Autor Wątek: Nowy pickup 4 żyły - Jak to podłączyć ?  (Przeczytany 3573 razy)

Offline exileRock

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Nowy pickup 4 żyły - Jak to podłączyć ?
« 17 Wrz, 2016, 12:47:44 »
To mój pierwszy post, więc przede wszystkim witam wszystkich !

Mam pytanie, postanowiłem wymienić pickup w swojej gitarce. Przymierzam się do Seymour Duncan TB-4 z tym że w opisie w/w pickupa jest napisane "wyprowadzenie czterożyłowe" a z tego co widzę to moja obecna przystawka ma 2-żyłowe wyprowadzenie.
Czy w takim razie da się to jakoś podłączyć ?
« Ostatnia zmiana: 17 Wrz, 2016, 13:36:51 wysłana przez exileRock »

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Nowy pickup - 4 żyły
« Odpowiedź #1 17 Wrz, 2016, 12:49:24 »
Tak.

Offline exileRock

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Odp: Nowy pickup - 4 żyły
« Odpowiedź #2 17 Wrz, 2016, 12:53:03 »
Super.
A mógłbyś jakoś rozwinąć swoją odpowiedź  :D
Konkretnie jak to polutować ?

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Biały z czerwonym łączysz, czarnym sygnał, zielony do masy.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Konkretnie, znaczy się mocno, to należy wstukać na klawiaturze "seymour duncan wiring diagrams".

Pierwszy z brzegu:


Offline exileRock

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Dzięki!

To teraz pytanie nr2.
W opisie pickupa jest podane że "Przeznaczony do gitar z rozstawem strun większym niż 50mm"
u mnie e to e to 50mm ,więc co, nie nada się ? Czy nie zwracać na to uwagi ?
http://guitarcenter.pl/catalog/gitary/akcesoria/pick-upy/seymour-duncan-tb-4-jb-black
« Ostatnia zmiana: 17 Wrz, 2016, 16:36:50 wysłana przez exileRock »

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300

W opisie pickupa jest podane że "Przeznaczony do gitar z rozstawem strun większym niż 50mm"
u mnie e to e to 50mm ,więc co, nie nada się ? Czy nie zwracać na to uwagi ?


No ale przecież dlatego masz wybór, chyba dla każdego humbuckera w ofercie SD. Do mniejszego rozstawu strun jest standardowy SH-4, jeśli masz floyda lub inny most z szerszym rozstawem - bierzesz TB-4 (TB = TremBucker = humb z lekko szerszym rozstawem nabiegunników).

Offline exileRock

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25

W opisie pickupa jest podane że "Przeznaczony do gitar z rozstawem strun większym niż 50mm"
u mnie e to e to 50mm ,więc co, nie nada się ? Czy nie zwracać na to uwagi ?


No ale przecież dlatego masz wybór, chyba dla każdego humbuckera w ofercie SD. Do mniejszego rozstawu strun jest standardowy SH-4, jeśli masz floyda lub inny most z szerszym rozstawem - bierzesz TB-4 (TB = TremBucker = humb z lekko szerszym rozstawem nabiegunników).

A nie wiedziałem tego. Dzięki za wyjaśnienie. Generalnie jeszcze nie zdecydowałem jaki pickup wybiorę ale SD jest jednym z wyborów. A może aktywny EMG ?  Dodam, że gitara z niskiej pólki, Washburn X coś tam, nie pamiętam.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Coś jak ja z samochodami, nie zdecydowałem jeszcze czy wybiorę Daewoo czy MANa; rozważam też Tarpana, w dobrym stanie dostać podobno unikalna sprawa.

Offline exileRock

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Coś jak ja z samochodami, nie zdecydowałem jeszcze czy wybiorę Daewoo czy MANa; rozważam też Tarpana, w dobrym stanie dostać podobno unikalna sprawa.

Spokojnie :)
koncertów nie gram , jak pisałem mam słabą gitarę i próbuję polepszyć jej brzmienie bo na lepszą to mnie nie stać. A,że się nie znam na tym więc pytam, o tego SD pytałem bo zastanawiało mnie to wyprowadzenie 4 żyłowe i pewnie wybiorę go bo (przynajmniej z opisu) jest w miarę uniwersalny (do cięższych ,lżejszych brzmień)
A może EMG ? Nie mam pojęcia, ale chyba właśnie po to są fora, może któraś wypowiedź przekona mnie do jednego czy drugiego.
Z góry odpowiem, tak, przeglądam inne wątki, czytam i staram się czegoś dowiedzieć :)
Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za wyjaśnienie kwestii SH i TB

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Zainteresuj się pickupami Entwistle. Ja sprzedałem wszystkie posiadane Seymoury! :o Jak szukasz czegoś ultra klarownego to bierz Nemesis AFG (miszanka ceramika z AlNiCo5), albo HDN (neodymowy) - obydwa będą uniwersalne do różnej stylistyki. Jak chcesz coś z dojebaniem, blisko brzmieniowo do np CrunchLaba - to bierz X3. Ja mam go teraz w swoim tanim SG Epiphone i fajnie gra również w trybie równoległym (mam możliwość przełączania pickupów indywidualnie szeregowo/równolegle). Pod gryfem siedzi u mnie HDN (wcześniej ceramiczny Nemesis - nie AFG). Kolorystyka przewodów identyczna jak u Seymoura, także łatwo mi było wszystko przelutowac, jak się zdecydowałem na zmiany ;)

Moje doświadczenia z rożnymi przystawkami (Seymour Duncan, DiMarzio, EMG) są takie, że przepłacamy za logo (bardzo dużo przepłacamy w kontekście brzmienia i wykonania przystawek takich marek jak Entwistle, Roswell, Tonerider itd) ;)

Offline exileRock

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Hmm, już kolejna osoba doradza mi te X3 Entwistla  ::)  Ponieważ nigdy nie miałem SD to kupie je pewnie, a za czas jakiś jak już się ogram na nich, kupię też te X3 i porównam. Inaczej nigdy nie będę znał różnicy. Najwyżej wtedy opylę SD jeśli rzeczywiście podejdą te X3.
Dzięki.

Offline allbundy33

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 35
X3 Entwistla a czy lepsze od SD? tego nikt Ci nie powie, każdy lubi co innego , popróbuj najwyżej coś sprzedaż później

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
3072 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sty, 2008, 18:40:54
wysłana przez Tolein
25 Odpowiedzi
14081 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sty, 2014, 23:41:32
wysłana przez mondomg
3 Odpowiedzi
2815 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lip, 2012, 00:35:39
wysłana przez youshy
0 Odpowiedzi
1437 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sie, 2014, 20:50:40
wysłana przez IndependenT
0 Odpowiedzi
1334 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2015, 18:40:44
wysłana przez Drache