Autor Wątek: Interface do iPada  (Przeczytany 6924 razy)

Offline Nitza

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Interface do iPada
« 24 Sie, 2016, 19:40:02 »
Heloł,
przymierzam się do BIASa na iPada, jako, że mojego PODa HD500x już praktycznie nie używam (plecy mnie bolą od schylania się pod stół coby go włączyć, a i grzebać mi się nie chce, a swojego brzmienia ukręcić nie umiem  :facepalm: ) i w związku z tym potrzebuję również jakiegoś interface. Zastanawiałem się nad iRig HD, ale natknąłem się na produkty typu http://guitarcenter.pl/catalog/studio/karty-dzwiekowe/zewnetrzne/focusrite-itrack-solo czy http://www.audiostacja.pl/produkty/1179/PreSonus-AudioBox-iTwo/. Interfejsy tego typu mają gniazdo do podłączenia iPada oraz USB 2.0 do PC/Maca.

Dobrze rozumiem, że urządzenie tego typu może działać jako interfejs dla iPada oraz jako interfejs dla PC? W sensie, że mogę używać go pod PC bez użycia iPada i  będzie działało jako normalny interfejs?

I czy jest opcja w tego typu urządzeniach aby ciągnąć brzmienia z BIASa na iPadzie, ale jednocześnie podpiąć go pod USB w kompie i właśnie na PC nagrywać sygnał z gitary przetworzony w BIASie na iPadzie? W sensie - gitara->interfejs->iPad+BIAS->PC+DAW i nagrywanie?

Ewentualnie - jest jakiś taki interfejs, który by mi to umożliwiał, czy jedyna opcja to gitara->interfejs do Ipada->iPad+BIAS->wyjście słuchawkowe->inny interfejs->PC+DAW i nagrywanie?

Pozdro

Offline lolo3d

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Odp: Interface do iPada
« Odpowiedź #1 25 Sie, 2016, 09:24:03 »
Jakiś czas temu miałem podobny problem i skończyły się na zakupie iConnectivity, który ogarnia te tematy. Nie wiem jak jest w przypadku iRig HD ale z tego co się orientuję wymienionych Focusrite i PreSonus możesz używać zarówno z PC i i iPadem z tym, że nie jednocześnie tzn. nie możesz sobie skrosować sygnału tak, żeby szedł przez apkę na iPadzie i cyfrowo wbijał się na track w DAWie na PC. W każdym przypadku możesz wbić się z sygnałem wychodzącym z interfejsu podpiętego pod iPada w line in innego interfejsu podłączonego do PC.   
- mix your style -

Offline Nitza

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Odp: Interface do iPada
« Odpowiedź #2 25 Sie, 2016, 12:52:37 »

Offline lolo3d

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Odp: Interface do iPada
« Odpowiedź #3 25 Sie, 2016, 13:11:11 »
Dokładnie o tym
- mix your style -

Offline Nitza

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Odp: Interface do iPada
« Odpowiedź #4 25 Sie, 2016, 18:18:03 »
I mówisz, że ten interface ogarnia te tematy? W sensie spełni moje wymagania coby nagrywać sygnał z iPada na PC  z jednego interface?

Offline tomaszcieslik

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Odp: Interface do iPada
« Odpowiedź #5 31 Sie, 2016, 20:28:31 »
Ja mam Alessis IO Dock 2. Midi in/out, 2 wejścia, wyjście na słuchawki. BIAS FX śmiga aż miło a nagrywam w Cubasis na iPada. Laptopa nie używam od pół roku.

Offline lolo3d

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Odp: Interface do iPada
« Odpowiedź #6 01 Wrz, 2016, 08:54:37 »
I mówisz, że ten interface ogarnia te tematy? W sensie spełni moje wymagania coby nagrywać sygnał z iPada na PC  z jednego interface?
Tak, możesz dowolnie krosować sygnały między wejściami, PC, iPadem i wyjściamim iPad może być jako efekt na wysyłce itd. Obczaj sobie filmiki na YT, sporo o tym opowiadają. Dodatkowo iPad ładuje się kiedy jest podpięty do interfejsu co jest megaużyteczne.
- mix your style -

Offline buch

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Odp: Interface do iPada
« Odpowiedź #7 01 Wrz, 2016, 21:59:58 »
Ja mam Alessis IO Dock 2. Midi in/out, 2 wejścia, wyjście na słuchawki. BIAS FX śmiga aż miło a nagrywam w Cubasis na iPada. Laptopa nie używam od pół roku.

Podepnę się jak cham pod temat, ale może odpowiedź komuś też pomoże:
Próbowałeś to podpinać pod PA/jakąś większą kolumnę? Da się to wzmocnić na poziomy koncertowe bez generowania jakichś szumów czy innych artefaktów? Zastanawiam się nad takim setupem + footswitch na bluetooth ale zżerają mnie wątpliwości...

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Interface do iPada
« Odpowiedź #8 01 Wrz, 2016, 23:06:54 »
Dolaczam sie do pytania @buch.

Offline tomaszcieslik

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Odp: Interface do iPada
« Odpowiedź #9 02 Wrz, 2016, 08:36:21 »
Z wyjścia Alesisa L+P sygnał jest podpięty bezpośrednio przez mikser na przody a z wyjścia na słuchawki (z regulacją głośności) odsłuch idzie na aktywną Alto TS 112A (800W więc z głośnością nie ma problemu). Na razie nie mam sterownika BT-4 na  bluetooth więc na temat przełączania presetów i sterowania się nie wypowiem (może go kupię za 2-3 miesiące). Jest to moim zdaniem najbardziej mobilne rozwiązanie oferujące bardzo dobre brzmienie (używam Bias FX, iPad 4). O żadnych szumach nie ma mowy. Zaletą Alesisa w odróznieniu od innych interfejsów przenośnych jest to, że jest zasilany 230V. Przez midi podpinam też w domu klawiaturę (sample Tank, iGrand Piano, iLectric Piano). W domu podpinam Alesisa pod głośnik bluetooth (ale po kablu) Marschall Stockwell albo przez słuchawki (nocą). A do ćwiczenia i nagrywania mam Cubasis (wersja Cubaisa na tablety) i Garage Band. Czego chcieć więcej?

Offline buch

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Odp: Interface do iPada
« Odpowiedź #10 02 Wrz, 2016, 10:21:12 »
O takim interfejsie (doku) myślałem. Z tego co się orientuję, to obecnie istnieją trzy rozwiązania tego typu, po jednym od Behringera, Focusrite'a i Alesisa. Wszystkie mają swoje własne zasilanie i ładują baterię ipada. Póki co nie jestem w stanie stwierdzić plusów jednej konstrukcji nad drugą, wszystkie wyglądają mniej-więcej tak samo.
Różnią się głównie tym, jakiego iPada są w stanie przyjąć i tutaj zaczyna się rozkmina, bo te nowsze mają porty Lightning, a starsze mają zwykłe 30-pinowe. Rozkmina, którego iPada wziąć, żeby go przypasować do którego interfejsa i jakie korzyści budżetowo-wydajnościowe będą z tego płynęły przyprawiają mnie o ból głowy.
Zastanawiam się, czy nowszy, szybszy iPad nie wpłynie pozytywnie na takiego BIASa i np zmienianie presetów i latencję. Ktoś coś wie na ten temat?

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Interface do iPada
« Odpowiedź #11 02 Wrz, 2016, 11:05:41 »
Ja mam starszego iPada 3, jeszcze z tym starym zlaczem. Czasem zuzycie proca siega 90% ale to raczej przy ustawianiu rzeczy, dodwaniu wzmakow itd. W sumie nie sprawdzalem jeszcze jak to sie ma do przelaczania miedzy jednym duzym presetem a drugim. Sprawdze w weekend i dam znac.

Chyba Alesis IO Dock II ma opcje podpiecia starych padow na wtyke 30 pin jak tez i tych nowych na zlaczu lightning.

Offline buch

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Odp: Interface do iPada
« Odpowiedź #12 06 Wrz, 2016, 12:08:30 »
I jak z tym zmienianiem presetów, jakies ciekawe wnioski udało ci się wysnuć?
Obecnie poluję na ipada mini retina, jak ustrzelę jakąś fajną okazję to dokupie dok focusrajta i myślę, że może być pysznie.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Interface do iPada
« Odpowiedź #13 11 Wrz, 2016, 15:43:21 »
I jak z tym zmienianiem presetów, jakies ciekawe wnioski udało ci się wysnuć?
Obecnie poluję na ipada mini retina, jak ustrzelę jakąś fajną okazję to dokupie dok focusrajta i myślę, że może być pysznie.
Hej, dopiero znalazlem chwilke, zeby to dokladnie sprawdzic i nagrac (na razie na zywo gram na jednym presecie, bo nie mam kontrolera. Czysty kanal se robie galka w gitarze).
https://soundcloud.com/thekorrproject/bias-fx-preset-change
Tu przelaczam sie miedzy bardzo prostym presetem z wzmakiem, EQ i brama szumow i mega ciezkim dwuwzmakowym. Roznica glosnosci wynika z tego, ze nie ustawilem tego jeszcze ;) Przerwy miedzy presetami nie ma, jednak sam preset nie wchodzi z momentem wcisniecia przycisku, tylko z lekkim opoznieniem.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Interface do iPada
« Odpowiedź #14 11 Wrz, 2016, 20:21:48 »
O ja pierdzielę, jaki paskudny pop! Nie przeszkadza Ci to przy graniu na żywo?

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Interface do iPada
« Odpowiedź #15 11 Wrz, 2016, 22:07:30 »
No wiem, ze strasznie pyka. Jest tam jeszcze pare opcji odnosnie latencji, do tego mialem wifi wlaczone (do grania trzeba wylaczac), no i mam dosyc starego iPada. Na salce na razie gram na jednym presecie, bo i tak nie mam czym przelaczac. Wszystko to w fazie testow jeszcze jest.

Offline szymekkrusz

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
    • www.emgraf.pl
Odp: Interface do iPada
« Odpowiedź #16 30 Wrz, 2016, 09:18:41 »
A ze mnie się znajomi śmieją że używam tabletu do nagrywania, dobrze czytać że nie jestem odosobnionym przypadkiem ;p

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Interface do iPada
« Odpowiedź #17 30 Wrz, 2016, 11:23:24 »
A tu sie smieja z tych, co chca zbyt szybko na gielde wbic ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
3292 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Gru, 2011, 04:37:14
wysłana przez mondomg
7 Odpowiedzi
3487 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Maj, 2013, 15:38:38
wysłana przez Budzan
7 Odpowiedzi
4895 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2015, 14:38:11
wysłana przez przemak
6 Odpowiedzi
2737 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Sie, 2017, 23:11:09
wysłana przez Mat