Autor Wątek: MG Amps [Raven, Firebird,Fendmess]  (Przeczytany 9819 razy)

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
@Sikor zmień potek Gain z 1MOhm na 220kOhm,  a zobaczysz jak bardzo ten wzmak zmieni swoje oblicze i o ile bardziej użyteczny się stanie.

Dzieki za tip, ale ja probuje sobie wyrwac z dnia/tygodnia gdzies 30minut, zeby w ogole pograc.
Nie bede sie w tej sytuacji w mody bawil :(
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
3.

Ej, jakiś mało ciasny ten wzmak nie? Czy tylko ja mam takie wrażenie?
Co rozumiesz pod pojęciem ciasny? dla mnie 3 wlasnie gra ciasno a 2 juz mniej :D

Pozdrawiam.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Znaczy dla mnie to brzmi jak jeden amp tylko z innymi ustawieniami eq :D. Panie Sinu, a można jakoś wpaść do Ciebie kiedyś, pograć na tym całym przybytku? :)
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Znaczy dla mnie to brzmi jak jeden amp tylko z innymi ustawieniami eq :D. Panie Sinu, a można jakoś wpaść do Ciebie kiedyś, pograć na tym całym przybytku? :)
Pierdolisz, są różnice w środkowym paśmie, ale ile razy trza powtarzać że to paka i mic robi 80% roboty, do tego jakbym zgrał 4 ślady na kazym i wrzucil w miks to bys uslyszal duzo wiecej, jeden zacznie ginac 2 mulic a 3 wyjdzie najlepiej bo ma zajebisty srodek ktory grajac solo moze wkuurwiac :D

Pozdrawiam.

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
3 ... albo 1 na FM :) reszta to jakieś amerykańskie bułki z masłem :)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Sample: http://brickwall.pl/4ampcomp/

A co jest co:

Spoiler

Pozdrawiam.

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Sample: http://brickwall.pl/4ampcomp/

A co jest co:

Spoiler

Pozdrawiam.

łoooo MESA mnie zawiodła :) qwa najgorzej (dla mnie oczywiście), Diezel ma mega wpierdol ale słuchajć miałem wrażeni, że ma delikatniejsze gwoździe i to bardziej mnie na 3 nastawiło znając trochę możliwości stockowych FM i kilku pieców MG :) ... dobra robota Marka i Lokiego, wpierdol jest fajny ale DIEZEL Herbert już ma 2 pkt. (1 za użycie w Alter Bridge :) :) :), 2 za teścik twój)

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Pfff... od razu wiedziałem  8)
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Ostyn

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
To ja się pochwalę swoim MG, którego właścicielem jestem trochę z przypadku :)
Parę fajnych lat grałem na basie, potem miałem bardzo długą przerwę i jakiś czas temu odkurzyłem sprzęt.
Ale zachciało mi się basu akustycznego, którego poszukiwanie zakończyły się kupnem Schectera damien platinum 7 w dość dobrej cenie   :devil:
No bo przecież skoro nie umiem dobrze grać na 6 strunach, to tak samo nie umiem grać na 7.
I o ile boss gt-100 fanie sprawdza się z basem o tyle przester ssie....
No i tu pojawia się Pan Marek :)
Nawet nie bardzo wiedziałem jaki chcę wzmacniacz. Wiedziałem, że chcę 15W combo do szatanów, ale z możliwością "ciotecznego" grania.
Zdałem się w 100% na "stwórcę" i tak oto mam coś na bazie Vintage 50 z bardzo fajnym dodatkiem  :headbang:


Nie zawiodłem się :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Sample: http://brickwall.pl/4ampcomp/

A co jest co:

Spoiler

Pozdrawiam.
Posłuchałem na dobrym sprzęcie jeszcze i jeszcze raz i stwierdziłem, że muszę być bardziej obiektywny: Mesa ma w sobie to coś, za czym tęsknią metalowce, mimo, że doznanie empiryczne jest takie, że toto muli, siarzy i szumi. Szczególnie było to słychać w bezpośrednim porównaniu  oryginalnej Mesy i Fendmessa, na tej samej pace (zresztą Mesa oversized). MG wcale nie wypadł jak daleki kuzyn z jakiejś Polski - nie miał tych wad, a miał jeszcze użyteczny clean ;)...
Paczki z głów!

Offline Mariner

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 48
Szkoda że na teście nie widać tych gałek skrajnie z prawej, mianowicie Presence, Master, mam od jakiegoś czasu Ravena I 100 i staram się go ustawić na pełny wygar, kupiłem go do pary dla mojego Jet City JCA50H, jak Jet gada pełnym wygarem tak Ravena jeszcze nie ustawiłem odpowiednio (ale bawiłem się nim dopiero dwa razy) Jak dam Volume na te 3/10 jak na filmie to i tak zdaje się jeszcze nie to, podłączam to pod Jacka RR3 z EMG81, strojenie Bb, pod drodze jest NS-2, Bad Monkey, TC Mimiq Doubler a wzmak śmiga pod Buzzaro 212ST-B, jedna dla Jeta, jedna dla MG.

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Panowie czy ten przycisk na foocie z napisem 808 to jest wyłącznik wbudowanego TSa? Chętnie bym sobie strzelił takiego moda. Zawsze o jeden kabel mniej.

Offline mort

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
rafalek jest dokładnie tak jak mówisz. Marek ma w swojej ofercie też kostkę 808 :-)

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Kurde własnie ze dwa tygodnie temu mój Raven wróćił od Marka po modach. Żebym wcześniej wiedział...

Offline Ostyn

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
Jeżeli kogoś interesuje, to gały z TS'a umieszczone są z tyłu wzmacniacza:


Trochę to niewygodne gdy się szuka brzmienia, później już nie.


Zomballo

  • Gość
Panowie a jak jest u MG z customami/klonami? No np. chciałbym Slo100 ale na turrecie albo Plexi ale z dodatkowym gain stagem albo kanał czysty z voxa ac30 a przester z MKIIC+? Ha? Ktoś robił coś takiego?

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Panowie a jak jest u MG z customami/klonami? No np. chciałbym Slo100 ale na turrecie albo Plexi ale z dodatkowym gain stagem albo kanał czysty z voxa ac30 a przester z MKIIC+? Ha? Ktoś robił coś takiego?

Nie robiłem, ale przez pewien czas chciałem zamówić coś bardzo customowego, właśnie na turrecie z udziwnieniami (to było dawno, zanim uznałem, że cyfra to jest to ;D ), w rozmowie z Markiem, Ten twierdził, że nie ma problemu, tylko wiadomo, inna cena niż seryjniaka na PCB.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Panowie a jak jest u MG z customami/klonami? No np. chciałbym Slo100 ale na turrecie albo Plexi ale z dodatkowym gain stagem albo kanał czysty z voxa ac30 a przester z MKIIC+? Ha? Ktoś robił coś takiego?

Myślę, że się da się :) - http://www.mgamp.com/site/produkty/cso-50/ jest P2P, a nie PCB. Przykładów z głowy mogę dać min 2 :) - FM, który jest u @sinquestsound (tam Loki z Markiem mieszali), latał też pre-amp Vulture z kanałami opartymi bliżej/dalej na znanych wzmakach.

Proponuję zadzwonić do Marka i pogadać - miło, fajnie, rzeczowo i przyjemnie :)

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 774
Panowie a jak jest u MG z customami/klonami? No np. chciałbym Slo100 ale na turrecie albo Plexi ale z dodatkowym gain stagem albo kanał czysty z voxa ac30 a przester z MKIIC+? Ha? Ktoś robił coś takiego?
W tamtym roku rozmawiałem z Markiem o customowym wzmaku na turrecie w podobnym klimacie (JCM 800 na hi-gain sterydach). Cena na najlepszych dostępnych podzespołach była bardzo sensowna (jak coś to więcej info na priv). Sam Marek, mając dość masówek, bardzo ochoczo podszedł do tematu :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Raven

Zaczęty przez BartekL Custom shop

1 Odpowiedzi
4497 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Kwi, 2007, 15:12:56
wysłana przez Leon
3 Odpowiedzi
5064 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Paź, 2009, 13:29:39
wysłana przez wuj Bat
16 Odpowiedzi
5155 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lis, 2014, 21:59:49
wysłana przez lordgreg33
12 Odpowiedzi
4304 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sty, 2015, 01:24:21
wysłana przez Aremenius
32 Odpowiedzi
28269 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Wrz, 2015, 22:33:50
wysłana przez Johnny