Autor Wątek: BluGuitar BluBOX VSC  (Przeczytany 13956 razy)

Offline Tarrant

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 65
BluGuitar BluBOX VSC
« 16 Gru, 2018, 20:28:34 »
Czy ktoś kojarzy BluGuitar BluBOX VSC? Ciekawi mnie to urządzenie, chciałem zasięgnąć języka. Co to zacz? i czy się sprawdza?

https://guitarcenter.pl/catalog/gitary/efekty-gitarowe/multiefekty/bluguitar-blubox-vsc

Offline carminacore

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 63
Odp: BluGuitar BluBOX VSC
« Odpowiedź #1 17 Gru, 2018, 11:01:09 »
Interesuje Cię dokładnie to urządzenie czy bardziej możliwość symulacji kolumny? Grałeś już kiedyś z wykorzystaniem IRów?

Jeśli nie, to może warto spróbować tego:
https://guitarcenter.pl/catalog/gitary/efekty-gitarowe/kostki/mooer-radar - tańsze, mniejsze i masz możliwość modyfikacji IRów.

Jak chcesz mieć dostęp do jeszcze większej ilości IR to możesz spróbować też użyć Teleporta, i na laptopie odpalić jakieś darmowe VST do symulacji kolumn. Np LeCab2 od Poulina.
https://www.thomann.de/pl/orange_omec_teleport.htm

EDIT:
Inna sprawa że symulacja kolumny w graniu na żywo często się zwyczajnie nie sprawdza. Nakładasz na siebie charakterystykę symulacji i Twojej własnej kolumny. Chyba że chodzi Ci o granie na kompie, wtedy szedłbym raczej w zwykły interfejs i LeCab2.

Offline Tarrant

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 65
Odp: BluGuitar BluBOX VSC
« Odpowiedź #2 17 Gru, 2018, 15:39:51 »
Interesuje Cię dokładnie to urządzenie czy bardziej możliwość symulacji kolumny? Grałeś już kiedyś z wykorzystaniem IRów?

Jeśli nie, to może warto spróbować tego:
https://guitarcenter.pl/catalog/gitary/efekty-gitarowe/kostki/mooer-radar - tańsze, mniejsze i masz możliwość modyfikacji IRów.

Jak chcesz mieć dostęp do jeszcze większej ilości IR to możesz spróbować też użyć Teleporta, i na laptopie odpalić jakieś darmowe VST do symulacji kolumn. Np LeCab2 od Poulina.
https://www.thomann.de/pl/orange_omec_teleport.htm

EDIT:
Inna sprawa że symulacja kolumny w graniu na żywo często się zwyczajnie nie sprawdza. Nakładasz na siebie charakterystykę symulacji i Twojej własnej kolumny. Chyba że chodzi Ci o granie na kompie, wtedy szedłbym raczej w zwykły interfejs i LeCab2.

Rozglądam się po prostu za czymś do homerecordingu przy użyciu lineout z heada'a lampowego. Z tego co czytałem, to potrzebuję diboxa.

Tzn. byłoby to połączone w taki łańcuch:
gitara -> head --line out heada -> dibox -> komputer (i tutaj albo odpowiedzi impulsowe, albo pod Farm, albo ew. symulacja kolumny z owego diboxa)

Z tego co mówisz wynika, że potrzebny mi po prostu sam dibox, bez opcji symulacji paczki, a te symulacje kolumn i tak będą ciekawsze z impulsów. Dobrze rozumiem?

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: BluGuitar BluBOX VSC
« Odpowiedź #3 17 Gru, 2018, 15:44:52 »
Pamietaj, ze jak masz wzmak lampowy, to musisz miec tez podpieta pake do niego, wiec cicho nie bedzie. No chyba, ze Twoj wzmak ma wyraznie napisane, ze mozesz bez paczki (np moj tak wlasnie ma). W przeciwnym wypadku musi byc obciazenie, bo dupa blada.

Zdaje sie, ze najtansza sensowna opcja nagrywania wzmaka w domu z uzyciem impulsow jest Two Notes Torpedo Captor. Wtedy nie trzeba podpinac kolumny, mozna grac po cichu, nawet na sluchawkach lub przez monitory (przez interface).

Offline Tarrant

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 65
Odp: BluGuitar BluBOX VSC
« Odpowiedź #4 17 Gru, 2018, 15:54:03 »
Pamietaj, ze jak masz wzmak lampowy, to musisz miec tez podpieta pake do niego, wiec cicho nie bedzie. No chyba, ze Twoj wzmak ma wyraznie napisane, ze mozesz bez paczki (np moj tak wlasnie ma). W przeciwnym wypadku musi byc obciazenie, bo dupa blada.
Spokojnie, nie mam zamiaru spalić heada, kolumna będzie podpięta, a amp będzie w domu pracował w trybie redukcji mocy na 1 W.

Zdaje sie, ze najtansza sensowna opcja nagrywania wzmaka w domu z uzyciem impulsow jest Two Notes Torpedo Captor. Wtedy nie trzeba podpinac kolumny, mozna grac po cichu, nawet na sluchawkach lub przez monitory (przez interface).
A tego sprzętu nie znam, powiesz coś więcej o nim?

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: BluGuitar BluBOX VSC
« Odpowiedź #5 17 Gru, 2018, 16:09:27 »
To jest atenuator oraz load box
https://www.two-notes.com/en/torpedo-captor

Dziala tak, ze obciaza wzmak podobnie jak kolumna. Mozesz uzyc wbudowanej symulacji kolumny albo tez jakiegos IR. Oprocz tego, jezeli podlaczysz kolumne to zdaje sie o 20db ciszej bedzie grac.

Offline carminacore

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 63
Odp: BluGuitar BluBOX VSC
« Odpowiedź #6 17 Gru, 2018, 17:23:14 »
@Tarrant

A możesz opisać co dokładnie chcesz osiągnąć? Bo DI boxa wpina się zazwyczaj (poprawcie mnie jeśli się mylę) pomiędzy gitarę a wzmacniacz, po to żeby nagrać jednocześnie "czysty" sygnał gitarowy i potem dodatkowo mikrofonem zebrać wyjście wzmacniacza. Jeśli chcesz używać preampu z pieca to pamiętaj, że line level ma chyba ciut wyższe napięcie niż sygnał instrumentalny (zobacz czy DIbox to toleruje). No i oczywiście wtedy tracisz możliwość reampowania.

Jeżeli po prostu chcesz nagrywać gitarę na kompa (i niekoniecznie musisz mieć preamp wzmaka) to najprostszym wyjściem jest zwykły interfejs.

Offline Tarrant

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 65
Odp: BluGuitar BluBOX VSC
« Odpowiedź #7 17 Gru, 2018, 18:15:10 »
@Tarrant
A możesz opisać co dokładnie chcesz osiągnąć?
Nie znam się za mocno na homerecordingu. A co chcę osiągnąć? Chcę nagrać na kompa brzmienie wzmacniacza, na kompie dodać impulsowe symulacje kolumny. Chciałbym osiągnąć efekt jak najbardziej zbliżony do tego jak amp brzmi na żywo z głośnika paczki. Dodatkowo na kompie mógłbym dorzucić sobie jakieś EQ, delay czy coś innego.

Offline carminacore

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 63
Odp: BluGuitar BluBOX VSC
« Odpowiedź #8 17 Gru, 2018, 18:31:54 »
Nie znam się za mocno na homerecordingu.
Jeśli ktoś zadaje pytanie to wychodzę z założenia, że nie wie tego o co pyta, więc luzik, nie masz obowiązku się na tym przecież znać. :D

Chciałbym osiągnąć efekt jak najbardziej zbliżony do tego jak amp brzmi na żywo z głośnika paczki.
Musisz pamiętać o tym, że amp nagrany, a amp na żywo to dwie zupełnie inne bajki. Jeśli nigdy wcześniej nie nagrywałeś "na mikrofon" to możesz być bardzo, bardzo mocno zdziwiony.

Problemem tutaj nie jest sam wzmacniacz, tylko raczej charakterystyka mikrofonu. IRy to uwzględniają i dlatego często spotkasz się z tym samym głośnikiem w kilkunastu IRach - kilka rodzajów mikrofonów ustawionych w innych miejscach.

Raczej ciężko (jeśli w ogóle) będzie Ci osiągnąć w nagraniu dokładnie to co słyszysz z kolumny.
« Ostatnia zmiana: 17 Gru, 2018, 18:33:41 wysłana przez carminacore »

Offline Tarrant

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 65
Odp: BluGuitar BluBOX VSC
« Odpowiedź #9 17 Gru, 2018, 19:33:25 »
Raczej ciężko (jeśli w ogóle) będzie Ci osiągnąć w nagraniu dokładnie to co słyszysz z kolumny.
Z tego zdaję sobie sprawę i to poniekąd akceptuję, ale chciałbym po prostu osiągnąć bardziej "żywy" dźwięk niż z line6 PODa, brzmieniem PODa się trochę brzydzę po dłuższym czasie z nim spędzonym. Miałem dość długą przerwę w graniu, przez ostatnie 10 lat mój sporadyczny kontakt z gitarą elektryczną ograniczał się do grania na PODzie. Ok, to fajne urządzenie, ale chciałbym pokombinować tak, że uzyskać coś fajniejszego, w PODzie brak mi jakiejkolwiek dynamiki. Dlatego pomyślałem, żeby puścić w kompa line out z head'a.

Offline carminacore

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 63
Odp: BluGuitar BluBOX VSC
« Odpowiedź #10 18 Gru, 2018, 09:00:09 »
Kurde dalej obawiam się że mozesz tego samym preampem z pieca nie osiągnąć. Jesli masz możliwość to proponuję obadaj sobie wtyczki od LePou - ma kilka naprawdę dobrych wzmacniaczy i potężny IR loader. Do tego dodaj tube screamera od Mercurial i może uznasz że to wystarczy.

W każdym razie zanim kupisz piec to najlepiej by było gdybyś mógł od kogoś pożyczyć jakiś wzmak i DI  box i  przetestować swoje rozwiązanie z preampem. Wiem, że może być ciężko ale możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy i wkurwu.

Przepraszam, że tak ciągle czarno to opisuję, ale wiem ile razy ja się rozczarowałem na swoich patentach i chciałbym żeby w Twoim wypadku było inaczej. :D

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka


Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: BluGuitar BluBOX VSC
« Odpowiedź #11 18 Gru, 2018, 10:54:48 »
To jeszcze raz powtorze, jak chcesz nagrac wzmak wlacznie z charakterystyka brzmienia koncowki mocy, to potrzebujesz load box w stylu tego Two Notes Torpedo Captor.

Offline Tarrant

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 65
Odp: BluGuitar BluBOX VSC
« Odpowiedź #12 28 Gru, 2018, 17:50:01 »
To jeszcze raz powtorze, jak chcesz nagrac wzmak wlacznie z charakterystyka brzmienia koncowki mocy, to potrzebujesz load box w stylu tego Two Notes Torpedo Captor.
Ok. A co w sytuacji kiedy mam w ampie power soak? Amp, na którym będę chciał ten patent testować, to będzie Engl Ironball, ona ma redukjcę na 0 W. I wtedy robię tak, że amp jest podłączony do kolumny i jednocześnie z ampa przez line out idzie sygnał na emulację kolumny (np. ten mooer radar 009)?

Dobrze mi się wydaje, że line out wzmaka wyprowadza sygnał z samego preampu? Czy jakoś inaczej to jest?

Offline Tarrant

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 65
Odp: BluGuitar BluBOX VSC
« Odpowiedź #13 30 Gru, 2018, 21:23:14 »
To jest atenuator oraz load box
https://www.two-notes.com/en/torpedo-captor

Dziala tak, ze obciaza wzmak podobnie jak kolumna. Mozesz uzyc wbudowanej symulacji kolumny albo tez jakiegos IR. Oprocz tego, jezeli podlaczysz kolumne to zdaje sie o 20db ciszej bedzie grac.
1. Testowałeś to na żywo? Jak to wpływa na brzmienie pod redukcji mocy head'a?
2. Do tego urządzenia można używać własnych IR-ów?

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: BluGuitar BluBOX VSC
« Odpowiedź #14 28 Lut, 2019, 11:27:10 »
Hej @Tarrant, tak testowalem wczoraj, bo mam juz na chacie. Nie wiem za bardzo czy wplywa na brzmienie, ktore idzie na kolumne. Wiem za to, ze jak zamiast kolumny podepniesz Captora, z niego do interface, w DAW wpinasz IR kolumny i jazda. Dziala to zajebiscie.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
3747 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2015, 19:21:12
wysłana przez matisq
0 Odpowiedzi
1244 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2016, 11:32:10
wysłana przez karbol