miekkosc" dzialania LDR'ow.
Kto wie - moze obecnosc LDR, pomimo ich wad, ma jakis znaczacy wplyw na charakter brzmienia....
   Odnosnie cienkich sciezek (ale bardzo wytrzymalych) na pcb, to wydaje mia sie ze podyktowane jest to zminimalizowaniem przenikania sygnalow. I tak nie sa one tak cienkie jak w produktach bardzo uznanych firm jak Engl czy Diezel.
   Ciekawostka:
 Nawiazujac do purystow - nie spotkalem sie zeby ktorys narzekal, ze oslawiona seria MARK ma tranzystory w torze sygnalowym eq.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
 Bo pewnie o nich nie wiedzą  :)
4string

Zomballo

  • Gość
Dobra, dobra. A co mają powiedzieć właściciele JCM 900 HGDR? :P

Offline Rectifier

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 94
O JCM 900 bylo glosno swego czasu i wciaz dymy nie opadly, ale o krzemie w MARKach to jakies tabu jest....albo rzeczywiscie nie wiedza.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Rozwincie dla niewtajemniczonych :D

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka


Zomballo

  • Gość
W preamp JCM900 Hi Gain Dual Reverb jest wbudowana na stałe dopałka. W sumie żadne novum dla kogoś kto dopala piec TSem ale tornado poszło po internetach.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
A w Marku to samo czy coś innego zamieszali ?

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka


Zomballo

  • Gość
W Markach chodzi o EQ graficzny. Czyli też nic nowego dla tych co używają np GE-7 w pętli.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Poproszę w takim razie  o listę "wzbogacanych" wzmakow :D

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka


Zomballo

  • Gość
Prawie wszystkie Blackstary. :P

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
To to wiem ;) A  EVH ? Marsall DSL ?

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka


Zomballo

  • Gość
DSL ma pętlę na scalakach a EVH ma tranzystor i dwie diody w preampie ale nie służą one do wydobycia przesteru tak jak w JCM 800 2205/2210. No te akurat wykorzystują obcinacze diodowe. Tak jak zdaje się JCM900 MKIII i SLX. Jak się mylę to proszę mądrzejszych o poprawienie. :)

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
To po co są w takim razie tranzystor i diody w EVH ? Czyli wychodzi na to ze dwukanalowe JCM 800 to co innego niż good old 2203.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka


Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
 Tranzystor-srystor... Jak wzmak brzmi dobrze, to po chuj wnikać?
« Ostatnia zmiana: 25 Wrz, 2018, 13:25:20 wysłana przez theremin »
4string

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Czystość rasowa & onanizm sprzetowy :D

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka


Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Troche chujowo, ze na stale jest wbudowana ta "dopalka" tzn. Jeżeli byłaby możliwość jej wlaczania i wyłączania tak jak np. W inwektywie peaveya i paru innych wzmakach to ok - wybierasz sobie co chcesz, a nie ze na stale jesteś na to skazany. Dla ludzi lubiących czysto lampowe medium gainy Marshalla do klasyki rockowej to może być problem. W ogóle to wszystkie 900 to miały ?

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka


Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Modele JCM900 Master Volume mają diodowy obcinacz pomiędzy 2 i 3 stopniem preampa i krzemową pętlę, modele JCM900 Dual Reverb mają krzemowa dopałkę i powstawiane pomiędzy lampowe stopnie krzemową pętlę i układ sterowania reverbu sprężynowego.

https://drtube.com/library/schematics/69-marshall-schemas#JCM900
4string

Offline Rectifier

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 94
Ogolnie jesli chodzi o "tru lampe" to 900 i evh odpadaja. Z wymienionych "tru" pozostaje 800, no i zeby byc w temacie starsze DRki (wlasnie te z LDRami).

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
To co te na przekaznikach mają tranzystory w torze sygnsku? A co z rockerverbami one chyba też mają przełączanie kanałów na przekaznikach tak jak i z resztą wszystko teraz ?

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
 Nie.

EVH mają krzemową pętlę. Mnie to ganz egal, bo IMHO pętla powinna być przezroczysta. Ale niektórym te scalaki w torze uwierają.

Ponadto same lampy zawierają materiały o właściwościach półprzewodnikowych - w katodach tlenkowych.  :P
« Ostatnia zmiana: 03 Paź, 2018, 00:21:34 wysłana przez theremin »
4string

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Czy mi się dobrze wydaje, że dwukanałowe Mesy DR nie miały trybu solo ? Przeglądam manual i nie widzę nigdzie jakby tu go włączyć - dopiero w 3 kanałówkach się pojawił ?
A co do footswitchów  to trzeba było mieć jeden jednoprzyciskoskowy do zmiany i kanału i drugi taki sam do aktywacji pętli ?

Zomballo

  • Gość
Czy mi się dobrze wydaje, że dwukanałowe Mesy DR nie miały trybu solo ? Przeglądam manual i nie widzę nigdzie jakby tu go włączyć - dopiero w 3 kanałówkach się pojawił ?
A co do footswitchów  to trzeba było mieć jeden jednoprzyciskoskowy do zmiany i kanału i drugi taki sam do aktywacji pętli ?
Tak.

Offline Eregeth

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Takie pytanie: jest opcja połączyć Mark V z AX8 przez MIDI ? Próbowałem z JVM i wszystko pięknie śmiga, ale Mesa milczy i ani myśli zmieniać kanały...
"All those moments will be lost in time, like tears in rain."

Zomballo

  • Gość
Takie pytanie: jest opcja połączyć Mark V z AX8 przez MIDI ? Próbowałem z JVM i wszystko pięknie śmiga, ale Mesa milczy i ani myśli zmieniać kanały...
MKV nie ma midi. Jak to chciałeś spiąć z AX8? Musisz jakiś jeszcze po drodze jakiś midi switcher dać.

Offline Eregeth

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
No właśni to wejście na footswitch w mesie mnie trochę zmyliło, wygląda jak MIDI  :facepalm: Połączę to looperem Mark L w takim razie
"All those moments will be lost in time, like tears in rain."

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
12569 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lut, 2010, 15:01:13
wysłana przez mondomg
7 Odpowiedzi
5507 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lip, 2010, 16:13:57
wysłana przez sobek
14 Odpowiedzi
5579 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2012, 12:05:23
wysłana przez theremin
6 Odpowiedzi
2779 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Paź, 2016, 00:01:02
wysłana przez przemak