Autor Wątek: Elastyczna Lampa - przejście ze świata cyfry do "męskich zabawek"  (Przeczytany 11486 razy)

Offline Ledjent

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 42
Witam.

Gram na gitarze około 11 lat, ogrywam obecnie Poda HD pro. Przepraszam skłamalem, Pod się kurzy bo pluginy są fajniejsze do nagrywania, a że ostatnio mam zastój i nie grywam koncertów to leży i ładnie wygląda w racku.

Motyw jest taki, że planuję go może sprzedać z dedykowanym kontrolerem i końcówką mocy. Przymierzam się do zakupu heada. Pake mam więc definitywnie jakiś half stack.

Doroslem? Ja od zawsze wiedziałem że lampa to jest "to", ale ze względów finansowych i elastyczności cyfry były i są bardziej dostępne. Ruszyło mnie jak ostatnio ogralem 6505 z paka Marszczala. No kurde tak miło to brzmi, aż mi ciepło na sercu było. Riffuje się znakomicie i brzmi świetnie, ale wiem, że słabą strona tej serii są cleany. Interesuję mnie jakiś elastyczny head na którym będą ładne thicc cleany i jebitny gain porównywalny do Peavey.

Myślałem o Mesie boogie dual rec, ale wiem że ten tłuścioch brzmi tak grubo,że aż czasem nawet za grubo dla niektórych, bo doły mulą. Lubię dżęcić i wiem że z tube screamerem można to wyrównać i uciaśnić brzmienie.

Również myślałem o Engl retro tube 50, Ola Englund wycisnal z niego metalowe soki (z resztą jak ze wszystkiego co dotknie - pieprzony nordycki Jezus), a inne dema na YouTube pokazały że amp potrafi grać z charakterem w delikatnym crunch i clean, które serio zajesuper brzmiały na wideło.

Mój budżet to około 1000 funtów czyli między 5k - 6k PLN powiedzmy.

Jak już mówiłem elastyczność jest podstawą, gram muzykę różnorodną od math rockow, po metal, djent, jazz i post rock.
Dodam też, że gram na 6/7 i 8 strunówkach.

Jakieś sugestie i wypowiedzi na temat trzech ampów które wymieniłem w temacie?

P.S. Używane wzmaki jak najbardziej wchodzą w grę!

Pozdrawiam :)
Meshuggah!!!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Paczki z głów!

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
Mam dwa Engle Savage 120. Jednego sobie zostawiam, zaś drugi idzie pod młotek. Bardziej uniwersalnego palnika nie znam. Ukręcisz na nim brzmienie pod żydowskie wesele jak i czarną mszę. Do wzmaków mam hard case, sterowniki z7, z10 oraz z12. Jak jesteś zainteresowany, to pisz. Jak nie, to nie :D
'-'

Orange

  • Gość
kup sobie axe albo Kempera.

Zomballo

  • Gość
5150II lub 6505+ lub 6534+

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Rivera Knucklehead K100.
Przypadkiem taką sprzedaję.
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Coś, co ma dobre kliny i jednoczesnie dobre przestery to EVH 5150 III.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
No to once again, do opisu idealnie pasuje EVH 5150 III.

50W wersja über alles. Do pełnej niezależności 3 kanałów przydaje się tu deptak midi / looper + jakiś EQ, ale to drobiazg.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 503
  • Venus as a goodboi
Jak płacisz w funtach, to może jakaś brytyjska marka? Nie wiem, jak z czystym kanałem w Krakenie, ale może ogólnie coś z oferty Victory albo Marshall JVM/Silver Jubilee z odpowiednią dopałką?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
25 Odpowiedzi
24107 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 12:45:40
wysłana przez mondomg
18 Odpowiedzi
15821 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2013, 15:16:10
wysłana przez przemekprzemek
42 Odpowiedzi
55744 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Cze, 2014, 13:07:45
wysłana przez Nightmarishreaper
2 Odpowiedzi
7797 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Paź, 2015, 10:01:24
wysłana przez OMSON
90 Odpowiedzi
40231 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2021, 20:31:36
wysłana przez sobek