Autor Wątek: Powerbrake czy może Master Volume? ;)  (Przeczytany 1895 razy)

Offline przemak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 279
    • Studio Nagrań i Okolice
Powerbrake czy może Master Volume? ;)
« 01 Gru, 2016, 23:45:08 »
Mam nowy piec, więc nagrałem krótki filmik, który na pewno zainteresuje wszystkich grających w domu na mocnych piecach. Zlepiony na szybko powerbrake ma tylko 40W i nawet przez te 9 sekund dość mocno się zagrzał, ale za to kosztował niecałe 7PLN w częściach  ;)



Ostatnie porównanie to prawdziwy sygnał z Pro-Toolsa, a nie z mikrofoniku, którym nagrywałem głos. Pliki do przesłuchania na własnym systemie do ściągnięcia, link w opisie.


 

Offline stillG

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Ale siara wyszla po sciszeniu masterem. Fajne porownanie.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Przemak - te zdublowane pliki nie są podgłośnione. stillG - Po ściszeniu masterem zmienił się gain tego śladu.
« Ostatnia zmiana: 02 Gru, 2016, 09:39:28 wysłana przez OMSON »

Offline przemak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 279
    • Studio Nagrań i Okolice
Przemak - te zdublowane pliki nie są podgłośnione. stillG - Po ściszeniu masterem zmienił się gain tego śladu.

Dziękuję, już poprawiłem, coś się popsuło ;)

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
A to ściągam jeszcze raz ;) Luzik :)

Zomballo

  • Gość
Czad! No mi pałerbrejk nie robi w tych próbkach. Koloryzuje i jak przez sedes trochę gra. Ale o dziwo osiemseta ściszona masterem mnie ujęła atakiem i selektywnością. Nawet lepiej niż rozkręcona. :)

Offline przemak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 279
    • Studio Nagrań i Okolice
Każde z tych brzmień może i powinno być inaczej potraktowane, czy to korektorem w piecu albo w nagraniu, czy inaczej ustawionym mikrofonem. Ponieważ nic nie zmieniałem oprócz mastera, to w sumie żadne brzmienie nie jest dobre ;)  - ale chodziło tylko o porównanie. W tym sensie full od powerbrake nie różni się mocno, natomiast sciszony masterem już się różni. Co lepsze, to już każdy musi sam, z uwzględnieniem uwag powyżej, znaczy, że przecież tym nadal można kręcić ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
2622 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sie, 2009, 16:23:46
wysłana przez dom?n
9 Odpowiedzi
3527 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lut, 2012, 22:24:44
wysłana przez Dexterek
7 Odpowiedzi
1609 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2014, 12:51:53
wysłana przez annih1
7 Odpowiedzi
2429 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Mar, 2017, 13:12:43
wysłana przez theremin
0 Odpowiedzi
1368 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lip, 2017, 23:56:29
wysłana przez Chilek