Autor Wątek: Corny a sprawa Polska  (Przeczytany 26359 razy)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Corny a sprawa Polska
« Odpowiedź #25 29 Sty, 2009, 18:49:52 »
nie no teraz to juz przeginka.....sory ale jak ktoś trafia pod ten adres to już jakieś pojecie o gitarach ma imo..a wiadomo że 7ma struna jest przedłużeniem człona ;p . Od czego są google. Forum to nie FAQ, załamał bym się jakby się pojawiły się kolejne posty w stylu "najlepsze solo, wasz domowy zwierzak, Marshall MG15 czy nadaję sie do grindcoru?, Czy moje combo przebije się przez perkę, Czy dlugość włosów wplywa na szybkość gry -bo petrucci sciąl i gra ballady". A tam gdzie nie ma poziomu takie tematy są imo. Poza tym chyba nie musisz w kazdym poscie pisać nie? Wystarczy poczytać. 90% czasu czytam dyskusje innych i dowiaduje się z nich wiecej niż z jakiejkolwiek strony itp.

 :google: for basics

To spróbuj sobie wklepać hasełko 'porady dla początkujących gitarzystów' na googlach albo g.pl, przez tydzień oczy łzawią, a ilość informacji przypominających śmieci przyprawia o ból głowy. Na tym forum mogłoby to wyglądać  inaczej = dużo lepiej.

Przepraszam Corny, ale czy czytajac moje testy nie masz wrazenia do kogo sa one adresowane? Jest pelno portali gitarowych robionych dla dzieciakow, przez dzieciakow, z calym szacunkiem, ale jeden terrorysta mi wystarczy w domu do wychowywania. Poza tym, ja nie czuje sie w takiej misji. Portal rozwijam kosztem czesci zycia prywatnego, duzej czesci, nie z mysla o tym, by jakis dzieciak mogl sie spuszczac, ze dzieki mnie sam ustawil sobie menzure w swoim corcie, ale po to, by ktoregos dnia dac mi i reszcze aktywnej administracji wymierne gratyfikacje, a nie satysfakcje... nie przed 30ka

edit; a juz napewno nie po

Corny

  • Gość
Corny a sprawa Polska
« Odpowiedź #26 29 Sty, 2009, 19:35:29 »
Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę z ogromu odpowiedzialności swoich wypowiedzi...
Za Twoje testy na forum respect. A co do zdolności wychowawczych to możesz mieć więcej zaufania do siebie.
Wychowujesz nie tylko małolaty, ale i osoby dorosłe, które czytają to forum. Mój tata mawia:
'Twoje potknięcia, córciu, są kochane. Dzięki nim czuję się potrzebny.'
Może nie do końca rozumiem, ale mowa tu chyba o jakiejś satysfakcji.
Chcesz, czy nie chcesz, bierzesz udział w tej misji.

ps. chyba się rozwijam w pozytywnym sensie ( bo szybko się uczę )
Czy Twoim zdaniem mój nowy wątek jest bardziej merytoryczny, chociaż troszkę?
Użyj marchewki zamiast kija
« Ostatnia zmiana: 29 Sty, 2009, 19:39:21 wysłana przez Corny »

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Corny a sprawa Polska
« Odpowiedź #27 29 Sty, 2009, 19:47:07 »
....ale po to, by ktoregos dnia dac mi i reszcze aktywnej administracji wymierne gratyfikacje, a nie satysfakcje...

men zacznij pisac w liczbie pojedynczej i tylko w swoim imieniu bo ja akurat mam inne zdanie
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Corny a sprawa Polska
« Odpowiedź #28 29 Sty, 2009, 19:58:32 »
....ale po to, by ktoregos dnia dac mi i reszcze aktywnej administracji wymierne gratyfikacje, a nie satysfakcje...

men zacznij pisac w liczbie pojedynczej i tylko w swoim imieniu bo ja akurat mam inne zdanie

Nie pisalem o Tobie

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Corny a sprawa Polska
« Odpowiedź #29 29 Sty, 2009, 20:10:48 »
Ten temat ogólnie nie jest miejscem na takie dyskusje to po pierwsze.
Czuję się jednak zobowiązany coś napisać.

Corny, pomijając Twój pęd do wiedzy, milion pytań na sekundę (hiperbolizując) popełniłaś jeden kardynalny moim zdaniem błąd, którego efektem jest ta niechęć do Ciebie.

Przychodzisz z 'ulicy' do relatywnie małej, ściśle ze sobą związanej społeczności. Która wypracowała sobie pewną kulturę i wzorce zachowań. Coś jak w lokalnych spelunkach 'u Krysi'. I Ty zamiast spokojnie sobie wejsć, przywitać się i próbować delikatnie wsiąknąć w towarzystwo.
Wchodzisz z buta w stylu Brusa Willisa i próbujesz narzucić nam swoją retorykę wykrzykując rewolucyjne hasła 'Czas rozruszać to forum' , 'Dopiero zaczynam'.
Takie zachowanie zawsze spotka się z agreswyną odpowiedzą, a im ktoś mocniej przywiązany do obecnego tutaj klimatu i panujących wzorców, tym silniej będzie reagował na tego typu zachowanie.

Per analogiam to tak jakbyś sobie spokojnie z rodziną siedziała w salonie przed kominkiem, czytając książki, a przez okno wpadłby rambo i próbował siłą zmienić Twoją biblioteczkę na 42" LCD :)

Offline utarefson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 349
    • http://landsbeyond.bandcamp.com/
Corny a sprawa Polska
« Odpowiedź #30 29 Sty, 2009, 20:14:10 »
Jedna laska na forum a tyle bajzlu się narobiło...

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Corny a sprawa Polska
« Odpowiedź #31 29 Sty, 2009, 20:15:13 »
To forum ma trochę inny target jednak.

Dokładnie, pamiętam, że na początku jak powstawało to forum, to było raptem parę ludzi na nim. Ale nie było nikogo, kto zadawał podstawowe pytania w stylu "czy combo 40W sie przebije w zespole". Każdy miał już jakieś tam doświadczenia muzyczne, i tematy często byly poglądowe, wymienialiśmy się informacjami, albo gratami chwaliliśmy. Z upływem czasu dołączali użytkownicy, którzy też nie byli raczej podstawowi.

Forum powstało wg mnie przedewszystkim dlatego, że tu łatwiej się porozumieć ludziom o pokrewnych zainteresowaniach (sądzę że taki był zamysł założycieli). Np jak zastanawiam sie jaką paczkę wybrać, to nie odpowiada mi jakiś gość co gra w stylu metallicy w stroju do E, tylko ktoś kto przestroił się tak jak ja, niżej. A oczekiwania często sa inne. Znam np sporo bluesowców, i już dawno darowałem sobie z nimi rozmowy na tematy sprzętowe, gdyż nasze oczekiwania sa na tyle różne, że w sumie ja im prędzej coś doradze niż oni mnie. Dlatego nie zakładam żadnych tematów na ogólnych forach, tylko na tematycznym jak to, gdzie dostanę odpowiedzi mało ale treściwych i od ludzi których gusta muzyczne, czy też brzmienia znam.

Dlatego też sądzę, że uzytkownicy którzy tak jak ja odzwyczaiłem sie od innych forumów, ze względu na ich niski poziom, bądź natłok tematów które ich nie interesują, nie chcą miec tego samego tutaj.

edit w sumie ja napisalem o czesci praktycznej, a Harv o duchowej ;)
« Ostatnia zmiana: 29 Sty, 2009, 20:18:33 wysłana przez BartekL »

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Corny a sprawa Polska
« Odpowiedź #32 29 Sty, 2009, 20:26:11 »
Jedna laska na forum a tyle bajzlu się narobiło...

Jak jedyna ? Kilka jest... nawet w szeroko pojętej redakcji mamy kobietę (Pati, bo Wam się najwyraźniej zapomiało), więc nie rozumiem poruszenia.

edit w sumie ja napisalem o czesci praktycznej, a Harv o duchowej

Z tym co napisałes również się zgadzam. :) Znacząca większość ludzi przyszła tutaj odpocząć od tematów czy MG15 zagłuszy perkę czy nie ;)

Nie pisalem o Tobie
O kim w takim razie ?

Corny

  • Gość
Corny a sprawa Polska
« Odpowiedź #33 29 Sty, 2009, 20:34:23 »
Z mojej strony wygląda to troszkę inaczej:
Podchodzi dziecko do grupy ludzi i pyta o drogę.
W odpowiedzi słyszy jedynie: spadaj!
Widzi w rękach kamienie, a obserwatorzy krzyczą: cegłą gnoja! cegłą!
Czy zapytanie się o drogę jest wystarczającą prowokacją?
Wiem, że powinnam zacząć: 'przepraszam bardzo, czy mogę szanowną inteligencję zapytać, jak dostać się do filharmonii na skróty?' I dodać: 'nie bijcie, miałam trudne dzieciństwo'.

Co do tekstów 'że się rozkręcam i rozruszam forum' składam samokrytykę.
Ale za bagienko jakie powstało przy niektórych tematach winę ponosimy obopólnie.
Akcja = reakcja.
Sama wyluzuję...
ale nie wiem na jak długo ;)


Pozdrawiam
Uspokojona Corny

Offline Pattini

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
    • Patrycja Krysik
Corny a sprawa Polska
« Odpowiedź #34 29 Sty, 2009, 21:17:22 »
No ladnie... a chcialam test napisac jakiś... ale tak zapomnieć o Patti... <placze> <beczy> JA CIERPIĘ!!! zapomniana, nie kochana... no dobra przesadzam ;P

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Corny a sprawa Polska
« Odpowiedź #35 29 Sty, 2009, 21:21:42 »

Nie pisalem o Tobie
O kim w takim razie ?

Napewno nie o mnie. Ja kasę zarabiam gdzie indziej.

O kobietach na forum się nawet nie wypowiem bo mi się ban w kieszeni otwiera (nie na kobiety bynajmniej).

Corny proszę - bez porównań homeryckich. Działają wszystkim nam chamom na nerwy :) Przyjmij do wiadomości to co napisał Harv i albo się dostosuj, albo możesz ew. spróbować nie :)

Wydzieliłem ten wątek z tematu o regulaminie bo dyskusja nie ma z tematem nic wspólnego.
« Ostatnia zmiana: 29 Sty, 2009, 21:25:10 wysłana przez Leon »
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline utarefson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 349
    • http://landsbeyond.bandcamp.com/
Odp: Corny a sprawa Polska
« Odpowiedź #36 29 Sty, 2009, 21:48:10 »
Jedna laska na forum a tyle bajzlu się narobiło...

Jak jedyna ? Kilka jest... nawet w szeroko pojętej redakcji mamy kobietę (Pati, bo Wam się najwyraźniej zapomiało), więc nie rozumiem poruszenia.

Źle to ująłem, oczywiście zdaję sobie sprawę z obecności Pati na forum i jak najbardziej szanuję ją jako artystkę, o innych przedstawicielkach Płci Pięknej nie mam informacji więc się nie wypowiadam :) Poza tym nie napisałem "jedyna" ;)

Anyway odnosiłem się do tego, że jedna dziewczyna potrafi zrobić tyle zamieszania praktycznie z niczego i nagle dziesięciu kolesi zaczyna się kłócić właściwie bez powodu...

Offline Pattini

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
    • Patrycja Krysik
Odp: Corny a sprawa Polska
« Odpowiedź #37 29 Sty, 2009, 21:58:53 »
Nie lubię gdy ktoś, kto zaklasyfikowany jest do tej samej płci co i ja psuje obraz tejże. Corny, więcej czytaj a mniej paplaj. Zobaczysz - wiele zyskasz.

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Corny a sprawa Polska
« Odpowiedź #38 29 Sty, 2009, 22:34:06 »
Jestescie jedwabisci, kocham Was i forum :)

Offline kur_krank

  • Gaduła
  • Wiadomości: 108
Odp: Corny a sprawa Polska
« Odpowiedź #39 29 Sty, 2009, 22:59:42 »
Jak dla mnie dziewczyna się pyta czy istnieje możliwość zrobienia na ss rubryki dla początkujących i to pytanie skierowała do szefostwa. odpowiedź brzmiała: nie. IMO proste i nie potrzebne są całe te dyskusje i komentarze że dziewczyna się nie nadaje, pisze banały itd. w końcu pytanie było na określony temat i odpowiedź Leona też. Reszta - zbyteczna, a to co każdy o tym myśli niech zatrzyma dla siebie.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
Odp: Corny a sprawa Polska
« Odpowiedź #40 29 Sty, 2009, 23:12:22 »
Czy ja mogę tu uskutecznić kryptoreklamę? Bo mam zdaje się idealne rozwiązanie tej sytuacji.
(Pytanie do szefostwa) ;)
mniut i piah

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: Corny a sprawa Polska
« Odpowiedź #41 29 Sty, 2009, 23:15:17 »
styknie
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan