Autor Wątek: [poradnik] Jak dobrać struny Elixir do 7mki?  (Przeczytany 12299 razy)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
[poradnik] Jak dobrać struny Elixir do 7mki?
« 08 Lut, 2009, 10:06:37 »
Witam, witam, lecz o zdrowie nie pytam.

Jako, iż uważam, że najlepszym rozwiązaniem, aby mieć żywotne struny (i dobrze brzmiące) jest zakup strun firmy Elixir, a niestety Elixir nie produkuje seryjnych zestawów do 7mek, to zdecydowałem się napisać ten oto krótki przewodnik, jak dobrać Elixiry do 7mki o menzurze długości 25,4" minimalnymi kosztami nie bawiąc się w shipping zza wielkiej wody. Minimalny wydatek czyli około 120 zł na pół roku. Albo dłużej. :)

Struny Elixir są częścią koncernu W. L. Gore & Associates, który rozpoczął swoją działalność w roku 1958. W tym właśnie czasie firma zaczęła poszukiwania nowych możliwości zastosowania polimeru fluorokarbonowego, a w szczególności politetrafluoroetyl enu (PTFE). W przeciągu pierwszych dwunastu lat działalności, przewody i kable Gore znalazły zastosowanie nie tylko na całej planecie ziemskiej, ale również na Księżycu! Te fluoropolimerowe produkty zapewniają wiele innowacyjnych rozwiązań w tym oryginalny patent zastosowany w wiodących na rynku strunach Elixir. Główną zaletą owych strun jest niespotykana trwałość (pięć razy dłuższa żywotność niż u innych producentów) a także świetne brzmienie. Koniec z rdzą na strunach! (www.lauda-audio.pl)

Ad rem.

Podstawą do wyjściowego setu strun w naszym wiosełku będzie zestaw .012-.068 baritone. Składa się on ze strun o grubościach 68, 52, 38, 22, 16, 12. I, generalnie rzecz ujmując, są cztery drogi do rozbudowania tego zestawu za pomocą dostępnych w naszych muzycznych sklepach zestawów strun Elixir.

Opcja nr 1.

Dokupujemy zestaw .009-.046 custom light. Z niego przyda nam się struna 09 oraz struna 46. Strunę 09 montujemy jako wysokie e zaś 46 montujemy jako A.

Posiadamy wtedy zestaw 09, 12, 16, 22, 46, 52, 68. Można także nie używać struny 46 i posłużyć się do tego struną 38 z zestawu baritone (wtedy mamy zestaw 09, 12, 16, 22, 38, 52, 68). Zestaw pasuje najlepiej do standardowego HEADGHE lub do drop A.

Opcja nr 2.

Dokupujemy zestaw .011-.049 medium. Montujemy wszystkie oprócz 49. Warto zaznaczyć, że strunę 38 ma także baritone (mamy wtedy zamiennik). Posiadamy wtedy zestaw 11, 14, 18, 28, 38, 52, 68. Również dostandardowego HEADGHE, drop A, ale można już się pokusić aby nastroić gitarę pół tonu niżej.

Opcja nr 3. (najkosztowniejsza, bo wymaga zakupienia aż 3 zestawów)

Dokupujemy zestawy .011-.049 medium oraz .010-.052 light-heavy. Z pierwszego zestawu interesują nas struny 11, 14, 18, z drugiego zaś interesują nas struny 32 i 42 (oraz ewentualnie 52 gdyby nam pękła nasza 52 z zestawu baritone...). Jak się można domyślić, montujemy je tak, aby mieć zestaw: 11, 14, 18, 32, 42, 52, 68.
Wariant drugi: 12, 16, 18, 32, 42, 52, 68. (w stosunku cenowym jednak wypada średnio, bo używany jeno jednej struny z zestawu medium - 18, zatem polecam pierwszy wariant)

Opcja nr 4.

Dokupujemy zestaw .010.-052 light heavy. Interesują nas struny 32 i 42. Łączymy to z zestawem baritone w taki sposób, by mieć struny o zestawie: 12, 16, 22, 32, 42, 52, 68. To zestaw dla najcięższych zawodników, sam go aktualnie posiadam grając w HEADGHE oraz drop A ale sądzę, że pociągnie strój obniżony o cały ton bez większych komplikacji.
___________________ ___________________ ___________________ ___________________ ________

A teraz graficzno-symboliczny instruktaż dla tych, którzy nic nie zrozumieli z wypocin powyżej. :D

Opcja nr 1.
Baritone: 12, 16, 22, 38, 52, 68.
Custom Light: 09, 11, 16, 26, 36, 46.
Otrzymujemy:
var.1 - 09, 12, 16, 22, 46, 52, 68.
var.2 - 09, 12, 16, 22, 38, 52, 68.

Opcja nr 2.
Baritone: 12, 16, 22, 38, 52, 68.
Medium: 11, 14, 18, 28, 38, 49.
Otrzymujemy: 11, 14, 18, 28, 38, 52, 68.

Opcja nr 3.
Baritone: 12, 16, 22, 38, 52, 68.
Light-Heavy: 10, 13, 17, 32, 42, 52.
Medium: 11, 14, 18, 28, 38, 49.
Otrzymujemy:
var.1 - 11, 14, 18, 32, 42, 52, 68.
var.2 - 12, 16, 18, 32, 42, 52, 68.

Opcja nr 4.
Baritone: 12, 16, 22, 38, 52, 68.
Light-Heavy: 10, 13, 17, 32, 42, 52.
Otrzymujemy: 12, 16, 22, 32, 42, 52, 68.
___________________ ___________________ ___________________ ___________________ ________

Dzięki za przeczytanie tego krótkiego przewodnika i pozdrawiam!

Az
« Ostatnia zmiana: 08 Lut, 2009, 10:13:52 wysłana przez Az »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
kurde, ale żeby kupować tak drogie sety strun, żeby prawie połowa poszła w kąt? :P

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
reszte mozna odsprzedac na allegro, jako sety do banjo :D

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
kurde, ale żeby kupować tak drogie sety strun, żeby prawie połowa poszła w kąt? :P

Moim zdaniem struny Elixir są tego warte. Poza tym można oddać znajomym albo zrobić tak, jak mówi Sinner... :zuo:
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
   Dla mnie nic nie warty ten przewodnik i strata kasy. Sety które otrzymujesz (no i te fabryczne) są beznadziejnie wyliczone ;).
   Struny powinny mieć zbliżony/nieznacznie rosnący naciąg, jedynie podczas skoku w basowe powinien się zwiększyć do 2kg. Proponuje kompletować sety kierujące się tymi zasadami (np.10-14-18-28-38-52-70, 9-13-17-26-36-50-66 etc.)
    Z Toleinem jakiś czas temu zainteresowaliśmy się tymi pierdołami (czyli rzeczy których gitarzysta szuka, bo musi jakoś usprawiedliwić swój chujowy sound z łapy :P), ale powiem że jeszcze tak zadowolony z secików dobranych nie byłem. Warto sobie spróbować choć raz customowego setu o wartościach prawidłowych, jest różnica choćby w wygodzie (a i wpływa to of kors na dużo więcej czynników np.zdrowotność krzywizny gryfu).
    Uprzedzając kolejne posty, Tolein znalzł także "dowód fizyczny" na to że odległość od kluczy do siodła i od mostu do otworków nie ma wpływu na naciąg.

EDIT_dzięki tym doświadczeniom i szukaniu setów, portfel ucierpiał na baaardzo często zmienianych strunach, a Sinnerek dostanie nadprogramową ilość ballendów  :D

:*
« Ostatnia zmiana: 08 Lut, 2009, 10:34:50 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Każdy ma swoją receptę, ja napisałem poradnik względem strun Elixir i mi się na nich gra wygodnie. ;) Trzeba się pogodzić z mankamentem, że idealnych strun, zestawów czy cokolwiek takiego - nie będzie. Po to producenci różnicują swoje zestawy, by każdy mógł sobie wybrać swój ulubiony, najwygodniejszy, najbardziej mu odpowiadający. A jeśli chcesz się bawić w matematyka... hm. :) To się baw. Uważasz, że ludzie pod sceną usłyszą różnicę w graniu między struną 11 a 12? Ja chyba bym nie usłyszał... :)

Niemniej jednak, dziękuję za krytyczną uwagę. ;)

Proponuje kompletować sety kierujące się tymi zasadami (np.10-14-18-28-38-52-70, 9-13-17-26-36-50-66 etc.)

Opcja nr 2.
Baritone: 12, 16, 22, 38, 52, 68.
Medium: 11, 14, 18, 28, 38, 49.
Otrzymujemy: 11, 14, 18, 28, 38, 52, 68.

Mega różnica?
« Ostatnia zmiana: 08 Lut, 2009, 10:42:37 wysłana przez Az »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Jednak jest, akurat 2 skrajne struny mają za duży/za mały naciąg. Ale to najlepszy set chyba z tych Twoich. Uważam też, że zamiast wydawać te 120zł i pierdolić się ze sprzedażą niepotrzebnych, lepiej kupić kilka setów w tej cenie i częściej zmieniać.

aha opcja nr.4 to już imo totalny pigmej ;)
« Ostatnia zmiana: 08 Lut, 2009, 10:49:29 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
EDIT_dzięki tym doświadczeniom i szukaniu setów, portfel ucierpiał na baaardzo często zmienianych strunach, a Sinnerek dostanie nadprogramową ilość ballendów  :D

:*

podeslac Ci adres na PW? :D

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
EDIT_dzięki tym doświadczeniom i szukaniu setów, portfel ucierpiał na baaardzo często zmienianych strunach, a Sinnerek dostanie nadprogramową ilość ballendów  :D

:*

podeslac Ci adres na PW? :D

Mam, paka szykuje się na dzień kobiet :D

Musza a taki secik jak podales 9-13-17-26-36-50-66  gdzie mozna dostac? Uzywam w standardowej skali i set 10-59 nie dokonca mi pasuje.

Musisz dobrać z pojedynczych strun. Polecam Taniestruny i Firmę Muzyczną. Do końca lutego możesz mieć tylko problem z 66, ale jak Ci się spieszy to Ci oddam swoją ;) EB of kors tylko
« Ostatnia zmiana: 08 Lut, 2009, 11:38:19 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Jednak jest, akurat 2 skrajne struny mają za duży/za mały naciąg. Ale to najlepszy set chyba z tych Twoich. Uważam też, że zamiast wydawać te 120zł i pierdolić się ze sprzedażą niepotrzebnych, lepiej kupić kilka setów w tej cenie i częściej zmieniać.

aha opcja nr.4 to już imo totalny pigmej ;)

No, ale przypominam, że topic odnosi się elixirów, a nie innych producentów. ;) Zatem celem topicu jest dobranie najlepszego zestawu strun tej, a nie innej firmy. I jeszcze raz napiszę, że dla Elixira warto. To nie jest D'addario, które po tygodniu czy dwóch wymagają wymiany.

BTW opcja nr.4 dla mnie jest wygodna i brzmi naprawdę nieźle. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Jednak jest, akurat 2 skrajne struny mają za duży/za mały naciąg. Ale to najlepszy set chyba z tych Twoich. Uważam też, że zamiast wydawać te 120zł i pierdolić się ze sprzedażą niepotrzebnych, lepiej kupić kilka setów w tej cenie i częściej zmieniać.

aha opcja nr.4 to już imo totalny pigmej ;)

No, ale przypominam, że topic odnosi się elixirów, a nie innych producentów. ;) Zatem celem topicu jest dobranie najlepszego zestawu strun tej, a nie innej firmy. I jeszcze raz napiszę, że dla Elixira warto. To nie jest D'addario, które po tygodniu czy dwóch wymagają wymiany.

BTW opcja nr.4 dla mnie jest wygodna i brzmi naprawdę nieźle. ;)

   Wiesz, ale Twój poradnik nie zawiera "najlepszego zestawu tej a nie innej firmy" i tu cały problem. Nie poparłeś to niczym oprócz swojej teorii wygody, która dla każdego może być inna przy takim rozmachu naciągu.
   Myślę, że ludzie którzy chcą koniecznie Elixiry wpadli na to że trzeba składać z 2uch setów, a Twoje złożone sety ani trochę nie lepsze od standardowych + najgrubsza struna (bo jakie są kryteria? no tak, Twoje pojęcie wygody).
   Jeżeli ktoś chce mieć koniecznie elixiry (no prawie :P) to niech kupi set i dokupi najgrubszą strunę EB, bo przecież "pod sceną" nie usłyszą różnicy, a wyjdzie o stokroć taniej.
    Generalnie to szanuje Twoje zdanie, to że Ci wygodnie itd. ale to nie jest materiał na osobny topic zdecydowanie. czemu? patrz wyżej ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
A ja jednak uważam inaczej. Struny Elixir to nie tylko wygoda, ale także ich żywotność. Pozostają srebrne i jak nówki przez bardzo długi czas. W teorii, jak napisałeś, można dokupić Najgrubszą strunę jakiej się tam chce wielkości, ale czy wtedy pozostałe zostaną w zgodzie z Twoją teorią idealnych rozmiarów strun? Sprawdź zestawy Elixira, bo ja nie mam pewności, czy ma takie sety, które podałeś (oprócz najgrubszej). Zatem nie tylko względy wygody, ale także względy żywotności. Bo faktycznie te struny nie rdzewieją.

To czy moje sety nie są ani trochę lepsze od propozycji dokupywania jakiejś tam najgrubszej struny do setu (bo jednej struny do elixira dostać nie można w pl, chyba, że z drugiej ręki :D) można dyskutować. Bo co jakiś czas będziesz musiał wymieniać tę jedną strunę, a zwłaszcza na czystym kanale w piecu będzie słychać różnicę jakościową między tą jedną, a resztą strun.

A co do wygody - właśnie dlatego podałem kilka rodzajów setów, by każdy mógł sobie dobrać dla siebie najwygodniejszy. ;)

BTW grałeś w ogóle na Elixirach? ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
A ja jednak uważam inaczej. Struny Elixir to nie tylko wygoda, ale także ich żywotność. Pozostają srebrne i jak nówki przez bardzo długi czas. W teorii, jak napisałeś, można dokupić Najgrubszą strunę jakiej się tam chce wielkości, ale czy wtedy pozostałe zostaną w zgodzie z Twoją teorią idealnych rozmiarów strun? Sprawdź zestawy Elixira, bo ja nie mam pewności, czy ma takie sety, które podałeś (oprócz najgrubszej). Zatem nie tylko względy wygody, ale także względy żywotności. Bo faktycznie te struny nie rdzewieją.

To czy moje sety nie są ani trochę lepsze od propozycji dokupywania jakiejś tam najgrubszej struny do setu (bo jednej struny do elixira dostać nie można w pl, chyba, że z drugiej ręki :D) można dyskutować. Bo co jakiś czas będziesz musiał wymieniać tę jedną strunę, a zwłaszcza na czystym kanale w piecu będzie słychać różnicę jakościową między tą jedną, a resztą strun.

A co do wygody - właśnie dlatego podałem kilka rodzajów setów, by każdy mógł sobie dobrać dla siebie najwygodniejszy. ;)

BTW grałeś w ogóle na Elixirach? ;)

Nie zrozumieliśmy się. Sety podane przezemnie (jako almost idealne) jesteśmy w stanie złożyć tylko z EB obecnie (chyba ze ktoś chce kupować set dla 1-2 strun i kompletować). Jeżeli ktoś chce Elixiry, proszę bardzo. Kupi sobie set 10-52 i set barytonowy, wstawi 68 z barytonowego i już. Twoje podmiany strun są po prostu troszkę śmieszne, bo ni to wygodniejsze (przynajmniej nie z zasady, jedynie dla Ciebie) ni to lepiej wyliczone. KAŻDY kto chce elixiry i tak na to wpadł (a sam złoży sobie jak będzie chciał 1en z tych 2uch), więc nie ma tu materiału z którego trzeba by/przydałby się poradnik. Koniec odemnie!
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Mimo wszystko napisałem to dla tych, którzy jeszcze nie szukali a chcieliby grać na Elixirach na 7mce. ;) Ja w internecie nie znalazłem żadnego takiego poradnika (raptem jedna propozycja, której tu nie użyłem, bo wymaga dokupywania pojedyńczo strun, a w PL to niemożliwe), zatem zdecydowałem się napisać go sam.

Wszystko jest podyktowane pod Elixiry, jak dobrać najlepszy indywidualnie zestaw z Elixirów, nie zaś Ernie Ballów (które też są dobrymi strunami). Poradnik powinien być wskazówką, a nie ultimate way of solution, jak dopasować strunki. De facto i tak każdy sam sobie wybierze co tam będzie chciał. Zatem stąd pewnie owo nieporozumienie. Moim zdaniem zawsze jest lepiej kierować się wygodą grania, zarówno przy wyborze sprzętu, jak i tych nieszczęsnych strun. A empiryzm jest tu jak najbardziej wskazany. A jeśli ktoś chce, bym mu napisał dlaczego Elixiry a nie EB, to na priv poproszę msg. ;)

Wniosek: ktoś chce Ernie Balle - niech kupuje Ernie Balle.
Ktoś chce Elixiry - niech kupuje Elixiry.

BTW: Pisze się "ode mnie"* ;)

I dzięki za udział w dyskusji.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline BartoszKa

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Używam Elixirów już parę lat i na początku miałem niezły stres przed zerwaniem struny (nieowijanej) co w moim naiwnym mniemaniu wiązać się musiało zakupem/wymianą nowego kompletu stringów. Kumpel skołował mi skądś jakieś pojedyncze Elixiry i stres na jakiś czas zniknął ale wszystko ma swój kres no i z braku laku założyłem pewnego pięknego dnia zwykłą strunę. I to był najpiękniejszy dzień mojego życia ;) Zero różnic :D  Może nieco szybciej się syfią ale można sobie pozwolić raz na 2 tygodnie na wymianę struny za 2 zyla a nie kompletu za 5 dych. Kup sobie zatem komplet do barytona i dołóż E1 jakąś 10-tkę czy 9-tkę (co tam wolisz) np. EB i po problemie. Co do strun owijanych to się zgodzę, że nic nie przebije trwałości Elixirów ale co wiolinów to na moje ucho różnice są żadne.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
@BartoszKa
Owszem, sprawa jest prosta jeśli chodzi o gitary ze stałym mostem, można sobie do woli strunki zmieniać. Ale jeśli masz z ruchomym mostkiem 7mke, to trzeba się potem bawić śrubokrętem i regulować mostek co rusz.
Poza tym - na ucho różnice jakieś tam minimalne są z pewnością, na które sie nie zwraca zresztą uwagi, ale tu wchodzi w grę wytrzymałość i to, że nie rdzewieją. That's all.
« Ostatnia zmiana: 08 Lut, 2009, 12:32:59 wysłana przez Az »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline BartoszKa

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Żeby Ci struny zardzewiały, to byś musiał chyba z pół roku rzeźbić na nich dzień i noc bez przerwy ;) A tak na poważnie, to uważam, że przewaga Elixirów widoczna jest tylko przy strunach owijanych bo dzięki powłoce którą są pokryte pot, brud, kurz i cholera wie jeszcze co, nie gromadzi się między zwojami owijki i to bezpośrednio przekłada się na ich żywotność brzmieniową. Co do wytrzymałości to są struny bardziej wytrzymałe niż Elixiry a konkekstmojej wypowiedzi odnosił się też do gitar z ruchomym mostem - w jednej ze swoich gitar (Ibanez RG 565 z Edgem) "od zawsze" miałem Elixiry i przy zerwaniu struny po prostu wymieniałem ją na nową a przy zablokowaniu mostu przy wymianie  struny i przy używaniu jednej grubości i marki strun na wymianę, problem regulacji mostu (menzura i naciąg) znika. I żeby nie było ;) : jestem wielkim fanem Elixirów (choć mam też inne struny w paru instrumentach) i uważam, że opłaca się je kupować (chociażby po to, aby nie musieć walczyć z całym floydem co 2-3 tygodnie bo tyle przy normalnym graniu wytrzymują zwykłe struny).

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
I o to właśnie mi chodzi. ;) Ja ową przewagę wytrzymałości Elixirów w wiolinach też zauważyłem. Nie brudzą się, nie syfią itd. tak samo jak struny w owijce.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
To o czym mówi Musza, to prosta zasada, której się teoretycznie powinniśmy trzymać dobierając struny do gitary. Zapewnia nam ona przede wszystkim zdrowsze warunki pracy gryfu. Chciałbym tylko podkreślić, że nasze obliczenia (odnośnie grubości strun) oparte były na danych podanych przez d'Addario, a które to dla strun Ernie Balla, czy Elixira, mogą być zupełnie inne. Dlatego Tomku, kochanie, nie masz do końca racji.
Jednakże, zgadzam się w całej rozciągłości, że bez sensu ten poradnik, bo każdy sobie grubości pasujące sam może dobrać, poza tym mamy zdaje się już kilka dyskusji na temat "jakich setów używamy". I powtórzę jeszcze raz - szanujemy Twoje zdanie - jednakże, zachować trzeba jakiś rozsądek, bo takich poradników może być zaraz od cholery i ciut, jeśli każdy przedstawi swój punkt widzenia, swój ideał, etc. Pomysł z łączeniem zestawów też nie jest niczym innowacyjnym, jak kupowanie zestawu i dokupowanie do niego pojedynczych, etc, etc.
Podsumowując, niczego odkrywczego i innowacyjnego tu nie znalazłem, nie jest to też podsumowanie doświadczeń jakiejś większej grupy osób, etc, etc, więc zgadzam się, że żaden z tego wszystkiego poradnik.

P.S. Nie zapominaj że mimo wszystko, nadal Cię kochamy. : *
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300

Ach, jaki fajny ten wątek! :*

Powiedzcie gamoniowi matematyczno-fizycznemu, jak się ma taki set:

11-14-20-30-42-52

- do waszego mędrkowania i teoryj (strój C, 25,4"):

Majster lutnik mi go zamontował, sam go nie wymyśliłem. Jak dla mnie jest git - poza tym, że naciągi są fajne i równe, to jeszcze rzeczywiście wszystko ładnie wybrzmiewa; nie czuje się, że któraś strunka jest od czapy dołożona.

A co do elixirów - ja tam się nie znam, ale moim zdaniem nie można odmówić owijkowym eliksirom, że są zajebiście odporne na pot, kurz i wszystko, co pracowicie wsmarowujemy w struny. Przekłada się to na ten charakterystyczny "dzwonek" w brzmieniu i kto choć raz męczył je dłużej niż 2 tygodnie musiał to usłyszeć.

A poradnik jest fajny, z tym, że nie odkrywa Ameryki; jasne jest, że jak kogoś stać, to prędzej czy później sprawdzi kombinowane sety w stylu AZ; dla bidniejszych pozostaje rozwiązanie, które podał BartoszKa (owoż podoba misię bardzo i chętnie wypróbuję, jak już 7-ka do mnie doleci :)

Vielen Dank!

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
<OT>misiu pysiu, podales moj ulubiony zestaw ktory wlasnie czeka na stole na zamontowanie i setup ;D tylko pamietaj o .20 w owijce!</OT>
Łe tej.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
38401 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Mar, 2014, 00:44:25
wysłana przez mondomg
11 Odpowiedzi
10753 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2013, 13:40:23
wysłana przez sinquestsound
1 Odpowiedzi
6634 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2014, 19:44:37
wysłana przez wojwyk
5 Odpowiedzi
5892 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Gru, 2018, 16:41:02
wysłana przez Fizyczny
6 Odpowiedzi
4559 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Cze, 2020, 22:21:51
wysłana przez Bjørn