Autor Wątek: [NAD] Peavey6505mh  (Przeczytany 8519 razy)

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Odp: [NAD] Peavey6505mh
« Odpowiedź #25 10 Kwi, 2016, 21:46:29 »
Spoiler
Generalnie nie znalazłbym tego, gdyby mnie ktoś w moim temacie o kupnie mini-head'a nie przestrzegł i nie kazał poszukać.

swoją drogą ten z fejsa wrócił na sprzedaż ;) Pewnie wcześniej chciał go kupić user tego forum ale się rozmyślił po Twoim wątku :D

  :D możliwe ja wolę zaryzykować niż wysadzić plecy dużym bratem poza tym jest kilku magików w naszym pięknym kraju co sobie w razie problemów z tym poradzi.
Jedynie niesmak pozostaje że takie rzeczy się dzieją w nowych wzmacniaczach.

Dla mnie większy niesmak pozostaje po braku jakiejkolwiek sensownej reakcji PV na setki głosów o problemach z nowym wzmakiem

Peavey odpisał w ten sposób i mnie już to uspokoiło.... ale gdybym grał więcej niż 2h na rozkręconym powyżej 8 20W to bym juz nie obwiniał peavey tylko wszystkie mini heady i kupił 50W.




I do understand your concerns, and I hate that some of you have had trouble. There is no major flaw with the design as has been suggested by some. There is simply one component value that needed to be changed, and it has been. Unfortunately the issue did not reveal itself until now.

I wish I could invite you all to the lab so that you could see just how the TSI circuit works. These amplifiers will survive a dead short cathode to screen or even cathode to PLATE. These are conditions that would cause serious damage to most amplifiers, but all these amps do is shut the tube off. Any other tube amp would take out a screen resistor or fuse at the very least if that happened. THAT is what I would call a show stopper.

A great majority of the (relatively few) problems so far can be addressed by a simple tweak of the bias. If yours does happen to be shutting down prematurely, you can get it corrected under warranty. We have tested a new part value that corrects this issue if you are experiencing it. Not all will, and again I am very sorry that some of you have had a problem.

I hope you will not lose confidence in the amplifier due to this issue. They are fantastic sounding amplifiers with a unique and innovative design. I also want to assure you that we are always working hard to insure that our customers get the best possible quality and service. That will never change.

Roger Crimm
Peavey Customer Service

Edit//

- potolnie bez ładu i składu ale dzisiaj dopiero go ustawiłem pod siebie :) przynajmniej do jutra  :D grane na opcji 1W
« Ostatnia zmiana: 10 Kwi, 2016, 22:24:49 wysłana przez Ewolter »

Offline Jackson666

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
  • dżętson666
Odp: [NAD] Peavey6505mh
« Odpowiedź #26 10 Kwi, 2016, 22:22:18 »
Dawaj ślady z majkiem porzadnym  :headbang:
Nie wiem czy się decydować na tego z fejsa czy czekać, bo podobno w maju mają być ogólnodostępne w PL. I podobno taniej niż w jedynym polskim sklepie który je ma za 2500 tera.

@A co jakbyś chciał zagrać na nim koncert? :P Do klubu by się nadał, ale na tym volume powyżej 8 musiałby trochę pograć  :'(
« Ostatnia zmiana: 10 Kwi, 2016, 22:24:05 wysłana przez Jackson666 »

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Odp: [NAD] Peavey6505mh
« Odpowiedź #27 10 Kwi, 2016, 22:49:55 »
Dawaj ślady z majkiem porzadnym  :headbang:
Nie wiem czy się decydować na tego z fejsa czy czekać, bo podobno w maju mają być ogólnodostępne w PL. I podobno taniej niż w jedynym polskim sklepie który je ma za 2500 tera.

@A co jakbyś chciał zagrać na nim koncert? :P Do klubu by się nadał, ale na tym volume powyżej 8 musiałby trochę pograć  :'(


Mikrofonu brak niestety.

Gig bede grał na wyjściu DI + monitory a paczka to bedzie dodatek dla mnie lub wcale jej nie bedzie bo do niego nie potrzeba.


EDIT//

Na forum peavey serwis napisał:
Nie wiem juz czy chodzi o rozkrecone na maxa 20W bo na forum innym co innego jest napisane a serwis pisze o 1W i 5W.

"This issue really has nothing to do with where they are assembled. The only "problem", is that the amplifier is protecting itself a little TOO well. The design itself will handle continuous operation at full power, but the thermal fuses in the TSI protection circuit are apparently rated a bit too far in the conservative direction.

When pushed to full power for extended periods, the circuit is doing its job by shutting down the power tubes due to what it considers excessive heat. This seems to happen mostly when the amp is set to 1W or 5W, and driven wide open for a half hour or longer.

The fix at this point is to bypass the thermal fuses by shorting across them. The amplifier will be in no danger whatsoever unless you experience a cathode-to-screen short in a power tube. A better answer is in the works, so stay tuned.


Bottom line as I see it: If you put it in first gear and run the tach up to the red line and keep it there, did the motor fail because it was "low quality"?.. In this case, the motor didn't fail at all, it shut itself down first. Unfortunately it seems we erred on the side of caution. That will be addressed asap."
« Ostatnia zmiana: 10 Kwi, 2016, 23:06:28 wysłana przez Ewolter »

Zomballo

  • Gość
Odp: [NAD] Peavey6505mh
« Odpowiedź #28 10 Kwi, 2016, 23:05:10 »
Kupta sete, która od początku lat 90's jest sprawdzana, testowana i nagrywana na kałzyliard sposobów. Używkę made in USA można dostać w całkiem sensownych piniondzach. Nawet tu na forum. Oh wait... :P ;) :D

Offline Jackson666

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
  • dżętson666
Odp: [NAD] Peavey6505mh
« Odpowiedź #29 10 Kwi, 2016, 23:32:37 »
Mikrofonu brak niestety.
jak będziesz w okolicach poznania to zapraszam do mnie. Chętnie porównałbym na nagraniu z burgerą 6262. Jest sm57, hesu 2x12 i warunki by rozbujać skurwysyny(te duże) do połowy skali głośności. Kto wie, może sam kupie i zrobie jakieś porównanie.

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 158
Odp: [NAD] Peavey6505mh
« Odpowiedź #31 24 Kwi, 2016, 15:58:27 »
@Jackson666
Możesz zdradzić tajemnicę który to sklep będzie miał w ofercie w maju 6505mh i jakiej orientacyjnie cenie.
Aha i żeby wkurwić resztę, to obecnie w jankeskim amazonie promo na małego Peaveya - już nie 499,99$ tylko 429.42$. Kuźwa, rozumiem, że inny rynek, ale ceny mamy Zachodnie, a zarabiamy grosze w porównaniu do Amerykanów (albo przynajmniej ja)  :'(

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: [NAD] Peavey6505mh
« Odpowiedź #32 31 Maj, 2016, 16:53:15 »
@Ewolter I jak ten wzmak sie spisuje z perspektywy czasu? A swoja droga da sie w nim uzywac jednoczesnie kolumny i symulowanego wyjscia? Czy albo rybki albo akwarium?

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Odp: [NAD] Peavey6505mh
« Odpowiedź #33 31 Maj, 2016, 21:29:15 »
@Ewolter I jak ten wzmak sie spisuje z perspektywy czasu? A swoja droga da sie w nim uzywac jednoczesnie kolumny i symulowanego wyjscia? Czy albo rybki albo akwarium?
oba wyjścia jednoczesnie działają :) Spisuje się super jestem bardzo zadowolony.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: [NAD] Peavey6505mh
« Odpowiedź #34 31 Maj, 2016, 22:08:27 »
Kurcze, musze go koniecznie ograc!

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Odp: [NAD] Peavey6505mh
« Odpowiedź #35 11 Kwi, 2017, 15:02:22 »
Odkopuje bo:

https://www.peavey.com/forum/viewtopic.php?f=19&t=43061
rozwiazanie problemu z przegżaniem w tym wzmaku ;)

Wszystkie mini wzmacniacze chyba w jakimś stopniu na to cierpią.
Ten po 2/3h potrafi sie nagrzać a wzmacniasz ma zabezpiecznie wiec się nic nie rozwali ale przechodzi automatycznie w standby.

Zomballo

  • Gość
Odp: [NAD] Peavey6505mh
« Odpowiedź #36 11 Kwi, 2017, 15:23:58 »
W prostocie siła! Mogliby dać jeszcze otwory z góry.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: [NAD] Peavey6505mh
« Odpowiedź #37 11 Kwi, 2017, 15:41:05 »
Wyglada duzo lepiej bez tej plyty.

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: [NAD] Peavey6505mh
« Odpowiedź #38 11 Kwi, 2017, 18:45:00 »
Swoją drogą, ENGL Ironball po trzech godzinach próby z 2x12 jest ledwie ciepły.