Autor Wątek: Headrush vs Helix vs AX8  (Przeczytany 20301 razy)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Headrush vs Helix vs AX8
« 19 Paź, 2017, 04:46:35 »
Siema.

Jako iż trochę ponad rok temu wypierdoliłem do Jukejowa, powoli zaczyna mnie być stać na różne gówno.

Tak sobie przeglądałem kanał Oli Englunda i inne chujemuje w internetach w kwestii obecnych symulatorów... i się zastanawiam, na który odłożyć sę hajsy.

Z tego, co widzę, to cenowo w UK układa się: Helix LT < Headrush < Helix < AX8 (ten ostatni nie wiem, gdzie dorwać, więc nie mam pewności co do jego ceny)

Po szybkim obczajeniu forum za pomocą tego wihajstra w prawym górnym rogu ;) doszukałem się, że Headrush ma opinię "Helixa dla ubogich", że nie warto. Nie czaję tylko czemu? Czy Helix brzmi lepiej od 11R? :o Bo tak poza tym, to w kwestii użytkowej Headrush i Helix zdają się być tym samym, z tym, że "pełna" wersja Helixa ma więcej pierdolinków i/o z tyłu, co domyślam się może być przydatne w studio, ale że nawet nie czaję co one dają to pewnie mnie to i tak różnicy nie robi :D

AX8 zdaje się być dużo trudniejszy w użyciu, nie ma geja i jest najdroższy, ale za to na filmikach Oli brzmi najlepiej.

Z tego, co ogarnąłęm, to każdy z tych cyfrzaków to już klasa sprzętu, przy której jeśli brzmisz chujowo, to znaczy żeś pizda i nie wiesz, co robisz (czyli pewnie będę się nienawidził, jak wyjebię 3/4 miesięcznej pensji na coś, czego nie będę umiał używać ku satysfakcjonującemu rezultatowi, ale jebać :D ).

Wiedząc, że się lepiej znacie i macie lepsze doświadczenie - co wg. was by przemawiało za i przeciw każdemu z nich, porównując je ze sobą?
W sumie tak szczerze, to głównie rozkminiam Headrush vs. Helix (i jeśli Helix, to czy LT, czy pełny)...
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Headrush vs Helix vs AX8
« Odpowiedź #1 19 Paź, 2017, 16:12:44 »
Grałem na Helixie i na AX8.

Fractal ma lepsze brzmienie, ale gorszy UI. Na jednym i drugim śmierdzi cyfrą jak się gra, ale z dwojga złego brałbym AX8.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Headrush vs Helix vs AX8
« Odpowiedź #2 19 Paź, 2017, 20:12:28 »
Grałem tylko na AX8. Kompatybilność bloków z normalnym Axe-Fx II sprawia, że jakiekolwiek inne chuje-muje multi fx nie mogą mieć startu. Jeśli ktoś umi w słuchanie community i sensowność aktualizacji software'u na tej podstawie, to jest to Fractal Audio Systems.

Tak, jestem nieobiektywny, bo poza Axe Fx kręci mnie tylko Kemper :)  Gdybym miał kasę, nie zastanawiałbym się ani chwili; może i konkurencja dogania FAS, ale sprawdzanie tego nie jest dla mnie warte nawet tych 200 Euro, nie chciałoby mi się.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Headrush vs Helix vs AX8
« Odpowiedź #3 19 Paź, 2017, 21:03:01 »
Czy ax8 potrafi na basie ukręcić brzmienie, które będzie jednocześnie czyste i przesterowane? Czy jak nie ma dual ampów itp. to nie da rady?

Czy da się go kupić gdziekolwiek poza https://www.g66.eu ? Bo albo mój google jest upośledzony, albo nigdzie indziej w Europie go nie ma...

Wszyscy widzę zgodni, że Headrush w ogóle nie jest wart uwagi.

Pełen Helix zdaje się być maszyną o największych mozliwościach w sensie wejść/wyjść i możliwości kombinowania z ukręcaniem brzmienia... tylko ono samo w sobie nie jest tak rasowe, jak fractalowe. Ale za to widzę, że na rynku wtórnym potrafi kosztować dosłownie połowę ax8... i to chyba wydaje mi się najsensowniejsza opcja dla mnie. Zapolować na okazyjnego Helixa.

Ale to jeszcze nie podjęta decyzja, zanim dozbieram wolnej gotówki dość to jeszcze chwila minie, więc jakby ktoś jeszcze miał jakieś opinie, to śmiało :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Headrush vs Helix vs AX8
« Odpowiedź #4 19 Paź, 2017, 21:57:50 »
@sylkis się Pan nie obrazi, ale bym wział tego Helixa z ogłoszenia :)
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 508
  • Venus as a goodboi
Odp: Headrush vs Helix vs AX8
« Odpowiedź #5 19 Paź, 2017, 22:42:50 »
Super cena na Helixa :o

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Headrush vs Helix vs AX8
« Odpowiedź #6 20 Paź, 2017, 01:36:23 »
Jakbym miał tak 7 stów z dupy wyjąć to spoko, ale to równo połowa mojej miesięcznej pensji :D
Więc pewnie za 2-3 miechy będę miał tak aby sobie kupić, pozostaje nadzieja, że wtedy podobna okazja się przytrafi ;)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Headrush vs Helix vs AX8
« Odpowiedź #7 20 Paź, 2017, 05:55:32 »
Jakbym miał tak 7 stów z dupy wyjąć to spoko, ale to równo połowa mojej miesięcznej pensji :D
Więc pewnie za 2-3 miechy będę miał tak aby sobie kupić, pozostaje nadzieja, że wtedy podobna okazja się przytrafi ;)

A Ty mieszkasz może w Edynburgu? Chcesz mi pomóc ogarnąć temat? :D
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Headrush vs Helix vs AX8
« Odpowiedź #8 20 Paź, 2017, 13:15:12 »
Bardzo daleko ;) na samiuuuutkim południu nad morzem koło Lądka Zdrój ;)
Także jeśli sam chcesz go wciągnąć to śmiało :) i chętnie bym pomógł, ale obawiam się, że bym tylko utrudnił.
Sa też inne ogłoszenia poniżej 900, ale to jedno najtańsze
« Ostatnia zmiana: 20 Paź, 2017, 13:20:01 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Headrush vs Helix vs AX8
« Odpowiedź #9 20 Paź, 2017, 15:19:25 »
Jakbym miał tak 7 stów z dupy wyjąć to spoko, ale to równo połowa mojej miesięcznej pensji :D
Więc pewnie za 2-3 miechy będę miał tak aby sobie kupić, pozostaje nadzieja, że wtedy podobna okazja się przytrafi ;)

A Ty mieszkasz może w Edynburgu? Chcesz mi pomóc ogarnąć temat? :D
Ja nie mieszkam, ale może bym i mógł.  ;)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Headrush vs Helix vs AX8
« Odpowiedź #10 20 Paź, 2017, 16:21:55 »
Czy ax8 potrafi na basie ukręcić brzmienie, które będzie jednocześnie czyste i przesterowane? Czy jak nie ma dual ampów itp. to nie da rady?

Wszystko się da. Dual ampy w dużym Axe dają Ci (oprócz oczywistych zalet dwóch wzmakow w łańcuchu) po prostu absolutny zero lag przy zmianie brzmienia. W AX8 musisz zmienić preset, lub x/y state - poczujesz wtedy lekkie opóźnienie pod butem. Dla wielu użytkowników niezauważalne, dla innej grupy wkurwiajace.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Headrush vs Helix vs AX8
« Odpowiedź #11 20 Paź, 2017, 21:50:31 »
Sylkis odzywa się na forum... który mamy rok?
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Headrush vs Helix vs AX8
« Odpowiedź #12 20 Paź, 2017, 22:39:56 »
Sylkis, przywróć stary awatar, bo nick pamiętam, ale kocopołów które wypisywałeś, już nie ;) :D (a zawsze najlepiej kojarzyło mi się kocopoły z awatarem ;) )

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Headrush vs Helix vs AX8
« Odpowiedź #13 21 Paź, 2017, 21:58:28 »
Sylkis, przywróć stary awatar, bo nick pamiętam, ale kocopołów które wypisywałeś, już nie ;) :D (a zawsze najlepiej kojarzyło mi się kocopoły z awatarem ;) )
;*
Sylkis odzywa się na forum... który mamy rok?
Czyli jednak tęsknicie <3 Muszę zacząć z powrotem tutaj włazić :D


Czy ax8 potrafi na basie ukręcić brzmienie, które będzie jednocześnie czyste i przesterowane? Czy jak nie ma dual ampów itp. to nie da rady?

Wszystko się da. Dual ampy w dużym Axe dają Ci (oprócz oczywistych zalet dwóch wzmakow w łańcuchu) po prostu absolutny zero lag przy zmianie brzmienia. W AX8 musisz zmienić preset, lub x/y state - poczujesz wtedy lekkie opóźnienie pod butem. Dla wielu użytkowników niezauważalne, dla innej grupy wkurwiajace.
Znaczy się jest możliwe na żywo grać na basie z cleanem dla ładnego dołu i przesterem na górce na raz? Myślałem, że jak nie ma dual ampów to znaczy, że nie da się sygnały rozbić na dwie ścieżki efektów równolegle
« Ostatnia zmiana: 21 Paź, 2017, 23:29:07 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Headrush vs Helix vs AX8
« Odpowiedź #14 22 Paź, 2017, 09:54:15 »
Cytat: sylkis
Znaczy się jest możliwe na żywo grać na basie z cleanem dla ładnego dołu i przesterem na górce na raz? Myślałem, że jak nie ma dual ampów to znaczy, że nie da się sygnały rozbić na dwie ścieżki efektów równolegle

Poczekaj. Co to znaczy "na raz"? Jeśli chcesz mieć na dwóch wyjściach dwa skrajnie różne brzmienia _jednocześnie_, to faktycznie bez dual ampów zasadniczo nie jest to możliwe. Trik jaki przychodzi mi do głowy i który warto sprawdzić to używanie dla czystego brzmienia axe fixowej kostki o cechach preampu w jednej nitce łańcucha, a dla brzmienia przesterowanego - normalnej symulacji wzmacniacza w drugiej. Clean będzie wówczas, no cóż, może i bez polotu, ale będzie. Przester zaś - całkiem prawilny.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Headrush vs Helix vs AX8
« Odpowiedź #15 22 Paź, 2017, 20:19:25 »
Chcę mieć możliwość grania na basie z porządnym cleanem i przesterem jednocześnie jeden obok drugiego. Koniec końców mogą być zmieszane w jeden sygnał, nie robi mi to problemu.
Czyli da się zrobić trik, ze są dwa łańcuchy niezależnych od siebie efektów przed jednym wzmakiem?

Czyli dalej pozostaje możliwość rozbicia ścieżki na dwa, ale po prostu nie da się więcej, niż jednego ampa wjebać? Bo myślałem, że w ogóle ścieżki nie da się rozbić na dwa...
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Headrush vs Helix vs AX8
« Odpowiedź #16 22 Paź, 2017, 23:15:20 »
Czyli dalej pozostaje możliwość rozbicia ścieżki na dwa, ale po prostu nie da się więcej, niż jednego ampa wjebać? Bo myślałem, że w ogóle ścieżki nie da się rozbić na dwa...

Musi się dać. Tzw. "grid" to 4x12, możesz zagospodarować cztery nitki. Zgaduję, że nie ma problemu, by w jednej nitce wpuścić sygnał na udawacz preampu i zrobić z tego znośny clean, a w drugiej nitce mieć normalny wzmak do opękania brzmień przesterowanych. Nie potwierdzę, bo od dawna AX8 nie mam, ale bawiłem się w podobny sposób, gdy chciałem pozbyć się laga przy przełączaniu brzmień - miałem w pełni funkcjonalny clean _przy wyłączonej symulacji wzmaka_ oraz pełną kurwę z bloku ampsima nadeptywaną według uznania (laga nie ma, bo ona w łańcuchu jest cały czas, tylko śpi do czasu wdepnięcia, proste i skuteczne). Nie widzę teoretycznych przeciwwskazań, by te dwa brzmienia puścić osobnymi nitkami grida.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Headrush vs Helix vs AX8
« Odpowiedź #17 23 Paź, 2017, 16:33:16 »
Właśnie zauważyłem literówkę "przeamp" w moim poprzednim poscie  :o :facepalm: :lol:
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Odp: Headrush vs Helix vs AX8
« Odpowiedź #18 23 Paź, 2017, 17:18:23 »
Coś jak przehuj ?
Ot tak na temat :)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 508
  • Venus as a goodboi
Odp: Headrush vs Helix vs AX8
« Odpowiedź #19 23 Paź, 2017, 19:02:42 »
Coś jak przehuj ?
Ot tak na temat :)


Co? XD

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Odp: Headrush vs Helix vs AX8
« Odpowiedź #20 23 Paź, 2017, 20:10:05 »
Coś jak przekozak ale już może bez offtopa :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
7306 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Kwi, 2008, 09:12:54
wysłana przez Mery
The Helix Nebula

Zaczęty przez deely Muzyka

0 Odpowiedzi
1583 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2011, 22:09:39
wysłana przez deely
Line6 Helix!!!

Zaczęty przez gizmi7 « 1 2 ... 6 7 » Efekty

166 Odpowiedzi
54331 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Kwi, 2017, 13:14:25
wysłana przez Amal_68
Headrush pedalboard

Zaczęty przez krzy1125 « 1 2 3 4 » Efekty

82 Odpowiedzi
26094 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Mar, 2018, 08:01:48
wysłana przez pshemo
Helix Native

Zaczęty przez gizmi7 Software

4 Odpowiedzi
5556 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Wrz, 2017, 09:43:20
wysłana przez Amal_68