Autor Wątek: Lick of the day - krótkie zagrywki do implementacji :D  (Przeczytany 29708 razy)

Offline baz0k

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 75
    • Lekcje i testy sprzętu
Heja!
Udzielam się mocno w jednym dziale, gdyż prowadze kanał, na którym testuję sprzęt gitarowy. Ileż jednak można żyć samym sprzętem? Zapraszam Was serdecznie na live streamy (http://www.hitbox.tv/baz0k), na których ucze gry na gitarze, a tutaj otwieram wątek, w który będę wklejał króciutkie zagrywki video+tab. Idea jest taka, żeby były proste, niedługie i łatwe do wprowadzenia w improwizacji.
Dajcie znać co myślicie :)



Pozdrawiam :)

Posty połączone: 24 Cze, 2016, 20:45:39
krótkie sweepy z pentatoniki w stylu franka gambale - można upchąć je wszędzie :D


Posty połączone: 25 Cze, 2016, 19:27:25
Prosiłbym o Waszą pomoc-opinię... Czy takie licki wymagają dodatkowego tłumaczenia? Ja raczej nie lubię jak ktoś opowiada gdzie położyć który palec i jak szarpnąć strunę i marnuje mój czas. Warto robić z tego filmy instruktażowe, czy taka forma jaka jest wystarczy? :)
Hejka!
« Ostatnia zmiana: 25 Cze, 2016, 19:27:26 wysłana przez baz0k »
Zapraszam na kanał z testami sprzętu i darmowymi lekcjami: www.youtube.com/baz0k

Offline baz0k

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 75
    • Lekcje i testy sprzętu
Lick na niedzielę ;) Krótki symetryczny sweep po zmniejszonych akordach. Można go powtarzać przez cały gryf o tercję małą w górę/w dół


Posty połączone: 27 Cze, 2016, 09:20:37
Krótki autorski lick na poniedziałek :D Technika łącząca slide z bendem. Zapraszam! :)
« Ostatnia zmiana: 27 Cze, 2016, 09:20:37 wysłana przez baz0k »
Zapraszam na kanał z testami sprzętu i darmowymi lekcjami: www.youtube.com/baz0k

Offline carolus89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 52
Dobra robota, łap suba! Dziś biorę jedną zagrywkę na warsztat ;)

Offline baz0k

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 75
    • Lekcje i testy sprzętu
Dzięki! Tymczasem zapraszam na koleją zagrywkę :)
https://baz0k.wordpress.com/2016/06/28/lick-5-alterowana-fraza-z-uzyciem-triad/

Teraz trochę wyluzuję z tempem, bo już pewnie mój spam staje się irytujący. Kolejne zagrywki będą pojawiać się raz na 2-3 dni :)
Pozdro!
Zapraszam na kanał z testami sprzętu i darmowymi lekcjami: www.youtube.com/baz0k

Offline Mahezan

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
Spoko, to wcale nie jest irytujące, jest co ćwiczyć, może w końcu zacznę grać coś więcej niż randomowe zera ;) A ten najnowszy lick jest przekozak, więcej takich.  :headbang:

Offline baz0k

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 75
    • Lekcje i testy sprzętu
Zapraszam na kanał z testami sprzętu i darmowymi lekcjami: www.youtube.com/baz0k

Offline baz0k

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 75
    • Lekcje i testy sprzętu
Szybka, prosta i efektowna zagrywka w stylu Gilberta (wszystko naprzemiennie wykostkowane)

https://youtu.be/K0ecPpC4tgg?list=PL_OaToaNcR1APqRqn7Zwn_vQAHEn1u7b0
Zapraszam na kanał z testami sprzętu i darmowymi lekcjami: www.youtube.com/baz0k

Offline baz0k

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 75
    • Lekcje i testy sprzętu
Tym razem trochę bluesa + moje paplanie :) Prosty lick, a jakże wiele za nim stoi :D
Zapraszam na kanał z testami sprzętu i darmowymi lekcjami: www.youtube.com/baz0k

Offline baz0k

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 75
    • Lekcje i testy sprzętu
Kolejna krótka lekcja, połączenie tappingu z bendingiem. Prosty koncept, a może zabrzmieć naprawdę ciekawie :) Zachęcam do własnych opracowań i kombinowania z tą techniką :)
Gitary w dłoń i do dzieła!
Zapraszam na kanał z testami sprzętu i darmowymi lekcjami: www.youtube.com/baz0k

Offline baz0k

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 75
    • Lekcje i testy sprzętu
Formuła licków i jak zagrać jest już dość oklepana w internecie. Teraz poszedłem o krok do przodu w Waszym kierunku i postanowiłem zamiast kręconych lekcji, których jest masa na YouTubie robić je na żywo na zagadnienia, które Was bezpośrednio interesują! W trakcie lajwów, będzie mogli zadawać pytania, podsyłać kawałki, podkłady, które sprawiają Wam trudność i wspólnie spróbujemy je rozgryźć :)
Wycinek:

Cały Stream:

Nie zachęcam do subskrybowania, bo słyszałem, że to straszna siara  :D

Posty połączone: 07 Wrz, 2016, 10:50:37
DLACZEGO NIE POTRAFISZ GRAĆ SZYBKO NA GITARZE?
Dzisiaj o 21:00 na moim kanale opowiem Wam o szybkim graniu! :) Jak ćwiczyć, na co zwracać uwagę i jak robić postępy i łamać blokady :)
Przygotujcie pytania, sugestie i problemy z jakimi się zmagacie!
Znajdziecie mnie na żywo na platformach:
https://www.youtube.com/user/baz0k
https://www.hitbox.tv/baz0k
https://www.twitch.tv/baz0k
« Ostatnia zmiana: 07 Wrz, 2016, 10:50:37 wysłana przez baz0k »
Zapraszam na kanał z testami sprzętu i darmowymi lekcjami: www.youtube.com/baz0k

Offline baz0k

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 75
    • Lekcje i testy sprzętu
Lajw za nami! Jestem pod wrażeniem ilu z Was się pojawiło (w szczycie 90-100 osób ONLINE)!
Wycinek - jak NIE GRAĆ szybko:

Cały zapis:

Zapraszam na kolejne audycje! :)
Zapraszam na kanał z testami sprzętu i darmowymi lekcjami: www.youtube.com/baz0k

Offline baz0k

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 75
    • Lekcje i testy sprzętu
Jeśli nie kumasz skal, albo chcesz odświeżyć wiedzę to tutaj dość porządny poradnik :D Jeszcze nie ma wypisu czasu, co gdzie i kiedy, ale na pewno dowiesz się co to są skale, jak je wykorzystywać, jak je ćwiczyć z głową i dlaczego do tej pory robiłeś to źle :)


Posty połączone: 13 Wrz, 2016, 12:05:03
Jeden z widzów zrobił wypis, także się nie zgubicie w lajwie :D
« Ostatnia zmiana: 13 Wrz, 2016, 12:05:03 wysłana przez baz0k »
Zapraszam na kanał z testami sprzętu i darmowymi lekcjami: www.youtube.com/baz0k

Offline allbundy33

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 35
fajna robota, przyda się ;)

Offline Josef

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Też myślę,że dobra robota trzeba chłopa docenić :)

Offline baz0k

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 75
    • Lekcje i testy sprzętu
Jeśli kogoś jeszcze interesuje temat, to w poniedziałki i środy o 20:00 prowadzę regularne streamy.
Poniedziałki to wykłady i nauka gry na gitarze - teoria/praktyka, środa to najczęściej luźne streamy z transkrypcją utworów/licków/ćwiczeń gigantów w tle :)
Kanał cały czas prężnie działa, ludzi przybywa - po prostu stwierdziłem, że nie ma co się ciągle ogłaszać - kto widział ten wie :)
Pozdrawiam ciepło ekipę Sevenstring :)
Zapraszam na kanał z testami sprzętu i darmowymi lekcjami: www.youtube.com/baz0k

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
3660 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Wrz, 2010, 20:35:17
wysłana przez mickthompson
1 Odpowiedzi
6749 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lut, 2011, 02:43:16
wysłana przez Omlet
4 Odpowiedzi
4174 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Maj, 2014, 18:54:55
wysłana przez Aerosmith
1 Odpowiedzi
4623 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Cze, 2016, 01:59:47
wysłana przez Rafi24