Autor Wątek: Tanie monitory do domu (350 zł max)  (Przeczytany 7685 razy)

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
Odp: Tanie monitory do domu (350 zł max)
« 22 Sty, 2018, 18:14:56 »
Kurde, w sumie nawet chętnie bym polazł sobie sprawdzić jaki ubytek mam :D

A np zapinając sobie na sumie miksu eq pod monitorki? Później mógłbym to dziadostwo wyłączyć podczas renderu. To chyba też jakieś wyjście?

Reasumując, chyba zdecyduję się na Behringery/Reloopy czy Alesisy, zależy co pojawi się w dobrej cenie. Prawda jest taka ze pewnie i tak nie wykorzystam na razie ich potencjału, a w momencie kiedy stwierdzę że mi nie pasują, kupię coś z trochę wyższej półki. W tej cenie w sumie nie ma co wybrzydać, byle nie wybrać gówna które nie gra a nazwe monitory ma tylko po to, żeby przyciągneło uwage takiej osoby jak ja. M-Audio odrzucam, bo wszedzie ludzie piszą że to takie.. lepsze głosniki. Alesisy i Behringery mają u mnie plusa za bass refleksy z przodu, z czego behringer ma jeszcze wbudowane EQ. Reloop byłby spoko, gdyby nie to żę będzie stał dosyć blisko ściany, no chyba że kupię jakąs gąbkę akustyczną, i przykleje do ściany za monitorami. Ew. bas mogę sobie robić faktycznie na Superluxach.

Posty połączone: 22 Sty, 2018, 21:50:25
Jeszcze jedno. Chciałbym o jakieś proste porady co do nagrywania wokali i gitar.
Chciałem w pokoju gitary zbierać SM57 z paczki, i o ile w sumie znalazłem jakieś takie wartości głośności że słyszę bardziej sound w słuchawkach, to jednak przesłuch z kolumny jest. Co w takiej sytuacji zrobić? Ola Englund np nagrywa chyba tak pokojowo, a brzmi to pro.

Mam parę wizji. Po prostu odwrócić paczkę tak żeby była plecami do mnie, i przykryć ją kołdrami, tak żeby zasłonić przód.
Albo zbudować sobie z OSB isoboxa? W sensie wieksza skrzynka, do której wejdzie mi paczka, w środku wytłumić kołdrami czy czym, a z zewnątrz obić styropianem.

Co do wokali, to na ten moment myślę, czy w pokoju lepiej nagrać wokal dynamikiem - bo nie zbierze mi syfu z otoczenia, czy jednak pojemnik, a wokaliscie zrobić z kołder jakiś namiot? :D
« Ostatnia zmiana: 22 Sty, 2018, 21:50:25 wysłana przez Zenon »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
61 Odpowiedzi
20716 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sie, 2023, 08:47:47
wysłana przez nikt
42 Odpowiedzi
22876 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Cze, 2013, 14:35:04
wysłana przez Trociniak
6 Odpowiedzi
2718 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Kwi, 2017, 22:36:03
wysłana przez stanley amps
0 Odpowiedzi
3049 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Mar, 2019, 21:22:59
wysłana przez trigger
17 Odpowiedzi
5309 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Gru, 2022, 13:01:38
wysłana przez rafalek