Autor Wątek: Xiphos 7 - mniam :)  (Przeczytany 28976 razy)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Xiphos 7 - mniam :)
« Odpowiedź #50 19 Lis, 2008, 08:53:01 »
Hm, z tego co ja wyczytałem, to projektantem Stealtha był niejaki Rick Derringer.

http://www.edroman.com/guitars/bcrich/stealth.htm
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: Xiphos 7 - mniam :)
« Odpowiedź #51 19 Lis, 2008, 09:07:28 »
jesli bierzesz ed romana za zrodlo informacji to radze je zmienic

kolo m.in. przypisuje sobie produkowanie gitar dla typa z NILE pomimo ze robi je KXK. wczesniej podpisal umowe z BC Richem i wykonywal ich kopie na licencji walac naklejki na glowke a BC Rich kasowal za to tylko oplate za licencje....
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Xiphos 7 - mniam :)
« Odpowiedź #52 20 Lis, 2008, 02:31:00 »
O proszę, nie wiedziałem. Niemniej jednak wolę kształt Stealtha od Xiphosa. :)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Odp: Xiphos 7 - mniam :)
« Odpowiedź #53 20 Lis, 2008, 05:40:41 »
Stealth głównie kojarzy sie z wspaniałym muzykiem który ja uzywał,dlatego jest poza konkurencją :devil:
R.I.P. Chuck :(
http://www.bcrich.com/chuckstealth/
« Ostatnia zmiana: 20 Lis, 2008, 14:28:40 wysłana przez DeathMaster »
Sie.. sie.. sie..

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: Xiphos 7 - mniam :)
« Odpowiedź #54 20 Lis, 2008, 07:37:16 »
O proszę, nie wiedziałem. Niemniej jednak wolę kształt Stealtha od Xiphosa. :)

a mi ani jeden ani drugi. najbardziej podoba mi sie ksztalt deski w Warriorze Jacksona.... tylko ze ma glowke szpetna ;)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Xiphos 7 - mniam :)
« Odpowiedź #55 20 Lis, 2008, 10:47:35 »
IMHO to wada wszystkich jacksonów. :P Ale to tylko gust, a o gustach sie nie dyskutuje. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Xiphos 7 - mniam :)
« Odpowiedź #56 20 Lis, 2008, 12:31:17 »


głowka wygląda jakos znajomo ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline wiecheć

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 73
  • Bejmistrz
Odp: Xiphos 7 - mniam :)
« Odpowiedź #57 06 Wrz, 2009, 14:16:53 »
W sumie to po tym jak poogrywałem sobie trochę Ibanoli, planowałem znaleźć sobie najlepiej jakiegoś rg1527 z wymienionymi przystawkami, ale że pojawił się na horyzoncie zupełnie interesujący Xiphos7 toteż zachwiałem się w posadach swojej decyzyjności i dalej tak chybocę. Nigdy w łapach go nie miałem, ale jestem gotów zaryzykować, między innymi dlatego, że zdaje się, że dużo na tym stracić nie mogę. W każdym razie: jak to jest z tymi D-activatorami? To są oryginalne DiMarzio? Słyszałem też, że grają podobnie do emg, nie wiem natomiast ile w tym prawdy. No i, nie ukrywam, martwi mnie w jakimś stopniu produkcja w Indonezji, ale zdaje się, że wcale nie musi być z tym jakoś skandalicznie źle. Cała reszta mi pasuje właściwie, mahoń w desce, neck-thru i stały most, kształt nie jest taki zły, a gdyby walnęli heban na podstrunicy to już w ogóle byłoby ultra, ale w życiu go osobiście nie testowałem, więc pozwolę sobie zapytać, czy warto się tym interesować. Wiele wypowiedzi w tym temacie było mało przychylnych, ale nie wiem na ile są one spowodowane kształtem, a na ile realnym brzmieniem.

thnx! :)
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy
/
I don't want to belong to any club that will accept me as a member

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Xiphos 7 - mniam :)
« Odpowiedź #58 06 Wrz, 2009, 15:06:29 »
trza przyznać - wygodny patyk i całkiem fajnie gra.

Jeśli Ci to wiecheć pomoże, to z czystym sumieniem podpisuje się pod Leonem. Fajnie wiosło gra, ale estetycznie mnie odrzuca.

Offline wiecheć

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 73
  • Bejmistrz
Odp: Xiphos 7 - mniam :)
« Odpowiedź #59 06 Wrz, 2009, 17:16:48 »
No spoko, kształt Xiphosa mi w sumie specjalnie nie przeszkadza, bo choć potrafiłbym sobie wyobrazić o wiele lepsze gitary pod względem estetycznym (stealth, iceman, albo ew. superstrat biały/fioletowy/inny odjechany), to i tak lepsze to niż kolejny czarny/niebieski superstrat, a innych rg1527/7x20 nie znajduję.
Swoją drogą, nie wie ktoś czy nie zrobili jakiejś liczby Xiphosów kiedyś w Japonii w serii Prestige?
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy
/
I don't want to belong to any club that will accept me as a member

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Xiphos 7 - mniam :)
« Odpowiedź #60 06 Wrz, 2009, 18:39:42 »
grałem na xiphosie dość dawno temu w rnr w krakowie i do tej pory nie trzymałem wygodniejszego gryfu w ręce ;). Jedyny powód dla którego nie kupiłem to $$.. Spora część ceny to zmieniający kolory lakier, który moim zdaniem jest brzydki. Co do brzmienia nie chcę się wypowiadać bo grałem tylko chwilę. ale jakiś czas temu przy okazji wymiany mejli z ZZtop spytałem o ten przetwornik. Dowiedziałem się że całe gadanie o nim jak o aktywie to przesada- to pasyw dający mocny sygnał. Ponoć lepiej gada helfajka (i jest tańsza). Nie zmienia to faktu że gdybym miał okazję i pieniądze to bym kupił bardzo chętnie ;)

a o xpt prestige nie słyszałem..
ps- na forach ludzie bardzo narzekali na mostek edge 3, większość xiphosów na ebaju jak patrzyłem kiedyś miała poblokowane mosty

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Odp: Xiphos 7 - mniam :)
« Odpowiedź #61 06 Wrz, 2009, 22:01:19 »
Ja mogę powtórzyc to co pamiętam z for, ogólnie raczej znam pozytywne opinie o tej gitarze, wygodny gryf, ludzie chwalą ten stały most w siódemce, przystawki nie każdemu pasują.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Xiphos 7 - mniam :)
« Odpowiedź #62 06 Wrz, 2009, 22:09:32 »
Ja z kolei jestem rozczarowany tą gitarą. Grałem na niej kilka dłuższych chwil przed zakupem Laneya GH50L i ani trochę mi się nie podobało jej brzmienie. Gryf manualnie fajny(chociaż też to dziwna sprawa bo zdaje się super do shreddowania, ale ja nie shredduje wcale więc można nie brać mojej osoby pod uwagę) i to chyba koniec jej zalet w moich oczach.
No jakoś tak było sucho, bez polotu. Może jakiś walnięty egzemplarz? Nie wiem. W Katowickim Riffie.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline wiecheć

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 73
  • Bejmistrz
Odp: Xiphos 7 - mniam :)
« Odpowiedź #63 06 Wrz, 2009, 22:25:27 »
Wielkie dzięki za opinie, ogarnę to jeszcze, mam jeszcze jedno pytanie - o ile widzę w jak absurdalnej cenie, na granicy dobrego humoru, są xiphosy w Polsce, to nie orientuje się ktoś mniej więcej po ile można dorwać taką nówkę w Europie? Widywałem za 750euro i więcej, ale nie sprawdziłem jeszcze w większości niemieckich sklepów internetowych, których adresy pogubiłem.
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy
/
I don't want to belong to any club that will accept me as a member

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Odp: Xiphos 7 - mniam :)
« Odpowiedź #64 06 Wrz, 2009, 22:33:50 »
chciałem znaleźć gdzieś jakiegoś xiphosa by sprawdzić po ile mniej wiecej chodzą, ale znalazłem tylko to http://cgi.ebay.de/Schecter-Jeff-Loomis-Signature-FR-C-7-Diamond-NEU_W0QQitemZ250493825390QQcmdZViewItemQQptZGitarren?hash=item3a5298716e&_trksid=p3286.c0.m14 jak szukasz gitarki do zakupu w nalbliższym czasie to może uderz w to.

Offline wiecheć

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 73
  • Bejmistrz
Odp: Xiphos 7 - mniam :)
« Odpowiedź #65 06 Wrz, 2009, 22:57:32 »
Dzięki, ale schectery, które ogarniałem, mi tak sobie leżą w łapie, Loomisa osobiście nie trzymałem, ale nie sądzę, by różnica była przesadnie istotna. Na razie znalazłem gdzieś Xiphosa właśnie w, zdaje się, całkiem przyzwoitej dla mnie specyfikacji, za ~650euro (~2600zł), więc staram się obecnie ogarnąć na ile to jest opłacalne i sensowne.
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy
/
I don't want to belong to any club that will accept me as a member

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
Odp: Xiphos 7 - mniam :)
« Odpowiedź #66 06 Wrz, 2009, 22:57:35 »
Ten schecter loomisa to wg mnie byłby lepszy wybór. w xiphosa bym sie nie pchał (gejowsko zabrzmiało :)), bo wykonanie kuleje na obie nogi - grałem przez krótką chwile w sklepie i mnie troche odrzuciło. rg1527 to on do pięt nie dorasta, no ale skoro drażni Cie kształt korpusu rg, to nic na siłe

Offline wiecheć

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 73
  • Bejmistrz
Odp: Xiphos 7 - mniam :)
« Odpowiedź #67 06 Wrz, 2009, 23:02:12 »
Zwykłe rg jest po prostu moim zdaniem całkiem nudne, dlatego, choć dość intensywnie poszukuję siedmiostrunówki ostatnio, zacząłem się rozglądać za czymś, czego nie znam - pomyślę jeszcze nad tym xiphosem, ale końcem końców podejrzewam, że i tak skończę z czarnym rg1527 :P.
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy
/
I don't want to belong to any club that will accept me as a member

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Xiphos 7 - mniam :)
« Odpowiedź #68 07 Wrz, 2009, 00:21:45 »
i tabulaturami metaliki w gtp ;)

Offline wiecheć

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 73
  • Bejmistrz
Odp: Xiphos 7 - mniam :)
« Odpowiedź #69 07 Wrz, 2009, 01:15:11 »
Właśnie, teraz sorry, za parę dni gramy z zespołem koncert w szkole a ja jeszcze nie umiem solówek do Mastera i Fear of the Dark :P.
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy
/
I don't want to belong to any club that will accept me as a member

Offline Skiniol

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Odp: Xiphos 7 - mniam :)
« Odpowiedź #70 07 Wrz, 2009, 08:15:45 »
Swego czasu grywałem Xiphosa-7 w sklepie i pomimo wcześniejszego zainteresowania dałem sobie spokój. Dla mnie korpus jest zbyt mały w stosunku do dość masywnego gryfu (choć sam gryf jest dość wygodny). 

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
Odp: Xiphos 7 - mniam :)
« Odpowiedź #71 07 Wrz, 2009, 12:36:41 »
Powiem tak - nie jest to wiosło, przez które nie mogę sypiać. Moim zdaniem brakuje mu tego "czegoś", co nie pozwalałoby mi o nim zapomnieć. Szóstka jest dla mnie zgrabniejsza i milsza oku..
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
56 Odpowiedzi
19547 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Paź, 2013, 09:49:02
wysłana przez xaperfly