Autor Wątek: Jak zaprogramować kontroler midi g-lab gsc-3 ze Strymonem?  (Przeczytany 3076 razy)

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
Witam,
prośba do was jak w temacie; Jak zaprogramować kontroler midi g-lab gsc-3 ze Strymonem timeline? niestety nie posiadam instrukcji w j.polskim, a po angielsku nie wiele z tego rozumiem :/ w internetach też nic konkretnego nie znalazłem. Chciałbym podłączyć i zaprogramować kontroler ze strymonem time line, chodzi mi o to żeby mieć w kontrolerze ze 4, 5 presetów różnych delayów + przełączanie kanałów w headazie MG fendmess, to wszystko. Wiem że wysyła się jakieś rozkazy, komunikaty PC do kontrolera, tylko jak to się robi? trzeba wciskać przycisk kilka razy? czy jak? sory ale jestem zielony w temacie kontrolerów...

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Fendmess ma midi in, midi thru? Jak będziesz podłączał? GSC midi out do Fendmessa i dalej do Strymona?

Do zmiany kanału w piecu potrzebna Ci rozpiska komunikatów midi od MG.

Instrukcja GSC jest przejrzysta i po polsku. Numer PC który musisz wysłać do MG by zmienić kanał znasz z rozpiski MG (większość funkcji zgadza się z Vulture, jakby co).

Pozostaje Ci tylko sprawdzić, czy Timeline ma możliwość przypisania danego numeru PC do interesującego Cię presetu.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Fendmess ma midi in, midi thru? Jak będziesz podłączał? GSC midi out do Fendmessa i dalej do Strymona?

Do zmiany kanału w piecu potrzebna Ci rozpiska komunikatów midi od MG.

Instrukcja GSC jest przejrzysta i po polsku. Numer PC który musisz wysłać do MG by zmienić kanał znasz z rozpiski MG (większość funkcji zgadza się z Vulture, jakby co).

Pozostaje Ci tylko sprawdzić, czy Timeline ma możliwość przypisania danego numeru PC do interesującego Cię presetu.

W  jakim to języku   :o :facepalm: :D
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
fendmess ma midi, myślałem żeby podłączyć strymona w pętle efektów do fendmesa, sterownik midi out do time lina midi in z timelina midi out do wzmacniacza midi in, rozpiski do midi od MG mam, nie wiem tylko jak to zaprogramować, jak wysyłać komunikaty, rozkazy, itp. Ponoć Timeline ma możliwość przypisania danego numeru PC do presetu tylko jak to zrobić? :/

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
fendmess ma midi, myślałem żeby podłączyć strymona w pętle efektów do fendmesa, sterownik midi out do time lina midi in z timelina midi out do wzmacniacza midi in, rozpiski do midi od MG mam, nie wiem tylko jak to zaprogramować, jak wysyłać komunikaty, rozkazy, itp. Ponoć Timeline ma możliwość przypisania danego numeru PC do presetu tylko jak to zrobić? :/

Po kolei:

Połącz tak jak opisałeś: Timeline w pętlę, midi in z GSC, midi out do Fendmessa, włącz MIDI Through w menu Timeline'a.

W GSC ustaw sobie:

pod jednym footswitchem clean+pętla efektów z Fendmessa = okolice komunikatu PC 67, wg mojej starej kartki od MG (guziczek MIDI, fs 6, fs 7, coby wyszło 67 czy co tam znajdziesz w swojej rozpisce, nacisnij ponownie MIDI aby zapisać)

pod drugim footswitchem lead+pętla efektów z Fendmessa = okolice komunikatu PC 83 wg moich danych.

Poklikaj, czy działa przełączanie kanałów i czy zachowane jest włączanie pętli (może być tak, że nieszczęsne 83 włącza Ci lead, ale bez pętli i musisz np ustawić jebane 84 - trial and error, niestety). Jak działa, to w Timeline po prostu ustaw w banku 33 i 41 dwa różne delaye i sprawdź, czy przełączają się pięknie.

Banki 33 i 41 będą się zgadzać tylko przy założeniu, że komunikaty PC 67 i 83 są dla Fendmessa poprawne - z tego co widzę, Timeline po prostu przydziela bankom określone komunikaty wg schematu:

BANK 00A = MIDI program # 0
BANK 00B = MIDI program # 1
BANK 01A = MIDI program # 2
BANK 01B = MIDI program # 3
BANK 02A = MIDI program # 4
etc ...

No i dalej wg uznania, co tam chcesz pod kolejnymi FS. Widzę, że z midi możesz odpalić w Strymonie wszystko, przemślana bestia (z przydatnych banałów np looper, lekkie podbicie na solo, etc.). Miłej zabawy.

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
Dzięki za odpowiedź, w końcu to ogarnąłem, mam tylko problem z zapisywaniem tap tempa pod wybrany przycisk w g labie, chodzi o to że po zapisaniu ustawień pamięta preset ale nie pamięta tempa, jak to ustawić?

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Nie wiem, czy to może być to. Ale ustawiając tempo presetu w strymonie ustawiasz, czy to tempo globalne, czy presetowe. Może tu jest problem?

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
spoko, już ogarnołem, swoją droga szkoda że nie ma instrukcji w j polskim, nie każdy zna angielski :-\

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
7209 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Kwi, 2012, 22:35:34
wysłana przez sylkis
4 Odpowiedzi
3466 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Cze, 2012, 18:11:48
wysłana przez danati
11 Odpowiedzi
6051 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lis, 2014, 13:28:38
wysłana przez lordgreg33
1 Odpowiedzi
1759 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lut, 2015, 14:10:29
wysłana przez EMcustom