Autor Wątek: Przesiadka z Mayones KTM-2B :-D  (Przeczytany 9982 razy)

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Tylko, że ja na tym swoim PRS-ie mam skale 25" i strunę 72 przy drop-A. :-) Nie gra mi się na tym łatwo. :-)

Lol XD Miałem kiedyś popierdolonego znajomego który w standard wrzucał 13-68 do skali 24,75" i mu grało XD
« Ostatnia zmiana: 16 Sty, 2018, 12:36:30 wysłana przez Aremenius »

Offline Kokos

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
Ej no, człowiek uczy się całe życie. :-) często na własnych błędach. :-)

Wysłane z mojego Moto G (5) Plus przy użyciu Tapatalka


Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Generalnie to nie ma za bardzo drogi na skroty, poeksperymentowac musisz z rozmiarami. Na forach internetowch ludzie maja tendencje do polecania bardzo grubych strun (O, masz barytona, dawaj grube struny!!!!!!1111one). Niski stroj wymaga pewnych kompromisow, bo albo deko za miekkie struny ale poprawna intonacja albo kupno barytona. Tyle, ze baryton ma dluzsza skale, ktora nie do konca musi byc wygodna, do tego wioliny brzmia gorzej, niz na krotkiej skali. Musisz sobie sam sprawdzic, gdzie lezy ten Twoj kompromis, wypowiedzi forumowych krzykaczy trzeba z przymrozeniem oka czytac.

Pamietam jak dzis, ze kiedys pytalem o struny do drop A do gibsonowej skali. No i oczywiscie polecono mi 13-72, no bo cieniej to w ogole nie, a i to moze byc za cienko. No i po zalozeniu strun, gitara w zasadzie przestala byc grywalna. Manualnie nie do przejscia, sustain zerowy, nie dalo sie nastroic. Przy cienszych strunach jest wszystko git.
« Ostatnia zmiana: 16 Sty, 2018, 13:35:45 wysłana przez Mat »

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Ale @Mat tutaj nikt nie mówi że jest inaczej, po prostu każdy gra tak jak mu leży, mi np. te 72 pod łapą spoko ale brzmi jak kupa więc pewnie 68 będzie jednak go-to na kilka następnych wymian ;)

A co do wiolinów to barytongi jednak bardziej były robione chyba pod grę rytmiczną niżeli solową i one nie tyle brzmią gorzej co "grubiej" i do solowania to nie bardzo siedzi. Dlatego mutliskala jest tak dojebanym konceptem <3 :D No a Żipsą pod te struny niektórym leży, może egzemplarz się taki trafił albo gdzieś nie leżało w elementach typu siodełko/mostek? ;)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
A co do wiolinów to barytongi jednak bardziej były robione chyba pod grę rytmiczną niżeli solową i one nie tyle brzmią gorzej co "grubiej" i do solowania to nie bardzo siedzi.
Grubiej bo duzo ludzi bezsensownie wklada jeszcze grubsze struny do barytonga, zamiast cienszych. Co nie zmienia faktu, ze wioliny mniej dzwieczne sa na barytongach.

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Pewnie lekko gluchy jestem bo mi wioliny na 26,5 i 27 dobrze brzmią. Jedynie zauważalnie trudniej sie gra.
007

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
Tylko, że ja na tym swoim PRS-ie mam skale 25" i strunę 72 przy drop-A. :-) Nie gra mi się na tym łatwo. :-)
To wszystko indywidualne preferencje. Zależy jak mocno się uderza.  Mastodon ba Gibsonach do A D G F A D uzywal strun od 52 do 60,   ja np uzywam 56.



Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Ja wiem. Kiedyś w std C# na Gipsonie miałem set Elixira 12-68. Teraz 10-52.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
40 Odpowiedzi
16257 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Gru, 2011, 10:18:34
wysłana przez wuj Bat
Przesiadka na linuksa na stałe - jaki DAW?

Zaczęty przez bandit112 « 1 2 » Software

44 Odpowiedzi
11797 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lut, 2012, 21:34:39
wysłana przez lord_awesomeguy
8 Odpowiedzi
2805 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2012, 13:31:47
wysłana przez ralphe7
20 Odpowiedzi
6333 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2012, 16:55:09
wysłana przez Smysław Żegota
67 Odpowiedzi
17539 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Maj, 2015, 21:09:12
wysłana przez aciek_l