Autor Wątek: [poradnik] Jak dobrać struny Elixir do 7mki?  (Przeczytany 12357 razy)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
A ja jednak uważam inaczej. Struny Elixir to nie tylko wygoda, ale także ich żywotność. Pozostają srebrne i jak nówki przez bardzo długi czas. W teorii, jak napisałeś, można dokupić Najgrubszą strunę jakiej się tam chce wielkości, ale czy wtedy pozostałe zostaną w zgodzie z Twoją teorią idealnych rozmiarów strun? Sprawdź zestawy Elixira, bo ja nie mam pewności, czy ma takie sety, które podałeś (oprócz najgrubszej). Zatem nie tylko względy wygody, ale także względy żywotności. Bo faktycznie te struny nie rdzewieją.

To czy moje sety nie są ani trochę lepsze od propozycji dokupywania jakiejś tam najgrubszej struny do setu (bo jednej struny do elixira dostać nie można w pl, chyba, że z drugiej ręki :D) można dyskutować. Bo co jakiś czas będziesz musiał wymieniać tę jedną strunę, a zwłaszcza na czystym kanale w piecu będzie słychać różnicę jakościową między tą jedną, a resztą strun.

A co do wygody - właśnie dlatego podałem kilka rodzajów setów, by każdy mógł sobie dobrać dla siebie najwygodniejszy. ;)

BTW grałeś w ogóle na Elixirach? ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
38493 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Mar, 2014, 00:44:25
wysłana przez mondomg
11 Odpowiedzi
10760 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2013, 13:40:23
wysłana przez sinquestsound
1 Odpowiedzi
6676 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2014, 19:44:37
wysłana przez wojwyk
5 Odpowiedzi
5938 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Gru, 2018, 16:41:02
wysłana przez Fizyczny
6 Odpowiedzi
4606 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Cze, 2020, 22:21:51
wysłana przez Bjørn