Autor Wątek: Xotic BB i AC  (Przeczytany 28056 razy)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Xotic BB i AC
« 17 Lut, 2009, 01:22:30 »

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Xotic BB i AC
« Odpowiedź #1 17 Lut, 2009, 01:26:17 »
nie wiem czemu sie foty nie powiekszaja, pewnie znowu cos zjebalem... anyway, pod tym linkiem sa foty do galerii http://www.sevenstring.pl/gallery/v/artykuly/xotic/Male+bb+i+ac/

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Xotic BB i AC
« Odpowiedź #2 17 Lut, 2009, 01:55:37 »
Heh mega fajny test, przyznam szczerze że aż sam sie zgasowałem zwłaszcza po przeczytaniu:
Cytuj
Przyznam, że BB Preamp zreformował mój pogląd na efekty typu distortion, które to wcześniej były dla mnie synonimem definicji bzyczącego gówna zabijającego wszystko dookoła, łącznie z sednem – czyli brzmieniem

..gdyż sądze/iłem tak samo a teraz mam straszny gas zakupienia jednego. Do 5150 używanie jako podbijacz do solówek to grzech ? Bo myślałem nad boosterem. Jeżeli nie, to który byłby lepszy ? :) (dodam że chodzi mi tylko o to żeby podbicie było SELEKTYWNE a nie MOCNIEJSZE. Bo na zapas gainu w 5150 to nie narzekam).

PS: W ogóle jak sie ma ciśniecie na tym BB Preampie jakiegoś totalnego zła pokroju grindów ? Tak z ciekawości-daje rade samo z siebie ?
« Ostatnia zmiana: 17 Lut, 2009, 01:59:40 wysłana przez lokibalboa »

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Xotic BB i AC
« Odpowiedź #3 17 Lut, 2009, 02:08:36 »
Tym razem nie będę marudził o próbki, bo Timmons już jak dla mnie pokazał wszystko w materii BB :)

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Xotic BB i AC
« Odpowiedź #4 17 Lut, 2009, 11:13:25 »
Loki, mikos podlaczal BB pod 5150 to mysle, ze cos o tym powie, zwlaszcza ze dzisaj pewnie tez bedzie mial okazje.

A jak rozkrecam bb ma maks w prawo to razem z emg mniej wiecej jest taki ciezar:


tyle ze mniej jazgotu i wiecej dolu
« Ostatnia zmiana: 17 Lut, 2009, 11:16:25 wysłana przez James Dean »

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Xotic BB i AC
« Odpowiedź #5 17 Lut, 2009, 12:46:28 »
Heh mega fajny test, przyznam szczerze że aż sam sie zgasowałem zwłaszcza po przeczytaniu:
Cytuj
Przyznam, że BB Preamp zreformował mój pogląd na efekty typu distortion, które to wcześniej były dla mnie synonimem definicji bzyczącego gówna zabijającego wszystko dookoła, łącznie z sednem – czyli brzmieniem

..gdyż sądze/iłem tak samo a teraz mam straszny gas zakupienia jednego. Do 5150 używanie jako podbijacz do solówek to grzech ? Bo myślałem nad boosterem. Jeżeli nie, to który byłby lepszy ? :) (dodam że chodzi mi tylko o to żeby podbicie było SELEKTYWNE a nie MOCNIEJSZE. Bo na zapas gainu w 5150 to nie narzekam).

PS: W ogóle jak sie ma ciśniecie na tym BB Preampie jakiegoś totalnego zła pokroju grindów ? Tak z ciekawości-daje rade samo z siebie ?

caly urok bb polega na tym, ze jest dobry do wszystkiego IMO, jest bardzo uniwersalny i jak kolwiek brzmi to jak banal, to tak jest... nie ma problemu z uzyskaniem barw typowych do treble boostera, wtedy solo przebije sie przez najgestszy mix... Moj sasiad ma 5150, musze sie do niego przejsc :)

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Xotic BB i AC
« Odpowiedź #6 17 Lut, 2009, 17:48:12 »
Było by super jezzy jakby ktoś zdał relację z współpracy z fiftyłanfifty. Bo troche to sianka kosztuje a drive mam w 5150 wymarzony więc nie wiem czy ma sens kupować BB tylko do podbicia vol.

Online fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: Xotic BB i AC
« Odpowiedź #7 18 Lut, 2009, 22:34:07 »
Test jak zawsze pełna profeska...
ale mnie bardziej urzekła, w obu testach, ta pościel (czy tam inny kawałek materiału) na której zrobiłeś zdjęcia efektów :headbang:

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Xotic BB i AC
« Odpowiedź #8 19 Lut, 2009, 00:52:09 »
kolejne fajne teksty ;) ale na obecna chwile raczej bardziej bym sie OCD zlapal jak sadze. A moze powinienes zrobic mixa, czyli fulltone'y vs Xotic + brubensy podobnych brzmien. Bylo by calikiem przyjemne cos takiego
« Ostatnia zmiana: 19 Lut, 2009, 00:56:27 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Xotic BB i AC
« Odpowiedź #9 19 Lut, 2009, 08:13:42 »
@Fireboy - to sa spodnie adidasa, kupilem kiedys na ebay'u, ale sa zajebiscie duze i sie w nich topie, praktycznie trafiles z tym przescieradlem ;)

@Radek - taki byl plan, ale ni chu nie da sie porownac OCD do BB, obu wspolpracownikow portalu bardzo szanuje, tak samo jak obie firmy, chocby dlatego :) Ja zostawilem sobie BB i ani sekundki nie zalowalem tego posuniecia, dla mnie ten efekt to masterpice

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Xotic BB i AC
« Odpowiedź #10 19 Lut, 2009, 13:49:22 »
Cytuj
od czystych, przezroczystych tonalnie pastiszy, do kolorowych zabaw w malowane kredki

aaaa, to już rozumiem wszystko! :)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Xotic BB i AC
« Odpowiedź #11 19 Lut, 2009, 14:02:05 »
Cytuj
od czystych, przezroczystych tonalnie pastiszy, do kolorowych zabaw w malowane kredki

aaaa, to już rozumiem wszystko! :)

wkurwometr? ;) :D

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Xotic BB i AC
« Odpowiedź #12 19 Lut, 2009, 14:05:41 »
Cytuj
wkurwometr?

ahahaha - nieeee izikól -urzekło mnie bardzo poetyckie, a nawet grafomańskie, barwne określenie szerokiej palety zastosowań efektu.

pzdr

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Xotic BB i AC
« Odpowiedź #13 19 Lut, 2009, 14:10:25 »
za to zdanie dostalem dodatkowe 3% znizki na produkty z katalogu dystrybutora, wiec bylo warto wyjsc na idiote :D a ze moje testy dla FM sa zawsze dobre i uzbieralo mi sie 376% znizki, to jutro rzucam prace i zyje z procentow ;)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Xotic BB i AC
« Odpowiedź #14 19 Lut, 2009, 14:13:51 »
Ja za to jestem jednym z ostatnich agentów Ziobry. Mam zadanie znaleźć mu tutaj fajnych chłopaków na letnie eskapady ;)

P.S.

Szacun za awatara, tak w ogóle

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Xotic BB i AC
« Odpowiedź #15 19 Lut, 2009, 14:24:02 »
Ziobry? to te wodne szczury zagrozone wyginieciem?

PS; szacun za szacun... lubie wroble, aczkolwiek ponoc przenosza SARS ;)

...a tak powaznie, to avatar jest przez szacun wlasnie, ogladales tvn pewnie ostatnio, wiadomo o co chodzi

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Xotic BB i AC
« Odpowiedź #16 19 Lut, 2009, 14:28:50 »
Wiem, wiem, masz coś wspólnego z tym fachem?

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Xotic BB i AC
« Odpowiedź #17 19 Lut, 2009, 14:35:56 »
Wiem, wiem, masz coś wspólnego z tym fachem?

tak, od 1997 roku jestem ratownikiem medycznym w dwoch stacjach pogotowia ratunkowego w kujawskopomorskim, dzis mam dyzur w zespole paramedycznym (podstawowym) na podstacji w malym miasteczku, jedyny zespol w okolicy 20km, wiec obslugujemy wszystkie przypadki i wypadki, od krwotokow z nosa, po wypadki komunikacyjne (ladna dzis pogoda, wiec bylem juz przy dwoch), oraz w duzym miescie na zespolach specjalistycznych (kiedys to sie nazywalo erkami). Pomimo tego, ze tych ludzi nie znalem osobiscie, to ich smierc osobiscie nas dotknela. Jestesmy dosc silnie zwiazana ze soba grupa zawodowa.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Xotic BB i AC
« Odpowiedź #18 19 Lut, 2009, 15:12:26 »
Cytuj
Jestesmy dosc silnie zwiazana ze soba grupa zawodowa.
Nie dziwię się wcale. Szkoda tylko, że na dobre słowo stać media tylko kiedy któremuś z Was coś się stanie... Mnie samemu było bardzo przykro, jak się dowiedziałem o wypadku, choć z "mafii" mam tylko Wujka i Kuzyna lekarzy. No, no men, podziwiam.

Podwójny szacun!

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Xotic BB i AC
« Odpowiedź #19 19 Lut, 2009, 15:25:40 »
duzo by bylo gadac men... i nadal licze, ze bedzie okazja by pogadac przy piwku, tak jak planujemy, wrocmy jednak do tematu, bo mi adminy i jeden wyjatkowo sympatyczny moderator zrobia kuku w dupsko i sam bede potrzebowal ratownikow ;)

Tak naprawde robie to dla lansu bycia w mega wypasnym kombinezonie w kolorze neonowej czerwieni (faceci to lubia ;) ) z odblaskami, machajac stetoskopem kroczac penersko przez KMR ;)

Online fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: Xotic BB i AC
« Odpowiedź #20 19 Lut, 2009, 16:02:55 »
Tak naprawde robie to dla lansu bycia w mega wypasnym kombinezonie w kolorze neonowej czerwieni (faceci to lubia ;) ) z odblaskami, machajac stetoskopem kroczac penersko przez KMR ;)
Czyli tak jak ja :) tylko inny kolor kombinezonu ;) no i oczywiście dla mega, kasy którą za swoją ciężką służbę dostaję :D

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Odp: Xotic BB i AC
« Odpowiedź #21 19 Lut, 2009, 16:11:45 »
Tak naprawde robie to dla lansu(...)

Lanser i chwalipięta, że ma urodziny tydzień przede mną ;)

A globalnie to ten temat przewartościował mi bańkę w temacie dopalania pieca. Mam kopię Mesy i gainu w choooooj! plus jeszcze regulowane podbicie solo na FS, "więc po co mi booster???" Ale ostatnio, podczas nagrywania zapodaliśmy dla spróbowania na czysty sygnał overdrive na solo (fakt, że VST) i do dziś nie przestaję o tym myśleć.
Paczki z głów!

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Xotic BB i AC
« Odpowiedź #22 19 Lut, 2009, 16:14:01 »
Ja raczej myślę o wszelkich distortach, jako o kolejnym brzmieniu, które można wykorzystać, niż bósteże. Zajebiście "odświeżają" brzmienie, szczególnie jeśli się młóci 2 godziny na jednym ustawieniu.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Xotic BB i AC
« Odpowiedź #23 19 Lut, 2009, 16:19:51 »
@fireboy, Ty jezdzisz lepsza bryka ;)

w temacie, popieram Wroblaingliszwrobla, bb to marnotrawstwo na zwykla dopalke, mowie calkowicie serio

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Odp: Xotic BB i AC
« Odpowiedź #24 19 Lut, 2009, 16:22:16 »
OK - się poprawię: myślę o wykorzystaniu overdiva jako innego brzmienia pod solówky.
Paczki z głów!