Autor Wątek: Zestaw RiG - porada  (Przeczytany 1285 razy)

Offline navarac

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 38
Zestaw RiG - porada
« 14 Maj, 2017, 22:48:04 »
Witam serdecznie!
Po długich godzinach planowania postanowiłem poprosić Państwa tu zgromadzonych o poradę. Mianowicie zastanawiam się nad zaplanowaniem swojego rigu. Zmiany wymusza na mnie nowy wzmak, który sterowany jest wyłącznie MIDI Chcę podejść do tematu raz a dobrze i nie bawić się w półśrodki więc.

Aktualnie używam zestawu:
Gitara -> Kaczka->Stroik ->Preamp wzmaka - > Boss BF2-> Boss DD3-> Końcówka – Kolumna
Czyli aktualnie dość ubogi set, jednakże:

Zastanawiam się nad jednym z 2 rozwiązań, a mianowicie:

1. Użycia Sterownika MIDI (tu EM Custom, Voodoo Lab, Rocktron – tu mile widziane opinie), i dalej Efekty z rackowych procesorów TC G-force lub G-Major 2. Sterowanie efektami i wzmakiem MIDI. Efekty liniowe z oddzielnego switchera (np. coś z produktów custom shop em, czy glab albo Voodoo GCX – myślę tu o takich kostkach jak compresor, limiter, wahammy, dopałce). Tutaj problem stanowi wah, który musiałbym użyć poza szufladami racka jako oddzielnie wpiętego bo nie ma jak nim sterować MIDI)

2. Użycie urządzenia TC Electeronic G-system lub Fractal FX8 (bardzo bym prosił użytkowników o opinie) i podłączenie metodą 4 kabli. Oba zapewnią mi sterowanie MIDI wzmaka, wydaje się,że dobre klasowo efekty. Za tym rozwiązaniem przemawia minimalizacja wielkości rigu

Proszę o poradę odnośnie jakości efektów z w/w procesorów, oraz informacji dot. programowania rigu, ustawień efektów i ich brzmienia, problemów w ustawieniach i innych doświadczeniach z tego typu systemami. Praktycznie zdecydowany jestem na drugie rozwiązanie bo jest łatwiejsze do osiągnięcia. Jednakże życie uczy, że prosta droga nie zawsze prowadzi do celu.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
6519 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Kwi, 2011, 18:27:26
wysłana przez Hesu
3 Odpowiedzi
1916 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Paź, 2013, 10:42:51
wysłana przez vysnafca75
14 Odpowiedzi
6488 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lip, 2014, 23:13:48
wysłana przez wolfer
0 Odpowiedzi
1230 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2016, 23:30:57
wysłana przez Rufio44
4 Odpowiedzi
1199 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Wrz, 2020, 12:44:47
wysłana przez PabloPicasso2018