Autor Wątek: [NGD] Skervesen Nebelung  (Przeczytany 9290 razy)

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
[NGD] Skervesen Nebelung
« 29 Gru, 2017, 21:41:32 »
Po raz drugi zaczynamy klasycznym - cześć ;D

Oops I did it again :devil: Po pozytywnych wrażeniach z racji kupna pierwszej gitary z tej stajni zdecydowałem się zamówić kolejną bestię, trochę trwało zanim z Jarkiem doszliśmy do konsensusu jak to kurwa właściwie ma brzmieć, wyglądać i funkcjonować, aczkolwiek rezultat końcowy jest bardziej niż zadowalający :D



Zastrzegę tylko że recka jest zbiasowana bo gita w chuj mi leży, i mimo bluzgów i niedomówień z obydwu stron które opóźniły ten projekt (plus BKP które jest umysłowo lekko spierdolone kulturalnie rzecz ujmując) jestem zadowolony :) @commelina pewnie spojrzy na to z lekkim politowaniem i wcale się nie dziwię :D

No ale teraz ZNOWU pada pytanie - "Panie kurwa ale co to za projekt?!". A więc spieszę z tłumaczeniem:

Body: Jesion na boczkach i "Soul" z Ovangkolu
Top: Poplar burl (FTW!!! Ogólnie mam kurwa farta i trafiłem na jeden z najładniejszych topów topoli EVER)
Gryf: Ovangkol + Wenge + Klon
Podstrunnica: Klon falisty (ale kurwa jaki ładny :love:)
Pickupy: BKP set Rangarok (o tym zaraz)
Skala: 26"-27,5" (!)
Klucze: blokowane Hipshot
Mostek: siodełka ABM
Progi: Jescar stainless -medium jumbo
Z dodatków klasycznie World Domination Mode

Gitara przyszła w zajebistym kartonie, zajebistym pokrowcu Hiscox z logiem firmy bardziej interesującej (:D) i zajebistą koszulką (się doczekałem <3). Gita zapakowana szczelnie pancernie jak zdążyli Panowie z S przyzwyczaić jeśli ktoś miał okazję widzieć (dodatkowa pianka chroniąca dość ostro zakończoną główkę dodatkowo na props ;)) Całość rozpakowywania zajęła 9min, zaś przesyłka dotarła w 20h (!!!) na dwa dni przed Wigilią :D Kolejne propsy w stronę ekipy i ogromne dzięki @wuj Bat :) Jestem też dodatkowo szczęśliwy bo nie dosyć że w dobę była wykończona po tym jak przyszły pickupy i były zrobione covery to jeszcze na moją prośbę gita dostała profeszynal sesję zdjęciową i tego samego dnia poszła do kuriera miasto dalej, ponieważ nie przyjmowali już przesyłek w ostatnie dni przed świętami

Teraz o samej gicie, a właściwie skąd decyzja kupna poniekąd tego samego po raz kolejny - zauważyłem, że moja Aurora mimo tego że kocham ją i uwielbiam za to ile brzmienia można z niej wyciągnąć dzięki kombinacji drewna, pickupów i WDM przez swoją uniwersalność troszkę ciążyła mi w zespole właśnie z racji ów uniwersalności, a konkretnie mocnych różnic pomiędzy poszczególnymi pozycjami pickupów itd. itp. :) Stąd decyzja o zbudowaniu bestii cytując "do wpierdolu", czyli klarownej, punktowej gity z mocnym atakiem i stabilnością brzmienia w mixie live (wzorowaliśmy się na gicie Tedego z Materii).

Krótko rzecz ujmując - wyszło lepiej niżeli się spodziewałem, gitara zapierdala jak szalona, a co ciekawsze Ragnarok jest na tyle okiełznany i klarowny że nawet mimo złożonych akordów i tego jak piszemy muzę wszystko jest czytelne. Największe zaskoczenie miałem kiedy zamotałem się i zapomniałem przełączyć pickupy, zagrałem całe solo i partię "refrenową" na pozycji bridge i mamuniu jak to grało... Muszę zmienić kilka przyzwyczajeń również z tego powodu, ale oby tylko takie zmartwienia mieć :D

Brzmienie - tak jak napisane wyżej, bardzo klarowne (BARDZO), Ragnarok leży mi jak mało który pickup które miałem okazję osłuchać, bałem się tej decyzji (żeby nie wyjść na zajebanego fanboya :D), ale po podpięciu tego pod wzmaka nie mam żadnych wątpliwości że decyzja była słuszna :) Ciekawy jest ten faktyczny feel aktywa i responsywność pasywnego, Tim dał sobie radę motzno jak na moje uszy, Misza Mąsiur nie narzeka, jo tyż nie.

Wygoda - inaczej niż pickupów, skali się nie obawiałem do momentu aż wysłano mi gitarę (logic :facepalm: :D), ale tutaj znowu tak samo jak z pickupami, skala idealnie mi leży co cieszy :) Profil gryfu jest chyba inny niż DAT do którego się przyzywczaiłem, jakby grubszy, nadal lekka asymetria, ale w łapie leży jak należy, dodatkowo zauważyłem różnicę w spacingu między strunami z kolei tutaj już na bardzo duży pozytyw zmiana względem mojej Aurory, niektóre partie po prostu mi wychodzą spod łap automatycznie :)

Wykończenie - bardzo, bardzo dobrze, deczko lepiej niż Aurora w której doszukałem się po kilku miesiącach jakichś małych dynksów (walić to, tylko ładniej to wygląda :D). No i finish który sobie wymarzyłem (a że jestem pojebany pod tym względem już niektórzy wiedzą) został oddany na tyle dobrze na ile można sobie było wyobrazić :)

Cena - dobra :D

Zdjęcia:
Spoiler

Za inspiracje kolorystyczne i konsultację w sprawie faktycznego doboru modelu leci podziękowanie dla @Musza :)

Spoiler


Próbki będą mam nadzieję całkiem niedługo we w miarę ciekawej formie, być może w połączeniu z recką Randalla RD45 ;)
« Ostatnia zmiana: 29 Gru, 2017, 23:25:50 wysłana przez Aremenius »

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: [NGD] Skervesen Nebelung
« Odpowiedź #1 29 Gru, 2017, 22:08:28 »
ZIELOOOOOOOOOOONAAA AAAAAAAAAAA (tak to będzie na pl?)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Odp: [NGD] Skervesen Nebelung
« Odpowiedź #2 29 Gru, 2017, 22:11:26 »
Gratzy. Trzymaj ją i ciesz się a w wakacje zalecę pogadać i jak pozwolisz pobrzdąkać :)

Offline gos.sebastian

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
Odp: [NGD] Skervesen Nebelung
« Odpowiedź #3 29 Gru, 2017, 22:14:50 »
« Ostatnia zmiana: 29 Gru, 2017, 22:19:03 wysłana przez gos.sebastian »

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: [NGD] Skervesen Nebelung
« Odpowiedź #4 29 Gru, 2017, 22:23:36 »
Cytując:
Cytuj
Cena - dobra :D

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: [NGD] Skervesen Nebelung
« Odpowiedź #5 30 Gru, 2017, 00:07:36 »
Kiedy na giełdę? :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: [NGD] Skervesen Nebelung
« Odpowiedź #6 30 Gru, 2017, 00:23:50 »
Tu jest cholera jasna wszystko krzywo O.o

Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: [NGD] Skervesen Nebelung
« Odpowiedź #7 30 Gru, 2017, 01:03:24 »
Kiedy na giełdę? :D

A co? Aurora gdzieś się pojawiła na ruskich serwerach? :D

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: [NGD] Skervesen Nebelung
« Odpowiedź #8 30 Gru, 2017, 01:08:24 »
Nie kminie o co chodzi zatem obstawiam, że niedługo. :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: [NGD] Skervesen Nebelung
« Odpowiedź #9 30 Gru, 2017, 01:36:15 »
Będę walczyć! Za Wołyń! Za Ojczyznę!!!

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: [NGD] Skervesen Nebelung
« Odpowiedź #10 30 Gru, 2017, 10:05:16 »
Nie kminie o co chodzi zatem obstawiam, że niedługo. :D

Aurora to jego pierwszy skerve. Ma taki top w kolorze jakieś mgławicy, więc nadał jej oryginalną nazwę "aurora"... Zamiast kurwa "WorldDestructorOmni 25306Diminished". To by przynajmniej coś oznaczało.
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: [NGD] Skervesen Nebelung
« Odpowiedź #11 30 Gru, 2017, 11:36:11 »
Z racji tego, że na ruskich serwerach znajdziesz wszystko to uznałem, że i podciągnięcie ich tutaj będzie adekwatne :D

Offline delaa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 129
    • Youtube
Odp: [NGD] Skervesen Nebelung
« Odpowiedź #12 30 Gru, 2017, 13:38:56 »
A to dopiero.
Prawie tak ładna jak moja Ostryga.. ;-)
Nawet klonowa podstrunnica wyjątkowo mi leży tu.
Pozdr.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Skervesen 4AP

Zaczęty przez commelina « 1 2 ... 6 7 » Gitary 7-strunowe

157 Odpowiedzi
75480 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2014, 23:03:11
wysłana przez mondomg
46 Odpowiedzi
41836 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sie, 2013, 12:06:44
wysłana przez mondomg
MG-r. Skervesen?

Zaczęty przez 2BeFree « 1 2 ... 5 6 » Wzmacniacze i kolumny

148 Odpowiedzi
38104 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Mar, 2016, 18:15:21
wysłana przez Amal_68
Skervesen Nebelung 8

Zaczęty przez Franq « 1 2 » Custom shop

35 Odpowiedzi
13796 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lis, 2015, 21:33:44
wysłana przez Franq
8 Odpowiedzi
3242 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Maj, 2021, 09:09:41
wysłana przez dari555