Autor Wątek: 120W w bloku.. Który power break wybrać..  (Przeczytany 5403 razy)

Offline bonedeth

  • Gaduła
  • Wiadomości: 141
120W w bloku.. Który power break wybrać..
« 07 Cze, 2017, 19:09:39 »
Czołem,
Nadszedł ten czas, w którym musiałem przeprowadzić się do bloku a wraz ze mną mój 6505. Dziwnie się gra ze świadomością, że psuję każdemu z sąsiadów miły wieczór  :devil:.
Kiedyś już się zbierałem do jakiegoś attenuatora/power breaka ale zniechęcił mnie fakt, że bardzo ciężko je znaleźć. Najlepiej gdyby nie był za drogi (budżet to do ok 600 zł) i miał płynną regulację volume. Jakieś wyjście do interfejsu też mile widziane.

Z dostępnych sprzętów nieźle wygląda Koch dummybox. Co prawda jest dedykowany do 50W ale nie mam zamiaru rozkręcać wzmaka powyżej 1/4 mocy. Minus - brak płynnej regulacji obciążenia. Na forum wygrzebałem opinie o urządzeniach Weber Mass ale tego to już kompletnie nigdzie nie ma.. Liczę na opinie ludzi, którzy mieli ten sam problem i znaleźli zadowalające rozwiązanie bo poziom głośności musi być sypialniany.

Rozważam jeszcze porzucenie tego pomysłu i kupienie jakiegoś micro dark terrora za ten hajs ale trochę szkoda mi tego soundu 6505, który tak lubie :)

Pozdro !

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Home made power brake możesz przecież złożyć za kilka-kilkanaście złotych. Z rzeczy sklepowych, które - że niby - w fachowy sposób ogarniają temat interakcji power ampa z głośnikiem: Fryette power station i Bad Cat Unleash v2 zbierają dobre opinie. Ogólnie temat rzeka; warto przeszukać forum. Z ciekawostek - user Przemak, porównywał działanie power brake'ów i master volume:

http://forum.sevenstring.pl/wzmacniacze-i-kolumny/powerbrake-czy-moze-master-volume-)/msg412891/#msg412891

Przygotuj się na jedno - czym byś nie ściszył, zjebiesz sobie brzmienie swojego męskiego 6505 :) Będziesz kręcił i szukał od nowa, a gdy wrócisz na salkę, będziesz się zastanawiał, jak mogłeś uznać, że takie ustawienie jest ok :)

PS Power brake. Hamulec, nie przerwa na fajkę

PS2 Zanim wyjebiesz masę kasy na profesjonalny power brake, sprawdź opcje home made oraz zwykły volume pedal / jakikolwiek booster w pętli wzmacniacza. Możliwe, że wystarczy.
« Ostatnia zmiana: 07 Cze, 2017, 20:50:26 wysłana przez Ghost_of_Cain »

Zomballo

  • Gość
Nic Ci nie da tego soundu co ma Pivi. Serio, przeszedłem chyba przez wszystko co w tej materii odkryto. Kombinuj z pałerbrejkiem albo szukaj wersji co brzmi już przed 1 kreską (a jakże, to nie bajka, pivi piwejowi nie równy). Ja taką na szczęście dorwałem. We wcześniejszych Piwejach odłączałem jeden głośnik w paczce 212 albo obkładałem ją poduszkami. Inaczej topiło twarz, goliło wąsy i ścinało wodę w sedesie. :P

Offline bonedeth

  • Gaduła
  • Wiadomości: 141
heh.. Mój brzmi spoko lecz zupełnie inaczej pod jedynką.. Jestem w trakcie negocjacji Weber Mass 100, może stanie na ciut powyżej 500 cebulionów. Analizując to co sie dzieje za granicą jest to cena chyba całkiem okej.. No i ma do tego wyjście liniowe co może ulepszyć zabawę..

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
A nie próbowałeś EQ w pętli + ewentualnie volume pedal? Ja tak robiłem i było spoko.

Offline bonedeth

  • Gaduła
  • Wiadomości: 141
Kiedyś się bawiłem ale volume pedal mi zdechł. Jedzie do mnie weber mass 100.. Skusił mnie trochę ten line out z EQ. Podzielę się wrażeniami jak przetestuje bo wersji 100 chyba jeszcze nikt na forum nie opisywał. Może trochę za szybko podjęta decyzja ale dopadła mnie wielka chęć posiadania nowego grata  :facepalm:

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!

Offline bonedeth

  • Gaduła
  • Wiadomości: 141
( Obraz usunięty.)

Myślałem o tym intensywnie ale w chwili obecnej nie mam zespołu i trochę szkoda mi było żeby mój duży 6505 leżał i się kurzył.

Offline bonedeth

  • Gaduła
  • Wiadomości: 141
Weber MASS w domu:)
Pierwsze wrażenie mnie trochę zdziwiło bo dopiero przy pełnym skręceniu można liczyć na domowe głośności. Taki "dzienny sypialniany" poziom głośności udało mi się ustawić dla volume "2" na wzmaku więc całkiem nieźle, kto miał to wie co potrafi zrobić 6505 na dwójce. Największa różnica zdecydowanie w dynamice. Prawdziwy uśmiech na mojej twarzy pojawił się dopiero gdy podłączyłem Webera pod interfejs przez line out. Peavey-> weber -> keFIR i jest pięknie. Serio.. Moje kilometrowe FXchainy nigdy do tego się nawet nie zbliżyły. Co więcej, przy skręceniu urządzenia totalnie na 0 nic nie słyszymy z paczki więc można nagrywać w nocy z rozkręconym wzmakiem na 6. Właśnie dla tego totalnie nie żałuje. Podsyłam link próbki, którą nagrałem w 5 minut i kolejne 5 poświęciłem jej na lekki EQ. Ma potencjał, nie mogę się doczekać kiedy przysiądę nad tym dłużej :)

https://soundcloud.com/ebirah/weber-mass

Zomballo

  • Gość

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
Hej,

Chciałem jakiś czas temu złapać sygnał z odkręconego ampa, wpuścić do kompa, nałożyć IR i zaoszczędzić roboty z tradycyjnym reampem. Nie chciałem robić jak wszyscy w necie którzy wychodzą z ampa sendem bo to bezsensu - omijamy końcówkę a tam są największe cohones. Wpiąłem się więc ze speaker out'a w behringera do 400p, jedym koncem do paki drugim do interfejsu. Działać działało, di grzał się kurewsko, ale miałem zrzucony sygnał po power ampie i mogłem się bawić. Minus był oczywiście taki że nie można było ściszyć odtwarzanego sygnału, więc musiałem to zrobić na sali (odpalić i szybko spierdalać do sąsiedniego miasta bo hector odkręcony na 3/4 to nie jest najbezpieczniejsza opcja dla ucha :D). Zatem skoro mówisz że tym cackiem można zrobić to samo ale ściszyć całkowicie kolumnę ? hmmm nie wrzuciłbyś jakiejś próbki tego piłeja bez kolumny, odkręconego tak dość znacząco ? nałożyłbym se co i sprawdził.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!

Offline bonedeth

  • Gaduła
  • Wiadomości: 141
Hej,

Chciałem jakiś czas temu złapać sygnał z odkręconego ampa, wpuścić do kompa, nałożyć IR i zaoszczędzić roboty z tradycyjnym reampem. Nie chciałem robić jak wszyscy w necie którzy wychodzą z ampa sendem bo to bezsensu - omijamy końcówkę a tam są największe cohones. Wpiąłem się więc ze speaker out'a w behringera do 400p, jedym koncem do paki drugim do interfejsu. Działać działało, di grzał się kurewsko, ale miałem zrzucony sygnał po power ampie i mogłem się bawić. Minus był oczywiście taki że nie można było ściszyć odtwarzanego sygnału, więc musiałem to zrobić na sali (odpalić i szybko spierdalać do sąsiedniego miasta bo hector odkręcony na 3/4 to nie jest najbezpieczniejsza opcja dla ucha :D). Zatem skoro mówisz że tym cackiem można zrobić to samo ale ściszyć całkowicie kolumnę ? hmmm nie wrzuciłbyś jakiejś próbki tego piłeja bez kolumny, odkręconego tak dość znacząco ? nałożyłbym se co i sprawdził.

To co nagrałem jest z wyciszoną kolumną do zera ( w praktyce słychać to dosłownie jak przyłożysz głowę do kolumny ). Bawiąc się dojechałem do rozkręcenia wzmaka na 6 :D Dalej się bałem bo to wersja 100W a wg teorii do 120W ampa powiniennem mieć 240W attenuator. Z szybkiej zabawy wynikało, że najłatwiej i najlepiej gra się na 3-4 volume bo potem dość ciężko go okiełznać a sound taki sam. Uzyskałem jeszcze lepsze efekty na innym impulsie, wrzucę jak nagram coś lepiej i równiej bo to co wstawiłem to efekt nagłego podniecenia zaraz po rozpakowaniu sprzętu :)

Posty połączone: 17 Cze, 2017, 18:24:15

https://soundcloud.com/ebirah/weber-mass
Dalej brzmi jak piwej.
Spoiler

Bardzo spoko sprzęt, jedna rzecz jest dziwna i spotkałem się z nią po raz pierwszy. Mianowicie, potencjometr volume w cale nie jest potencjometrem tylko Rheostatem i bardzo dziwnie się tym kręci. Ma się uczucie jakbyś kręcił potencjometrem naszpikowanym gruzem. Bardzo ciężko i nieprzyjemnie. W pierwszym momencie się przestraszyłem ale sprzedawca zapewniał, że tak ma być. Sprawdziłem u źródła, napisałem do Webbera i to prawda. W praktyce ustawiasz to raczej raz na długi czas więc to mały problem ale warto mieć na uwadze, że tak ma być żeby się nie martwić, a co gorsza nie lać tego WD40 :D
« Ostatnia zmiana: 17 Cze, 2017, 18:24:16 wysłana przez bonedeth »

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
Bonedeth było by spoko. Mógłbym se fajny teścik zrobić czyli nagranie np 10 probek na volume od 1 do 10, potem je znormalizować i zobaczyć które ustawienie najfajniej gra. cieżko to stwierdzić na sali bo wiadomo głośniej - to sie wydaje że lepiej, tymczasem ja mam wrażenie że mój gra fajnie j jak jest ciszej. no i szkoda że mieszkasz na 2 koncu polski ode mnie ;)

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 860
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
potencjometr volume w cale nie jest potencjometrem

Sprawdź czy jest potencjometrem w centymetry.
4string

Offline bonedeth

  • Gaduła
  • Wiadomości: 141
Bonedeth było by spoko. Mógłbym se fajny teścik zrobić czyli nagranie np 10 probek na volume od 1 do 10, potem je znormalizować i zobaczyć które ustawienie najfajniej gra. cieżko to stwierdzić na sali bo wiadomo głośniej - to sie wydaje że lepiej, tymczasem ja mam wrażenie że mój gra fajnie j jak jest ciszej. no i szkoda że mieszkasz na 2 koncu polski ode mnie ;)

Mam zamiar zrobić taki teścik w weekend myślę od 1 do 5 ale jeszcze z 3 próbki między 0 a 1:)

EDIT:
Ciekawe spostrzeżenie: używając Webera nagle ucięło mi wszystkie szumy z pętli efektów które miałem zawsze po włączeniu pętli switchem w 6505 (wg mnie powstałe z zasilania voxa delaylaba).
« Ostatnia zmiana: 20 Cze, 2017, 11:40:18 wysłana przez bonedeth »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
5962 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lip, 2010, 13:38:57
wysłana przez sebasw
3 Odpowiedzi
3162 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Wrz, 2014, 12:47:09
wysłana przez pringles50g
9 Odpowiedzi
3462 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Sty, 2016, 20:26:53
wysłana przez Luke
24 Odpowiedzi
4677 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sty, 2017, 17:27:23
wysłana przez Amal_68
5 Odpowiedzi
1132 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Mar, 2024, 19:34:24
wysłana przez sylkis