Autor Wątek: Duncan Distrortion a Nazgul  (Przeczytany 3064 razy)

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 312
Duncan Distrortion a Nazgul
« 05 Sty, 2017, 22:18:01 »
Duncan Distrortion a Nazgul - jakie różnice? ktoś porównywał? Nazgul to w miarę nowy pickup a Distortion to już klasyk ... ma być pod mostem w Jacku WR1.

Offline drzevoo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 121
Odp: Duncan Distrortion a Nazgul
« Odpowiedź #1 06 Sty, 2017, 11:17:40 »
Może Ci pomoże:



Z tego co widzę, to dosyć jasno brzmiące wiosło. Co chcesz uzyskać ?
« Ostatnia zmiana: 06 Sty, 2017, 11:20:27 wysłana przez drzevoo »
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 312
Odp: Duncan Distrortion a Nazgul
« Odpowiedź #2 06 Sty, 2017, 12:17:09 »
W sumie do końca nie wiem. Mam nazgula w szufladzie a w Jacku siedzi TB6. Po pierwszych 2 próbach nie zachwyciło mnie brzmienie z tym TB6 i do tego sprzęga się jak głupi więc zaczynam kombinować ;-) Choć w domu gra to bardzo fajnie. Może potrzebuję trochę czasu by się przyzwyczaić do charakteru tej gitary.

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
Odp: Duncan Distrortion a Nazgul
« Odpowiedź #3 09 Sty, 2017, 11:22:14 »
miałem oba, do nazgula teraz planuje wrócić w drugim wiośle.

w porównaniu do distortion nazgul ma duuuuuuuuużo mniej gainu (lub czegoś co sprawia takie wrażenie) co jest dobre jeśli dopalamy hi gaina jakimś TSem bo możemy mieć bardzo wyraźne dzyn-dżyn na małych gainach a z bardzo dużą saturcją, klarownością. idealnie sprawdza się przy heavy/thrashowych zagrywka z delikatnie obniżonym strojem.

no własnie delikatnie obniżonym, ponieważ pickup sam z siebie brzmi bardzo nisko. można stroić się wyżej a brzmieć niżej.

co do pasma to nie szeleści tak jak distortion, który ma taki charakterystyczny szelest w wysokich częstotliwościach, nazgul jest bardzo 'wyważony' i ma mniej góry także na wzmaku (evh lub mr hector u mnie) mogłem treble spokojnie odkręcić trochę wyżej.

takie moje odczucia, kiedyś robiłem taki filmik porównujący, ale szczerze mówiąc różnice słychać tu jedynie przy tłumionych (gdzieś wrzucałem też DI żeby każdy mógł sobie sam sprawdzić, ale już prawdopodobnie wygasły):



Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 312
Odp: Duncan Distrortion a Nazgul
« Odpowiedź #4 09 Sty, 2017, 14:49:49 »
Dzięki za bardzo konkretną odpowiedź.
Stroję się do D standard więc strój jest delikatnie obniżony a i wiosło służy do generowania thrashowych tematów ;-)
Myślę, że zamontuję go testowo - tylko muszę się uporać z rozwierconymi otworami tak by zamontować go w ramce.

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
Odp: Duncan Distrortion a Nazgul
« Odpowiedź #5 09 Sty, 2017, 16:48:35 »
nie powinieneś być zawiedziony, być może są klarowniejsze pickupy ale ten na pewno jest charakterystyczny, ma coś takiego czego nie mają inne. ale też troche mniej się przebija na żywo. no tylko ja grałem na nim bardziej gęstą muzykę gdzie natłok dźwięków jest ogromny, a teraz właśnie do drugiego wiosła go bede wsadzał w thrashowym zamyśle i też w D ;)

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: Duncan Distrortion a Nazgul
« Odpowiedź #6 10 Sty, 2017, 10:13:28 »
Ja bym wypróbował jeszcze Dimebuckera i CrunchLaba.

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 312
Odp: Duncan Distrortion a Nazgul
« Odpowiedź #7 10 Sty, 2017, 21:47:25 »
CrunchLab za mną chodzi już od jakiegoś czasu. Jak gdzieś upoluję w dobrej cenie to an 100% kupię. Jak nie siądzie w Jacku to poleci do jakiegoś Ibaneza ;-)

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: Duncan Distrortion a Nazgul
« Odpowiedź #8 11 Sty, 2017, 10:33:31 »
W moim mieście sporo ekipy thrash/death/grind używało (i chyba nadal używa) Dimebuckerów w lipowych fałkach Jacksona. Ja go miałem w mahoniowym Epi SG (strojonym do drop A) dość długo, ale ostatecznie stwierdziłem, ze jest zbyt suchy, jak dla mnie. Bardzo spodobał mi się Duncan Distortion w starym japońskim Jacksonie kumpla strojonym do D standard. A CrunchLab w LP Goth innego kolegi (strojonym do B standard) zainspirował mnie do tego stopnia, że zacząłem szukać pipaka o podobnym charakterze.


Na tym demku zmajstrowanym przez @chronix1 pipaki w większości brzmią , jakby był to jeden i ten sam przetwornik. Przy niektórych zagrywkach można dopiero wyłapać delikatne niuanse - jak się dobrze wsłuchać. I tak np EMG81/85 brzmią poprawnie wg mnie, Black Winter jest stłumiono-ciemny (najmniej mi się podoba ze wszystkich), a Nazgul pokazuje charakter, do którego został stworzony przy zagrywkach rytmicznych ze skokami po violinach - rzeczywiście zaczyna wyć jak Nazgul - żaden inny pipak z testowanych tego nie miał ;) Czuć w nim mniejszą saturację, gdzie Distortion ma to rasowe 'dżdżdż' i całościowo chyba najbardziej mi pasuje. Na cleanach EMG najrówniej gadają z tego co słyszę.

BTW - EMG wypuściło ciekawy set 57/66 - ma fajne otwarte brzmienie - może by warto sprawdzić? ;)
« Ostatnia zmiana: 11 Sty, 2017, 10:51:05 wysłana przez OMSON »

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 312
Odp: Duncan Distrortion a Nazgul
« Odpowiedź #9 11 Sty, 2017, 16:33:37 »
To nowe EMG też mnie zainteresowało - filmiki z Richie Faulkner brzmią bardzo fajowo. A rzeczywiście na teście hronix1a Black Winter również najmniej się podobał.

Posty połączone: 11 Sty, 2017, 19:54:19
A spróbuję DiMarzio Tone Zone bo kupiłem właśnie ;-)
« Ostatnia zmiana: 11 Sty, 2017, 19:54:19 wysłana przez Skibodeptak »

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 312
Odp: Duncan Distrortion a Nazgul
« Odpowiedź #10 21 Sty, 2017, 19:09:30 »
NO i wpadły dwa DiMarzio Tone Zone oraz LiquiFire. Tone Zone strzał w dziesiątkę a do LiquiFire nie jestem na 100% przekonany ale damy mu trochę czasu.

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
Odp: Duncan Distrortion a Nazgul
« Odpowiedź #11 23 Sty, 2017, 12:40:00 »
jak masz jakieś porównanie lub możliwość nagrania DI to poproszę :)

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 312
Odp: Duncan Distrortion a Nazgul
« Odpowiedź #12 23 Sty, 2017, 13:04:33 »
Niestety nie bardzo - tym bardziej, że nie nagrałem jak były Duncany.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: Duncan Distrortion a Nazgul
« Odpowiedź #13 23 Sty, 2017, 17:41:55 »
Tone Zone strzał w dziesiątkę a do LiquiFire nie jestem na 100% przekonany ale damy mu trochę czasu.


Likłifajer jest czytelny, ale taki drętwo-nieociosany w charakterze. I sprawdź sobie jednak kiedyś tego CrunchLaba... ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
3381 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lis, 2014, 00:09:26
wysłana przez wuj Bat
48 Odpowiedzi
12809 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lut, 2017, 18:02:29
wysłana przez chronix1
39 Odpowiedzi
7816 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lip, 2016, 17:15:53
wysłana przez chronix1
8 Odpowiedzi
4123 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2017, 11:39:57
wysłana przez headcharge