Autor Wątek: Modyfikacji Ibaneza RG721 nadszedł czas (pikapy, klucze i co ino)  (Przeczytany 3785 razy)

Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Temat jakich wiele powiecie, ale nie - ten jest inny, bo mój. Ibanez RG721 FM NTF - po blisko roku użytkowania nadszedł czas, kiedy to chciałbym poprawić kilka "mankamentów" tego wiosła. Niespecjalnie się znam na tym co w czym gra a co nie... stąd pytania:

numer jedę: Jakie pikapy? Z jakimi zacząć eksperymenta, a czego się wystrzegać żeby nie było lipy w korpusie z lipy i klonowym gryfem? Nie potrafię opisywać dźwięku i ciężko mi określić na czym dokładnie mi zależy... Na pewno chciałbym coś mocniejszego, bardziej selektywnego bez jazgotliwej górki. Kolega, co się (ponoć) zna powiedział mi tylko, że moje stockowe pickupy brzmią trochę płasko (zrobiło mi się przykro i nie dopytałem, co miał na myśli). Gram szeroko pojętą rzeźnię w drop Cy.

numer duo: Jakie klucze blokowane nabyć nie rujnując budżetu, a poprawiając stabilność stroju?

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Klasycznie aktywy- EMG albo Blackoutsy. Z pasywów Warpig, Seymoury SH-5 albo SH-6, zaryzykowałbym nawet Gibsona 500T. Pod jaki wzmak to w ogóle podłączasz?
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
1. BKP Nailbomb
2. Schaller, Gotoh
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Klasycznie aktywy- EMG albo Blackoutsy. Z pasywów Warpig, Seymoury SH-5 albo SH-6, zaryzykowałbym nawet Gibsona 500T. Pod jaki wzmak to w ogóle podłączasz?
ENGL Fireball 60 i paczka Zilla SV 212 na V30/G12T-75

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Bierz Blackoutsy AHB-1 ze splitem na 18V, a z kluczy Gotohy i będziesz bardzo zadowolony :D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Bierz Blackoutsy AHB-1 ze splitem na 18V, a z kluczy Gotohy i będziesz bardzo zadowolony :D
A co to ten split na 18V? To jest coś kluczowego, dzięki czemu "będę zadowolony"? :D Z racji tego, że nie wiem co to, to nie sądzę, żebym sam umiał zrobić :D

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Zamiast jednej baterii 9V to podłączasz dwie szeregowo i preamp w pickupie dostaje 18V. IMO lepiej wtedy gra każdy aktyw ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline JanuszuNieKrzywdz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 141
A jakie masz klucze teraz?? może to kwestia siodełka a nie kluczy?

Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Zamiast jednej baterii 9V to podłączasz dwie szeregowo i preamp w pickupie dostaje 18V. IMO lepiej wtedy gra każdy aktyw ;)
W sumie na allegro wisi set za 400zł. Legit?
http://allegro.pl/seymour-duncan-blackouts-ahb-1-set-i6848741072.html

A bernakle z kolei są trendi, więc też bym chciał... :D

A jakie masz klucze teraz?? może to kwestia siodełka a nie kluczy?
Siodełko grafitowe. Klucze jakieś stockowe ibanezowe. Źle nie jest, ale za jednym zamachem chciałbym zyskać na stabilności i wygodzie.
« Ostatnia zmiana: 12 Cze, 2017, 15:32:29 wysłana przez choody »

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
@Mother Puncher ma Blackoutsy chyba do pogodnienia. Pogadaj z nim, zdrady nie ma jeżeli chodzi o przetworniki od niego.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Mam ambitny plan zrobić w końcu coś sam i spróbować samodzielnie zmienić pikapy... Kupiłę te blekałty i teraz moment niepewności i wstydliwych pytań:
1. Który z nich jest pod mostek? Ten po lewej?
2. Dlaczego ten po lewej ma kabelki na złączce, a drugi ma kabel eeee... wtopiony w pikap i do tego też ma jeszcze złączkę?


Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 775
Ten z prawej z naklejką "N" to gryfowy, ten z lewej z nakleją "B" to mostkowy ;)
Na drugie pytanie nie odpowiem,  gdyż iż nie znam się na aktywach  :)

Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Ten z prawej z naklejką "N" to gryfowy, ten z lewej z nakleją "B" to mostkowy ;)
Na drugie pytanie nie odpowiem,  gdyż iż nie znam się na aktywach  :)
Kurwa... Jestem ślepy i ułomny: patrzałem na ten przetworniki z 5 razy i dopiero teraz jak mi napisałeś, to zauważyłem te wielkie naklejki N i B. Jaki wstyd! A moja rozkmina opierała się o te literki przy numerze seryjnym :-[

No nic, jedna "zagadka" rozwiązana. Może ktoś poratuje mnie z drugą i już takiej kompromitacji nie będzie.

Orange

  • Gość
pipaki z różnych okresów - sam miałem wersję z kablem i złaczką @lupus ci napisze, że to super na brzmienie wpływa.tak więc schemat ze stronki seymoura i lecisz.

http://www.seymourduncan.com/wiring-diagrams

Instalowałbym normalnie jedną bakteryję na 9v, BO nie mają aż takiej różnicy przy wyższym napięciu jak EMG.

« Ostatnia zmiana: 23 Cze, 2017, 19:04:27 wysłana przez Orange »

Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Napisałem nawet z zapytaniem do ich supportu i odpowiedziano mi tak: 'they both have the 3 pin connector, one just has the adapter plugged in'.

Schemat juz mam obczajony, zrobię z 1 volume i tyle. Potka od tonu wywalę, bo i tak nie używam.

Dzięki wielkie za pomoc i sugestie :)

Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
W końcu zebrałem się w sobie i wymieniłem pipaki. Zabierałem się do tego jak pies do jeża, bo to miał być mój pierwszy raz i chciałem, żeby wszystko było idealnie (wiecie - odpowiedni nastrój itd). Podołałem i ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu wszystko działa. Zakładam więc, że zrobiłem to dobrze :D

Enyłej... Najpierw wpiąłem wiosło w interfejs i pograłem chwilkę na Ezmixie. Słucham i myślę sobie "meh...". Lekko zawiedziony odpalam ENGL Ognistakula, podłączam i "gram". Na rany chytrusa, ale to kurwi! Nie wiem, może to siła sugestii, ale wiosło odżyło, fajnie grzmi i aż chce się grać. W skrócie: blackoutsy dają radę!

Dobrze zainwestowane 400zł, dziękuję za polecankę @niedziak

Teraz jeszcze tylko nauczę się grać i coś nagram...

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Mam w dwóch mahoniowych wiosłach spięte na 18V i jest wkurw niesamowity. Wiele osób tutaj na forum ograło mojego Vipera i każdy uważa tak samo :D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
6605 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Kwi, 2013, 07:56:57
wysłana przez Piotrucci
12 Odpowiedzi
4758 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Maj, 2014, 12:04:05
wysłana przez Orange
7 Odpowiedzi
9338 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sie, 2015, 18:33:19
wysłana przez vastio
4 Odpowiedzi
2196 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Gru, 2015, 08:31:49
wysłana przez lwronk
23 Odpowiedzi
3618 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lut, 2022, 19:49:55
wysłana przez SolarisP