Autor Wątek: Budżetowe monitory, głównie do grania  (Przeczytany 7067 razy)

Offline Art

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 88
Budżetowe monitory, głównie do grania
« 02 Kwi, 2017, 22:28:45 »
Hejlo,
ostatnio miałem dłuższą przerwę od grania, ale postanowiłem wrócić. W sumie większość sprzętu wciąż mam, brakuje tylko nagłośnienia - raczej głównie do grania i prostego nagrywania, bez jakiegoś poważnego miksowania (póki co).
Rozglądam się wobec tego za monitorami do komputera (i tak głównie gram w domu), budżet to około 600zł, ale dość elastyczny - jeżeli naprawdę warto, to mogę dopłacić trochę więcej.
Jako, że budżet jest dość niski, to celuję w używki, ale po zajrzeniu na allegro - trochę marnie to wygląda - jedyne opcje które mi się rzuciły w oczy to tak naprawdę Behringer MS 40 i Alesis M1 Active 520 (bez USB).
Czy warto polować jednak na coś innego bo zdarza się znaleźć w tej cenie (ale na co?), czy po prostu wyrwać któreś z tych w jak najniższej cenie (a po jakimś czasie odsprzedać i kupić lepsze)?

Mój interface to Fast Track Pro, jeżeli to robi jakąś różnicę.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Kup sobie np takie KRK:

http://www.sprzet-dyskotekowy.pl/product-pol-18440-Para-aktywnych-monitorow-studyjnych-KRK-Rokit-RP5-G3.html


(te tanie interfejsy do 2k zł, to jeden chuj... ważniejsze jest na czym słuchasz)

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Mam m-audio av40 są spoko bo je mam długo i je znam. Przekłamują dół.

Tak naprawde każde odsłuchy kłamią wiec czego nie kupisz jak to dobrze poznasz to bedzie dobre.

Kupiłem słuchawki dt770 i już mam pełny ogar bo one w dole są ok.

Jak nie masz specjalnie miejsca ogarnietego pod osluchy to lepiej w sluchawki idz.
« Ostatnia zmiana: 03 Kwi, 2017, 10:44:36 wysłana przez Ewolter »

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Ponad pół roku temu byłem zmuszony cuś taniego kupić ponieważ moje poprzednie nagle  mi zdechły. Padło na ALESIS ELEVATE 5 (kanały basowe z przodu  muszę  mieć). Przekłamują górę (czyli zamulają). Zrobiłem korektę na wirtualnym mikserze karty dźwiękowej na wyjściu ponieważ same w sobie nie mają korekcji wysokich lub niskich i jest spoko.
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
MS-40 nie są małe, mam MS-20 i głośnościowo i gabarytowo lepsza opcja do domu, basu aż nadto i ładnie dmucha z bass reflexów z przodu.
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
MS-40 nie są małe, mam MS-20 i głośnościowo i gabarytowo lepsza opcja do domu, basu aż nadto i ładnie dmucha z bass reflexów z przodu.


Czego? Chyba buły 140-300hz. Miałem swego czasu i wymieniłem na reloop ADM-5. Taniocha, ale połykają i wysrawają te MS-20. W tych pieniądzach autor się zmieści, a do grania będą spoko. Nawet na nich co nie co zmiksowałem (np. numer z podpisu).
« Ostatnia zmiana: 05 Kwi, 2017, 10:34:33 wysłana przez bandit112 »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 781
Reloop ADM-5.
Mamy w pracy od paru lat i codziennie grają. To nie jest coś dobrego... ;)
Paczki z głów!

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Reloop ADM-5.
Mamy w pracy od paru lat i codziennie grają. To nie jest coś dobrego... ;)

Ale ogólnie, czy za 500zł?


Żeby w miarę to gadało, mam zapięty EQ od razu po karcie dźwiękowej i dodatkowy sub. Na płaskich ustawieniach i bez wspomagania grają płasko, ale tak czy siak lepiej od MS-20.

« Ostatnia zmiana: 05 Kwi, 2017, 11:36:29 wysłana przez bandit112 »

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Inżynier dźwięku zapnij jeszcze 7 satelitek i będziesz miał kino :D
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 781
Ale ogólnie, czy za 500zł?
Trudno powiedzieć ;).
Polecam do słuchania Alesis M1 Active 520, a jak będzie kasa na KRK 5 to przeskok nie będzie wcale takim szokiem.
Paczki z głów!

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Inżynier dźwięku zapnij jeszcze 7 satelitek i będziesz miał kino :D

Nie rozumiem z jakiego powodu ta docinka, w każdym razie dziękuję za próbę podsunięcia pomysłu.

Orange

  • Gość
Ja mam Numark NPM5 do sprzedania

Offline Art

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 88
Dzięki wszystkim za pomoc, nie wybrałem żadnego z podanych monitorów, ale za to kilka dzięki wam odrzuciłem.

Dzisiaj forumowy deal zakończył się sukcesem i jestem szczęśliwym posiadaczem nowych monitorów :choszatan:

Offline Intruz_PL

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 49
kupiłeś krk rokit 5?
Nie liczy się tak naprawdę sprzęt,ale to co się ma głowie i palcach :)

http://4.bp.blogspot.com/-W7a_lCffgGw/URakDxPV-tI/AAAAAAAAJ1o/2x-oes4gdM4/s1600/jessica-alba.gif

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
Pozwole se odkopać. Mam takie pytanie. Zaczynam zabawy z nagrywaniem, hajsu mało. I teraz.. Odłożyć lepiej te 400 zł na jakieś najtańsze odsłuchy. Czy lepiej kupić Superluxy 668B i na nich robić miksy, a potem korygować panoramy itp, na kolumnach głośnikowych od starej wierzy? Mam porównanie z kilkoma zestawami głośników do PC, i jednak wieża Soniacza daje mocno radę. To dwa głośniki 6Ohm 35W, z gwizdkiem 1" i wooferem 5".

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Po pierwsze i najważniejsze.  Nie "se" tylko "sobie"
Po drugie i nie mniej ważne. Wpisz w google to pytanie i znajdziesz(serio, nie kłamię) kilka przynajmniej podobnych tematów. No chyba , że Twój problem jest wyjątkowy..

Offline Intruz_PL

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 49
Zenon,powiem tak,że stare głośniki w wież sony dają radę(lata 90te),nie mam monitorów(mam uzbieraną kasę) i zastanawiam się nad jbl lsr 305 wyjdzie taniej niż para krk rokit5-o nich tez myślę,czy kupić je czy nie. Następnie w planach były Yamaha HS 5 i teraz już sam nie wiem co brać.

Nie mam adaptacji pomieszczenia,mały pokój. Myślę o alternatywie słuchawkach,znajomi podali parę nazw z numerkami od 7-9 stów..hmm.

Początkujący realizator dźwięku :)
Nie liczy się tak naprawdę sprzęt,ale to co się ma głowie i palcach :)

http://4.bp.blogspot.com/-W7a_lCffgGw/URakDxPV-tI/AAAAAAAAJ1o/2x-oes4gdM4/s1600/jessica-alba.gif

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Pozwole se odkopać. Mam takie pytanie. Zaczynam zabawy z nagrywaniem, hajsu mało. I teraz.. Odłożyć lepiej te 400 zł na jakieś najtańsze odsłuchy. Czy lepiej kupić Superluxy 668B i na nich robić miksy, a potem korygować panoramy itp, na kolumnach głośnikowych od starej wierzy? Mam porównanie z kilkoma zestawami głośników do PC, i jednak wieża Soniacza daje mocno radę. To dwa głośniki 6Ohm 35W, z gwizdkiem 1" i wooferem 5".

Po pierwsze dobrze mieć jakiś interfejs audio.
Słuchawki nie są złym rozwiązaniem, ale ale lepiej kupić monitory co najmniej z 5 calowym głośnikiem. Mniejszych nie ma sensu. Słuchawki nie oddaja panoramy i brzmienia moim zdaniem tak jak głośniki. Chyba, że naprawdę chcesz zaoszczędzić, to możesz jak najbardziej iść tą drogą którą wskazałeś. Mix dobrze brzmiący na studyjnych słuchawkach powinien tak samo zabrzmieć na głośnikach HI-FI i innych źródłach dźwięku w sensie głośności, separacji instrumentów, paoramy itd.

Zenon,powiem tak,że stare głośniki w wież sony dają radę(lata 90te),nie mam monitorów(mam uzbieraną kasę) i zastanawiam się nad jbl lsr 305 wyjdzie taniej niż para krk rokit5-o nich tez myślę,czy kupić je czy nie. Następnie w planach były Yamaha HS 5 i teraz już sam nie wiem co brać.

Nie mam adaptacji pomieszczenia,mały pokój. Myślę o alternatywie słuchawkach,znajomi podali parę nazw z numerkami od 7-9 stów..hmm.

Początkujący realizator dźwięku :)

Miałem te JBL-ki i bardzo mi leżały.

power to a being never dies

Offline Intruz_PL

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 49
Mam interfejs,czekam na nowa płytę głowną bo mi padł w tej chwili sprzęt=brak USB,wszystko inne działa :facepalm:. Chwilowo przestój mam w tym.

Co masz obecnie,jak "miałeś jbl lsr 305 " ? Porównywałeś do tych firm i modeli co wypisałem ?
« Ostatnia zmiana: 29 Wrz, 2017, 21:43:08 wysłana przez Intruz_PL »
Nie liczy się tak naprawdę sprzęt,ale to co się ma głowie i palcach :)

http://4.bp.blogspot.com/-W7a_lCffgGw/URakDxPV-tI/AAAAAAAAJ1o/2x-oes4gdM4/s1600/jessica-alba.gif

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 515
  • Venus as a goodboi
Ogólnie to wszystkie trzy opcje: KRK, JBL i Yamaha będą dobre i to raczej kwestia praktyki i dobrego osłuchania się z możliwościami tych, które kupisz jest ważna, nie to, które wybierzesz. Ja w niezaadaptowanym pomieszczeniu mam KRK i jestem bardzo zadowolony, nie licząc poziomu szumów, gdy się podłączy normalne, niezbalansowane kable. Zbierają wtedy wszystko jak leci z otoczenia i szumią potwornie. Ale przy zbalansowanym kablu z interfejsu jest miodzio.

Offline Intruz_PL

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 49
Mam intefejs line 6 pod gx studio,kupie płytę główna,niestety pod socket 775 używka bo nówek nie widzę na allegro.

Mam jeden już głośnik hi fi który spoko gra i  jest to kolumną z wieży sony hcd r-700 głośniki jak na swoje lata,fajnie banglają,ale jeden mi spadł i dupa muszę zrobić,albo to cewka poszła,nie wiem nie naprawiałem jeszcze.

Myślę i zastanawiam,skąd jeszcze najtaniej i najpewniej kupić takie monitory,bo nigdy nie brałem,allegro,thomman?

Nie chce pakować nie wiadomo ile.Te monitory KRK pewnie też nadają się do słuchania muzy,bo niektóre nie są takie przyziemne i są do rejestrowania niż do odtwarzania muzyki czy Yt,filmów itp.

Można i pojedyńczo kupić i skompletuje za jakiś czas parę i tyle,chyba to nie będzie miało wpływ czy single czy para i w produkcji serii i kraju  oraz brzmieniowo różnic nie będzie?

Nie znam się tak,więc zapytałem.

Z góry dzięki za odpowiedź.

line 6 pod gx studio z rejestratora windows w xp,konwertowane do amplitube z tego co pamiętam,czy guitar rig. Dawno temu.
« Ostatnia zmiana: 30 Wrz, 2017, 20:53:53 wysłana przez Intruz_PL »
Nie liczy się tak naprawdę sprzęt,ale to co się ma głowie i palcach :)

http://4.bp.blogspot.com/-W7a_lCffgGw/URakDxPV-tI/AAAAAAAAJ1o/2x-oes4gdM4/s1600/jessica-alba.gif

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Czegoś brakuje zdecydowanie w tym brzmieniu, dałeś tam Drive w ogóle a łańcuchu?

Offline Intruz_PL

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 49
Coś tam dawałem,nie pamiętam co dokładnie,na szybkiego robione.Co do wybrania między tymi trzema modelami,musiałbym pojechać do większego miasta,z mp3 i próbkami jakie posiadam jeszcze w domu i osłuchać. Bo w ciemno to serio kupiłem tego flame exg 7 i nie żałuje,spoko przypasowała mi do ręki.
Nie liczy się tak naprawdę sprzęt,ale to co się ma głowie i palcach :)

http://4.bp.blogspot.com/-W7a_lCffgGw/URakDxPV-tI/AAAAAAAAJ1o/2x-oes4gdM4/s1600/jessica-alba.gif

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
@Intruz_PL - skoro nie kumasz zasadności parowania monitorów, a oceniać brzmienie planujesz słuchając mp3, to może na początek miksuj muzę na jakichś pchełkach z kiosku za 8 zł? Całkiem poważnie... Przy Twojej świadomości, to obecnie dość bezpieczne finansowo rozwiązanie. ;)
« Ostatnia zmiana: 04 Paź, 2017, 00:22:17 wysłana przez OMSON »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
34018 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sie, 2011, 07:19:58
wysłana przez pivo
10 Odpowiedzi
10027 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2011, 23:55:41
wysłana przez majkelk
1 Odpowiedzi
1690 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2015, 14:55:23
wysłana przez Zelman
5 Odpowiedzi
2057 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Wrz, 2015, 12:16:30
wysłana przez Orange
20 Odpowiedzi
7287 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Kwi, 2016, 21:11:16
wysłana przez Hortazon