Autor Wątek: Nagranie ze studia S-1 Polskiego Radia  (Przeczytany 8849 razy)

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
Nagranie ze studia S-1 Polskiego Radia
« 26 Sty, 2017, 20:31:29 »
Zapraszam do wysłuchania i obejrzenia materiału z Polskiego Radia.
Wiosełko to Edek 335 z pickupami własnej roboty ;) ... wzmacniacz to przerobiony Blackstar HT-20. Mikrofon (Shure SM 57) wycelowany w połowę membrany, pod kątem 45 stopni, w paczce Celestion V30 - na prawo w panoramie. Wyjście emulowane na lewo w panoramie. Chorus to absolutnie zajebisty i jedyny w swoim rodzaju szalony Visar Holy Oaks. Przester to ZVEX Fuzz Factory, delay MAK ION.


Zomballo

  • Gość
Nowa fala grandżu. No i ekstra! Mnie się podoba i trzymam kciuki. Ciekawią mnie te pipałki? Uchylisz rąbka tajemnicy? ;)

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
Dziękuję uprzejmie za miłe słowa. Co do piksów to wyglądało tak że zamówiłem puste korpusy cewek, podstawki, puszki, lokalny dziadzia który nawija transformatory mi je nawinął drutem o specyfikacji którą uznał za odpowiednią i wyprowadził, mangesy od szafki i są :)

Zomballo

  • Gość
Czyli ceramiki. Piękne brzmienie ale nie kombinowałeś moze z alnico? Sam robiłem kiedyś przetworniki z szafkowców ale nie używałem karkasów tylko bezpośrednio owijałem drutem magnes a cewkę zalewałem butaprenem. Magnes starczał na trzy najważniejsze struny. Ależ to kurwiło! Na radiomagnetofonie Wilga miałem piękny fuzzowaty przester. :D
A wracając do twórczości to poprowszę więcyj!

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Masz genialny wokal Tomek.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Muzycznie spoko, ale ten ponglisz... :D
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Nie słyszę tam nic z ponglisch.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
Jeszcze nie publikowana rzecz, dopiero jutro wjedzie na stronkę. Cover Offspringa z radia, znany raczej węższej publice, płyta Ignition i generalnie "b-side". Polecam oryginał w starej wersji, bo zdaje się nagrali ostatnio remake a starsza jest lepsza ;)

EDIT: tutaj gra Flanger marki KOD ... 1987 rok, polska produkcja, Ampdoctor wsadził mi tam normalny switch z TB i standardowe gniazdo zasilające. Szerokie, mokre brzmienie. Bardzo dobra kostka, niskie szumy własne porównywalne z MXR czy Boss.




Masz genialny wokal Tomek.

Pokornie dziękuję.
Muzycznie spoko, ale ten ponglisz... :D

Nie rodząc się Anglosasem ciężko o pozbycie się akcentu ;)

Czyli ceramiki. Piękne brzmienie ale nie kombinowałeś moze z alnico?

Gdzie tam, brałem co było pod ręką i patrzyłem czy mi się podoba czy nie ;)
« Ostatnia zmiana: 28 Sty, 2017, 12:14:26 wysłana przez Tomek Martyniak »

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Fajne, to fajne. A po polsku cos tez spiewasz?

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
Tak, mamy materiał po Polsku. Klip w PL będzie opublikowany jakoś w ciągu dwóch tygodni ;)

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Muzycznie spoko, ale ten ponglisz... :D

Nie rodząc się Anglosasem ciężko o pozbycie się akcentu ;)

Ale jest sporo trików, dzięki którym można ukryć polski akcent tak, żeby brytyjscy rozmówcy nie potrafili określić skąd jesteś, a polscy słuchacze nie dostawali krwotoku z uszu :)

Nie słyszę tam nic z ponglisch.
Proszę Cię :D
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Zomballo

  • Gość
Zajebisty cover! Pierwsza kaseta Ofspringa jaką kupiłem. To był zdaje się ich jakiś debiut? Głębokie lata dziewięćdziesiąte. Czad po maxie!

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
No gdyby nie akcent, to szał pyty. Fajne brzmienie, wokal też świetnie siedzi (szczególnie części "krzyczane", gdzie nie słychać polskiego akcentu), kawałek też niczego sobie. Tak, jak pisze majkelk - spokojnie można to niedużym wkładem pracy poprawić i nie będzie kłuć po uszach. A IMO warto, bo to jedyne, co dzieli mnie od ewentualnego kupienia płyty, kiedy wyjdzie i pewnie nie jestem w tym sam.

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
Serdeczne dzięki wszystkim a nad akcentem oczywiście pracuję :)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Wiecej numerow po polsku - wtedy odpada problem akcentu :) No chyba, ze celujesz rowniez w zagramanice, to wtedy inna bajka.

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
Jeszcze przed oficjalną premierą kolejny numer z radia, to kawałek z teledysku. Jedna mała errata, w radio nie korzystałem z Blackstara tylko z Voxa Nightrain 2, tego z dwoma kanałami.


Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Nie jest to totalnie mój styl muzyczny, bo od razu na wejściu czegoś mi brakuje. Ale zagrane i zrobione fest. Propsy za wokal. Samouk czy ktoś pokierował?
Weź żech tę gitarę kapę niżej, bo aż mnie w oczy kole :D
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
Nie jest to totalnie mój styl muzyczny, bo od razu na wejściu czegoś mi brakuje. Ale zagrane i zrobione fest. Propsy za wokal. Samouk czy ktoś pokierował?
Weź żech tę gitarę kapę niżej, bo aż mnie w oczy kole :D

Wiesz co, próbowałem z różnymi wysokościami przez lata grania. Zdecydowałem się trzymać wiosło wysoko bo jest wtedy niemalże w tej pozycji co podczas ćwiczenia. Myślę że to jednak kwestia przyzwyczajenia i gustu.

Co do wokalu uczyłem się emisji głosu u nieżyjącego juz wybitnego Zbigniewa Sawickiego, przedtem wydawałem dźwięki górną częścią ciała a dzięki niemu zacząłem śpiewać :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
1762 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Mar, 2010, 10:33:14
wysłana przez yapcok
26 Odpowiedzi
5115 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2012, 00:01:10
wysłana przez Rock
11 Odpowiedzi
2176 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Lis, 2011, 19:50:49
wysłana przez hawran
0 Odpowiedzi
1036 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Cze, 2013, 23:46:32
wysłana przez Adam Fulara
15 Odpowiedzi
8836 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Wrz, 2014, 22:06:54
wysłana przez benkai